• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Travian Binalar: Hammaddeler - Genel

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Binalar - Hammaddeler - Genel

Hammadde

Üretim alanları

Travian ekranındaki soldan birinci yuvarlak butona basarak üretim alanlarınızı görebilirsiniz. Sayfaya göz gezdirirseniz saatlik hammadde üretimlerinizi, askerlerinizi (muhtemelen askeriniz yoktur) ve 4 çeşit üretim alanınızı göreceksiniz:

[TABLE="class: grid, width: 800"]
[TR]
[TD="align: center"]Hammaddtürü[/TD]
[TD="align: center"]Görünüm[/TD]
[TD="align: center"]Notlar[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Odun[/TD]
[TD="align: center"]
g1b.gif
[/TD]
[TD]Cermen halkı asker üretmede bolca odun kullanır. Ayrıca köşk kurulumu da oldukça odun gerektirir.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Tuğla[/TD]
g2b.gif
[/TD]
[TD]Tuğla bakımından pahalı olan askerleri nedeniyle Galyalıların temel hammaddesi tuğladır. Ayrıca gelişmekte olan bir köyün bolca tuğlaya ihtiyacı olur.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Demir[/TD]
g3b.gif
[/TD]
[TD]Tuğla bakımından pahalı olan askerleri nedeniyle Galyalıların temel hammaddesi tuğladır. Ayrıca gelişmekte olan bir köyün bolca tuğlaya ihtiyacı olur.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Tahıl[/TD]
g4b.gif
[/TD]
[TD]Tahıl dört hammaddeden en dertlisidir. İnşaatlarda çok az tahıl harcanırken buna karşılık normal bir köyde 4 yerine 6 tarla bulunsa da tahıl hep yetersiz gelecektir. Bunun sebebi her bina, üretim alanı ve askerin saat başına belirli miktarda tahıl tüketmesidir.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Üretim alanlarını geliştirmek için resimlerine tıkladıktan sonra çıkan ekranda 'Bu seviyeye geliştir: X' bağlantısına tıklayın. Eğer bu bağlantı yoksa ekranda geliştirememenizin nedeni yazılı olur.

Mümkün oldukça üretimlerinizi birbirine eşit ve tahıl üretimini diğerlerinin yarısı civarında tutmaya çalışın. Örneğin:

Odun: 100/saat
Tuğla: 100/saat
Demir: 100/saat
Tahıl: 50/saat

Elbette kendi ihtiyaçlarınıza göre üretim oranlarınızı dengelemeniz gerekecektir. Verilen sadece yaygın bir uygulamadır.

Depolama - - Tahıl Ambarı ve Hammadde Deposu

Tahıl Ambarı ve Hammadde Deposunda üretilen hammaddeler daha sonra kullanılmak üzere depolanır. Hammadde Deposu Odun, Tuğla ve Demir depolarken Tahıl Ambarı ise sadece Tahıl depolar. Oyun ilerledikçe köyünüzün vazgeçilmezlerinden olan bu binalar ayrıca Pazar gibi bazı binalara önkoşuldurlar. Oyun sonunda Büyük Tahıl Ambarı veGBüyük Hammadde Deposu Dünya Harikası köylerinde kurulabilir.

Yan Sanayi - - Marangozhane, Tuğla Fırını, Demir Dökümhanesi, Değirmen ve Ekmek Fırını

Yan Sanayi binalarının herbiri kendine özel üretim alanındaki saatlik üretimi arttırır. Her hammaddenin bir tane kendi Yan Sanayi binası bulunurken Tahıl için ikinci bir Yan Sanayi binası daha bulunmaktadır.

• Odun: Marangozhane'de ormandan gelen ham odun işlenerek üretime azami %25 artış sağlanır. Önkoşulu bir adet seviye 10 Orman'dır.
  • Tuğla: Tuğla Fırını'nda tuğla ocağında kalıplanan tuğlalar fırınlanarak üretime azami %25 artış sağlanır. Önkoşulu bir adet seviye 10 Tuğla Ocağı'dır.
  • Demir: Demir Dökümhanesi'nde madenlerden çıkarılan ham demir döküm kütüklere dönüştürerek üretime azami %25 artış sağlar. Önkoşulu bir adet seviye 10 Demir Madeni'dir.
  • Tahıl: Değirmen'de tahıl öğütülüp un haline getirmek suretiyle üretime azami %25 artış sağlanır. Önkoşulu bir adet seviye 5 Tarla'dır. Değirmen'i seviye 5'e getirip bir adet seviye 10 Tarla'ya sahip olduğunuzdaysa Ekmek Fırını kurarak üretimi fazladan %25 daha artırabilirsiniz.
Gelişmiş Depolama - - Büyük Tahıl Ambarı ve Büyük Hammadde Deposu

Oyun ilerledikçe boş inşaat sahalarınız olabilir ve daha fazla hammaddenin depolanmasını isteyebilirsiniz. Bu en çok Dünya Harikası köylerinde gerekli olduğu için Büyük Tahıl Ambarı ve Büyük Hammadde Deposu sadece bu köylerde kurulabilir. Üç kat fazla madde depolamak geliştirme zamanı ve boş inşaat sahaları açısından önemli tasarruf sağlar.

Geri