• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Travian Oyun Kuralları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Oyun Kuralları

• Oyun Kuralları
  • Genel şartlar ve koşullar
  • Sistem / Otomatik Zorunlu Oyun Kuralları
  • Otomatik Pushing Koruma
  • Otomatik Fetih Koruma
  • Bot Algılama
Oyun Kuralları

TTravian.com için oyun kurallarını burada bulabilirsiniz.

Genel Şartlar ve Koşullar

Travian.com için şu an geçerli şartları ve koşulları burada bulabilirsiniz.

Sistem / Otomatik Zorunlu Oyun Kuralları

Aşağıdaki şeyler sistem olarak otomatik olarak uygulanır. Sistem şunları yapmak için izin vermez: Çok fazla hammadde gönderme, dostçul fetih/saldırı, yasaklı bir köye saldırı.

Otomatik Pushing Koruma

Biz (= aşırı hammadde transferi) sorunundan kurtulmak için otomatik pushing sistemini geliştirdik ve kurallara ekledik.

Bir oyuncunun başka bir oyuncuya kaynak gönderim miktarı artık sabitlenmiş ve kodlanmıştır. Sistem aşırı kaynak gönderimine izin vermez. Çok miktarda kaynak gönderimi artık mümkün değildir.

Sınırlamalar karmaşık ve sözkonusu hesaplar arasındaki farklı bağlantı ilişkileri farklıdır.

Farklı bağlantı türleri şunlardır:

• Tür 1 Oyuncular daha önce aynı bilgisayardan oynamadı ve aynı hattan oyuna bağlanmadı.
  • Tür 2 Oyuncular daha önce birbirlerinin temsilcisi oldular ve aynı hattı kullandılar.
  • Tür 3 Oyuncular şu an birbirinin temsilcisi veya daha önce aynı hattı kullandılar.
Ayrıca 6 transfer kategorisi bulunmaktadır:

• Kendinden daha fazla nüfuslu bir oyuncuya kaynak transferi
  • Kendi nüfusundan daha düşük bir oyuncuya kaynak transferi
  • Kendi nüfusundan daha fazla nüfusa sahip oyuncuya destek olarak gönderilen kendi askerlerini beslemek
  • Kendi nüfusundan daha az nüfusa sahip bir oyuncuya destek olarak gönderilen kendi askerlerini beslemek
  • Büyük oyuncuyu yağmalama
  • Küçük oyuncuyu yağmalama
Saatlik üretim

Bütün sınırlamalar saatlik üretime dayanır. Bir saatlik üretim, odun, tuğla, demir ve tahıl(toplam nüfus gideri ve eksi üretim) saatlik üretimleri toplanarak hesaplanır. Ayrıca önceki hafta yapılan net yağmalama (yağma geliri - yağmalamadaki kayıplar) bir saatlik üretim olarak eklenir.

Kaynakların olası kombinasyonları:

If the resource transfers are limited to crop (e.g. feeding of reinforcements or supplying artefact villages) resource transfers which include other resources than crop may not be possible. Therefore you have to take care about the combination of resources you try to send away.

Önceden kaynak gönderme:

Bazı durumlarda önceden kaynak gönderimi için izin verilir. Örneğin 7 gün önceden izin verildiğinde, Pazartesiden Pazar gününe dek olan saatlik üretim toplamları gönderilebilir.

Tür1 bağlantısı için kurallar:

• Kendinden daha fazla nufusu olan bir oyuncuya bir gün içinde iki saatlik üretim gönderilebilir ( 7 gün önceden toplu şekilde gönderilebilir.)
  • Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya bir gün içinde 3 saatlik üretim gönderilebilir ( 7 gün önceden toplu şekilde gönderilebilir.)
  • Kendinden daha fazla nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde, gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %150'si gönderilebilir(Askeri destek gönderilmeden 24 saat önce gönderilecek askerin tüketeceği tahıl %100 gönderilebilir.)
  • Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %300'ü gönderilebilir(Askeri destek gönderilmeden 24 saat önce %100 gönderilebilir).
  • Büyük oyuncular sınırsız yağmalanabilir. (Eğer bu büyük nufuslu oyuncu yağmalayanla aynı birlikte ise bu kategorideki §2 nolu sınırlamalar geçerlidir)
  • Küçük oyuncular sınırsız yağmalanabilir. (Eğer bu küçük nufuslu oyuncu yağmalayanla aynı birlikte ise bu kategorideki §1 nolu sınırlamalar geçerlidir)
Tür2 bağlantısı için kurallar:

• Kendinden daha fazla nufusu olan bir oyuncuya günlük bir saatlik üretim gönderilebilir(Üç gün önceden toplu şekilde gönderilebilir).
  • Nüfusu 50den küçük olan oyuncular hammadde yardımı yapamaz.
  • Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya günlük iki saatlik üretim gönderilebilir(Üç gün önceden toplu şekilde gönderilebilir).
  • Nüfusu 50den küçük olan oyuncular hammadde yardımı yapamaz.
  • Kendinden daha fazla nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde, gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %125'i gönderilebilir(Askeri destek gönderilmeden 24 saat önce gönderilecek askerin tüketeceği tahıl %100 gönderilebilir)
  • Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %150'si gönderilebilir(Askeri destek gönderilmeden 24 saat önce %100 gönderilebilir).
  • Kendinden daha fazla nufusu olan oyuncular sınırsız yağmalanabilir. (Eğer bu büyük nufuslu oyuncu yağmalayanla aynı birlikte ise bu kategorideki §2 nolu sınırlamalar geçerlidir.)
  • Kendinden daha az nufusu olan oyuncular, bu kategorideki §1 numaralı limitler dahilinde sınırlı yağmalanabilir.
Tür3 bağlantısı için kurallar:

• Kendinden daha fazla nufusu olan oyunculara hammadde gönderilemez, gönderebilmek için ilk önce büyük oyuncunun küçüğe hammadde göndermesi gerekir.
  • Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya günlük iki saatlik üretim gönderilebilir(24 saat önceden toplu şekilde gönderilebilir).Nüfusu 50'den küçük olan oyuncular hammadde yardımı yapamaz.
  • Kendinden daha fazla nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde, gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %100'ü gönderilebilir (Askeri destek gönderilmeden altı saat önce %100'ü gönderilebilir).
  • Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %100'ü gönderilebilir (Askeri destek gönderilmeden 12 saat önce %100 gönderilebilir).
  • Kendinden daha fazla nufusu olan oyuncular, bu kategorideki §2 numaralı limitler dahilinde sınırlı yağmalanabilir.
  • cKendinden daha az nufusu olan oyuncular, bu kategorideki §1 numaralı limitler dahilinde sınırlı yağmalanabilir.
  • Oyuncu tarafından son 6 saat içinde hammadde yardımı yaptığı köyleri yağmalayamaz.
İstisnalar:

• Dünya harikası bulunan köylere sınırsız hammadde gönderilebilir.
  • Dünya harikası bulunan köylere sınırsız saldırı ve destek gönderilebilir.
  • Tılsım bulunan köylere sınırsız tahıl yardımı gönderilebilir.
  • Pazardan Ticaret: Ticaret bilançonuz (yağmalama ve bakım hariç) %20 zarar veya %20 kâr durumundaysa ve oyuncular arası bağlantı kategori 1 deki gibiyse, her zaman hammadde ticareti mümkündür.
Otomatik Fetih Koruma

Fethetmeler de sabit sınırlanmış ve kodlanmıştır.

Bu sınırlamalar karmaşık olmamakla beraber söz konusu hesaplar arasındaki ilişkiye bağlı değildir.

Farklı bağlantı türleri şunlardır:

• Tür 1 Oyuncular daha önce aynı bilgisayardan oynamadı ve aynı hattan oyuna bağlanmadı.
  • Tür 2 Oyuncular daha önce birbirlerinin temsilcisi oldular ve aynı hattı kullandılar.
  • Tür 3 Oyuncular şu an birbirinin temsilcisi veya daha önce aynı hattı kullandılar.
Tür1 bağlantısı için kurallar:

• Saldırdığı oyuncuya son 14 gün içinde temsilcilik yapmadıysa ve son iki gün içinde aynı birlikte veya birleşmedeki birlikte bulunmuyorsa köylerini fethedebilir.
Tür2 bağlantısı için kurallar:

• Saldırdığı oyuncuya son 14 gün içinde temsilcilik yapmadıysa ve son iki gün içinde aynı birlikte veya birleşmedeki birlikte bulunmuyorsa köylerini fethedebilir.
Tür3 bağlantısı için kurallar:

• Oyuncunun köylerini fethedemez.
İstisnalar

• Dünya harikası bulunan köyler fethedilebilir.
  • Tılsım bulunan köyler fethedilebilir.
Bot Algılama

Güzel şeyler beklemeye değer.

Travianda daha fazla bot ve komut kullanılmaya başladı. Bu sizi kızdırmış olabilir.

Bu sizin için ne anlama geliyor?

Adil bir oyuncu için hiç bir şey değişmeyecektir. Öte yandan tespit edilen bir bot ya da script kullanımı için bir captcha alacaksınız.

Lütfen bir server üzerinde birden fazla hesap kontrol etmeyiniz. Tüm serverlarda algılama sistemi hesapları denetler. Bu etik bir oyuncu için bir sorunsuz bir kullanmım sağlar, diğer kullanıcı ise sorun olacak ve yeniden başlaması gerekecektir.

Algılama tam otomatiktir.. 24/7 aktivedir ve pozitif algılama kabul etmesi için bir sebep olmalıdır.

Sistem tarafından yakalanan kullanıcılar sadece captcha almayacaklar aynı zamanda ceza da alacaklardır.

Değiştirmek ve sürekli geliştirmekteyiz. Bu programcılar bir adım önde olacaktır hep. Bu da haksız oyuncuların geçici bir süre için avantaj elde edecekleri anlamına gelir.

Geri