• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Travian Kayıt Olma ve Oyuna Giriş Yapma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Nasıl kayıt olup hesabıma giriş yapabilirim?

Tamam, anasayfanın kullanımını anladım, oyuna başlayabilir miyim? Evet, ama önce bir servere kayıt olmanız gerekiyor!
homepage2.png

Kayıt olmadan önce Travian'ın yönergesini okumanız tavsiye edilir, çünkü oyuna başlamadan önce seçeceğiniz halkı iyi tanımak oyun esnasında büyük avantaj sağlar. Irkların farklarını sonra da açıklayacağımız için kayıt işlemlerine şimdilik devam edelim.

1.Adım : Önce kullanmak istediğiniz bir oyuncu ismi seçiniz. Lütfen oyuncu isminizi uygun seçiniz. Küfür, hakaret, ırkçılık, cinsellik, tehdit vs. içeren oyuncu ismi kesinlikle kullanmayınız!

2.Adım : Email adresinizi giriniz. Eğer henüz bir mail adresiniz yoksa Yahoo, Hotmail, veyaGmail 'den ücretsiz bir mail adresi kaydedebilirsiniz.

3.Adım : Hesabınız için bir parola oluşturun. Bu basit bir işlem olsada, bir kaç önerimiz var. Lütfen zor parola seçiniz, kendi adınızı ,doğum gününüzü vs. kullanmayınız ve harfli ve sayılı bir parola seçiniz.

4.Adım : Kullanmak istediğiniz ırkı seçiniz. Travianda üç değişik halk vardır: Romalılar, Galyalılar ve Cermenler. Her halkın kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Halkların ordularıda birbirinden farklıdır.Bu yüzden oyuna başlamadan önce kendi stratejinize uygun bir halk secmelisiniz. Daya detaylı bilgi için ırklar hakkında ilk başlığı inceleyiniz.

5.Adım : Başlangıçta ilk köyünüzün hangi yönde kurulacağını seçiniz. Arkadaşlarınız ile aynı bölgede oynamak istiyorsanız burdan yönü seçebilirsiniz ya da tesadüfen yerleşim yapabilirsiniz.

6.Adım : Oyun kurallarımızı ve GİŞ lerimizi dikkatlice okuduktan sonra onaylama kutusuna tıklayınız ve Travian Games oyunları hakkında bilgilendirmek (Newsletter) istiyorsanız bu kutucuğu da onaylayabilirsiniz.

7.Adım : Tüm bilgileri girdikten sonra 'Kayıt ol' buttonuna tıklayınız.

homepage3.png

Kayıt ol buttonuna tıkladıktan sonra aktivasyon bölümüne yönlendirilirsiniz. Kaydettiğiniz mail adresinizi açtığınızda hesap aktivasyon e-maili bulunması gerekir, bu e-mailde aktivasyon kodu ve aktivasyon linki bulunur, kopyala yapıştır yaparak bu kodu açılan aktıvasyon sayfasında bulunan aktivasyon kodu bölümüne girip yeni hesabinizi aktifleştirebilirsiniz. Aktivasyon linkine tıklayarakta bu işlemi basitçe yapabilirsiniz. Eğer mail kutunuzda aktivasyon e-maili bulunmuyorsa lütfen gereksiz mailler dosyanızı (Junk /Spam) inceleyiniz. Bu dosyalarınızda da e-mail bulamıyorsanız aktivasyon sayfasının sağ bölümünde "Email gelmedimi?" bağlantısına tıklayıp konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Hesabınız başarıyla aktifleştirildi! Burdan giriş yapabilirsiniz linke tıkladığınızda "Giriş" sayfasına yönlendirilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol tarafta görebildiğiniz menü listesi anasayfada bulunan menüden biraz farklıdır:

homepage4.png

(kırmızı): Oyun genel seçenekler menüsü. Burda farklı Travian işlem linkleri bulunur:

• Anasayfa linki.
  • Oyun yönergesi: Oyun hakkında ayrıntılı bilgiler için.
  • Profil: Oyuncu profilinizi ve hesap ayarlarınızı görebilirsiniz.
  • Cıkış: Oyundan çıkış yapabilirsiniz.
  • Forum: Burdan travian.com.tr forumuna girip diğer oyuncular ile iletişim kurabilirsiniz.
  • Sohbet Odasından baska oyuncular ile yazışabilirsiniz ( IRC Chat )
  • Plus sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • Yardım sayfasına ulaşabilirsiniz.

Geri