• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Travian Köy Merkezine Nasıl Bina İnşa Edilir?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Köy merkezine nasıl bina inşa edilir?

Köy merkezinize bir hammadde deposu ve tahıl ambarı inşa edebilirsiniz. Köy merkezinize gittiğinizde yapmanız gereken tek şeyin küçük bir köy gibi görünen butonlara tıklamanız olduğunu unutmayınız.

beginner12.png

Bu sizin köyünüzün merkezidir. Gördüğünüz gibi merkez binası siz oyuna başladığınızda otomatik olarak yerleştirilmiştir. Bakarsanız açık yeşil çimenler üzerinde koyu yeşil daireler göreceksiniz. Bu alanlar size tahıl ambarı ve hammadde deposu gibi binalar kurma imkanı verir. İlk önce hammadde deposu inşaatı yoktur. Kırmızı daire olan yere tıklayınız.

beginner13.png

Bu liste kurabileceğiniz binaların listesidir. Daha fazla bina kurmak istediğinizde bina kurma şartlarını yerine getirmeniz gerekir. Biz şimdi hammadde deposu kurma üzerine konsantre olalım. Hammadde deposu inşaa edebilmek için gerekli kaynakların listesini görebilirsiniz. Eğer yeterli kaynağınız yoksa sadece bir saat bekleyin ve hammdde deposu altındaki yeşil butona "x seviyesine yükselt" tıklayınız.

Sayfanın en altına bakınız, tarlada olduğu gibi bir hammadde deposu inşaatı başlayacaktır. Tamamlanması 32 dk sürer. Bu süre içinde biraz nefes alabilir, TV izleyebilir, cips yiyebilir ve yarım saat içinde geri dönebilirsiniz.

(otuzüç dakika ve yirmi saniye sonra)

Woo, keyifli bir mola mıydı? Keyif aldığına eminim. Herneyse, şimdi bir hammadde deposu tamamladınız ve bir tahıl ambarı kurabilirsiniz. O mavi daireyi hatırlıyor musun? Oraya niçinm kurmadık? Tahıl ambarının altındaki yeşil butona "seviye x'e yükselt" butonuna tıklayınız. Şimdi, ırkınız Romalı ise her alandan birer tane yükseltmenin iyi bir fikir olacağını düşünüyorum ama değilse bunu bitirmek için sadece 25 dakika bekleyin ve sonra üretim alanlarından birer tane inşaa edeceksiniz.

(Birkaç dakika sonra, binanız bittikten sonra)

Her kaynağın seviyesini 1 e yükselttiğinizde üretimlerinizin genel olarak şöyle görünecektir:

Üretim:

Odun: 11 per hour
Tuğla: 11 per hour
Demir: 11 per hour
Tahıl: 4 per hour

Farkttettiyseniz köyünüzün nüfusu arttıkça tahıl üretimi azalmaktadır. Köy nüfusu arttıkça tahıl tüketimi fazlalaşır, bu sebepten tahıl üretimini diğer kaynaklarla aynı tutmanız gerekir.

Geri