• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Travian Açık Arttırma Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Açık artırma nedir?

"Bir müzayede teklif almak ve en yüksek teklifi verene madde satabilmek için, mal veya hizmet alım satım sürecidir."
Bunu anladınız mı?

Hayır?

Daha basit anlatımla: Müzayedede en fazla veren ihaleyi kazanır.

Açık artırmalara katılmak için kahramanınızın resminin hemen yanında bulunan küçük çekiç simgesine tıklayınız:

auctions1.png

2. Nasıl teklif verebilirim?

Her zaman açık arttırma sayfasındasınız?

Bu çok iyi. Şimdi katılmak istediğiniz açık artırmanın üzerine tıklayınız. Teklif yapmak için tablodaki sadece yeşil "teklif" üzerine tıklayınız:

auctions2.png

Şimdi tekliflerin çoğunun kime ait olduğunu görebilirsiniz:

auctions3.png

Kendi teklifleriniz için "teklif" butonuna tıklayarak teklif etmek istediğiniz gümüş miktarını text alanına yazınız:

auctions4.png

Eğer teklifiniz en yüksek teklifi veren olarak başarılı olduysa en yüksek teklif olarak gösterilecektir:

auctions5.png

Teklifiniz şimdi "teklifler" sekmesinde gösterilmiştir:

auctions6.png

Müzayedeye kendi nesnelerimi nasıl koyabilirim?

Açık artırma sayfanız her zaman açık.

Bu çok iyi. Şimdi "satış" olarak adlandırılan küçük sekmeye tıklayınız:

auctions7.png

Nesne satmak için sadece satmak istediğiniz nesneye tıklayınız. Sistem şu andan itibaren size kullanılabilir nesnenin azami satış miktarını sunar:

auctions8.png

Satmak istediğiniz nesnenin miktarını şimdi değiştirdikten sonra satışı onaylamak zorundasınız:

auctions9.png

Şimdi satmak istediğiniz nesneleri satış listesinde görebilmek için tabloya bakınız:

auctions10.png

Satışı kırmızı x simgesine tıklayarak iptal edebilirsiniz:

auctions11.png

Bu durumda hiçbir oyuncu sizin nesnelerinizi satın alamaz, sistem ilk fiyat için satın alacaktır (örneğin, bir kask için 100 gümüş veya 1 merhem için 1 gümüş ödeyecektir).

Açık artırma nasıl çalışır?

Açık artırmada alma/satma pazardaki gibi çalışmaz. Bu nedenle bu sistemi size tanıtmak istiyorum.

Aşağıdaki yolu izleyiniz:

Pazarda maliyeti 100 gümüş olan bir nesneyi düşünün. Oyuncu1, nesnenin değerinin 10.000 gümüş olacağını düşünüyor ve bu yüzden maksimum 10.000 gümüş teklif veriyor. Görüldüğü gibi Oyuncu1 yanında şimdiye kadar kimse 101 gümüş teklif etmemiştir.

Şimdi Oyuncu2 gelip nesneyi 101 gümüşe satıldığını görüyor( en azından o kadarını düşünüyor). Bu yüzden, o nesnenin tekliflerinin 500 gümüş değerinde olacağını düşünüyor. Şimdi o "çok fazla arttırdınız" hata mesajı alır.

Bu bir bug değildir ve diğer kullanıcı bot veya buna benzer bir şey kullanmamıştır. Açıkarttırma sadece böyle çalışır.Bu "oyun" Oyuncu2 nin 10.001 gümüş teklif verene kadar devam eder. Bu noktada, o en yüksek teklifi veren yerdedir ve teklifi en yüksek olarak gösterilir.

Size ne demek istediğimi göstermek için bir örnek oluşturdum. Aşağıdaki açıkarttırmayı seçtim:

auctions12.png

İlk teklif yerim:

auctions13.png

Ve arttırdım:

auctions14.png

Şimdi daha yüksek bir teklif verdim ve en yüksek teklif yerleşmiş oldu:

auctions15.png

Nasıl gümüş alabilirim?

• Gümüş için altın ticareti yapabilirsiniz.
  • Şefin görevlerini tamamlayarak ödül olarak gümüş alabilirsiniz.
  • Maceralarda gümüş bulabilirsiniz.
  • Gümüş için ihalelerde nesne(ayrıca maceralarda bulunur) satabilirsiniz.
Altın -- Gümüş nasıl bozdurulur?

Sağ üst köşedeki Plus ta küçük bir altın simgesi vardır. Üzerine tıkladığınızda altın sayfası açılır. Altın ve gümüş için döviz bürosu vardır: Müzayedeler

auctions16.png

Burada gümüş için altın (1 Altın = 100 Gümüş) veya altın için gümüş (200 Gümüş = 1 altın) alışverişi yapabilirsiniz.

Bunun için ihtiyacınız olan aşağıdaki metin alanına bozdurmak istediğiniz miktarı yazmanızdır.Altın:

auctions17.png

Veya gümüş:
auctions18.png

Açık artırmadaki teklifleri takip etmek

Teklif edilen nesneleri izlemek için, açıkarttırma sekmesi altındaki "teklifler" listesini kullanabilirsiniz.

Sayfa iki bölüme ayrılır:

• Sizin halen işlemde olan ihaleleriniz sayfanın üst kısmında bulunur. Birinci ve en önemlisi, burada hala satın almak istediğiniz nesne için yüksek teklif olup olmadığını görebilmenizdir. Ayrıca, mevcut tekliflerinizi değiştirebilirsiniz.
  • Açıkarttırmada şu an devam eden ihaleleriin listesi ile daha önce bitmiş tihalelerin tümünü içeren bir liste bulacaksınız. Burada açık artırmaya katıldığınız nesneleri kazanıp kazanamadığınızı, ek olarak nesnelerin gittiği son fiyatı da görebilirsiniz.
    İlgili ihalelerin önündeki kutuyu işaretleyip daha sonra "sil" butonuna tıklayarak bitmiş ihaleleri listeden silebilirsiniz.
auctionsbids.png

Geri