• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Trundle Solo Rehber S4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan AraNeL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AraNeL

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
3 Ocak 2013
Puanı
106
maxigamebanner1.png

n8cqy.png

LoL-Trundle-Splash.jpg

EFSANE

Trundle, devasa, kurnaz ve sinsi bir trol. Döve döve her şeye istediğini yaptırabilir; buza bile. Kocaman, donmuş sopası ile rakiplerinin iliklerini dondurup, sivri buz parçalarıyla delik deşik eder. Bölgesine korkutucu derecede düşkün olan Trundle, bölgesine girme aptallığını gösteren herkesi kovalayıp, buzlu topraklarda kan kaybetmesini gülerek izler.

Trundle'ın savaşçıları eskiden aptal ve korkak bir şefin emrindeydi. Trundle, böyle zayıf bir liderin altında, buzlu topraklara dağılmış diğer trol sürülerinin kurbanı olacaklarından korkuyordu. Şef daha iri ve daha güçlü idiyse de, Trundle ona meydan okuma cesaretini gösterdi; ama bu karşılaşma, hüsranla sonuçlandı. Çoğu trol yenilgiyi kabul eder ve kenara çekilirdi; ama Trundle trollerin aklına gelmeyecek bir şey yaparak, yumrukları yerine zekâsını kullandı. Çabucak eski trol liderleri hakkında bir hikâye uydurup, hakimiyetlerinin simgesi olarak büyük güce sahip silahlar taşıdıklarını anlattı. O anda uydurduğu bu hikâyeye dayanarak, böyle bir silah bulur ya da çalarsa liderlik hakkını elde edeceğini iddia etti. Troller ona inandı ama hiçbiri böyle bir şey yapacağına ihtimal vermedi. Bu boş konuşan trolün denerken öleceğini düşünen aptal şef teklifi kabul edince, Trundle yola çıktı.

Bir başına ve yılmadan yol alan Trundle, korkunç Buz Cadısı’nın kasvetli bölgesine girdi. Orada, yığınla eski ve tehlikeli sırrın arasından hikâyesini doğrulayacak bir silah bulmayı planlıyordu. Buz Cadısı’nın muhafızlarını kaslarıyla, kara büyü dolu tuzaklarını da zekâsıyla atlattı ama türdeşlerine anlattığı gücü taşıyan hiçbir şey bulamadı. Neden sonra, beklenmedik bir eşyaya rast geldi: hiç erimeyen Gerçek Buz'dan yapılma, devasa bir büyülü sopa. Eline aldığında, sopadan içine işleyen soğuk gücü hissetti. Derken, hiddetli Buz Cadısı ortaya çıktı. Kara büyülerini çağırırken, Trundle sonunun geldiğini ve halkının yüzünü kara çıkardığını düşünüyordu; ama aklına parlak bir fikir geldi. Bilmiş bilmiş sırıtarak, Buz Cadısı’na sinsi bir teklifte bulundu: Bir trol ordusu, bir trol cesedinden çok daha fazla işe yarardı. Birlikte, Freljord’u fethedebileceklerini söyledi...

Trundle kabilesine döndüğünde, diğer troller önünde diz çöktü. Şefin gözlerindeki uyuşmuş ve şaşırmış ifadenin tadını çıkardıktan kısa süre sonra, “Kemikdonduran” adını verdiği yeni silahıyla suratını dağıttı. Otoritesini kuran Trundle, artık şeflere yer olmadığını söyledi. Sadece, tüm trollerin itaat edeceği bir Trol Kralı olacaktı. Troller yeni liderlerinin emrinde savaşa hazırlandılar. Trundle başlarındayken, trollerin zamanı nihayet gelmişti.

''Dövemediğini kandır, kandıramadığını döv.''
- Trundle

YETENEKLER

Kralın Hakkı(PASİF)
Yakınındaki bir rakip birim öldüğünde, Trundle birimin en yüksek Can değerinin bir bölümü kadar iyileşir.
Kopar
Bedel: 30 Mana
Menzil: Kendin
Trundle rakibini ısırarak hasar almasına ve kısa süreliğine yavaşlamasına yol açar, ayrıca rakibin Saldırı Gücünün bir kısmını sömürür.
Trundle bir sonraki normal saldırısıyla rakibin üzerine çullanarak 20/40/60/80/100 (+80/90/100/110/120% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve hedefini kısa süreliğine yavaşlatır.Bu saldırı, Trundle'ın Saldırı Gücü değerini 8 saniyeliğine 20/25/30/35/40 arttırırken, rakibinin bu miktarın yarısını kaybetmesine neden olur.

Kopar(Q)
Bedel: 30 Mana
Menzil: Kendin
Trundle rakibini ısırarak hasar almasına ve kısa süreliğine yavaşlamasına yol açar, ayrıca rakibin Saldırı Gücünün bir kısmını sömürür.
Trundle bir sonraki normal saldırısıyla rakibin üzerine çullanarak 20/40/60/80/100 (+80/90/100/110/120% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve hedefini kısa süreliğine yavaşlatır.Bu saldırı, Trundle'ın Saldırı Gücü değerini 8 saniyeliğine 20/25/30/35/40 arttırırken, rakibinin bu miktarın yarısını kaybetmesine neden olur.

Donmuş Krallık(W)
Bedel: 60 Mana
Menzil: 750
Trundle hedef konumda krallığını ilan ederek, burada bulunduğu sürece Saldırı Hızı, Hareket Hızı ve tüm kaynaklardan gelen iyileştirme etkilerinde artış kazanır.
Trundle hedef konumu 8 saniyeliğine buzla kaplayarak, %20/25/30/35/40 Hareket Hızı, %20/35/50/65/80 Saldırı Hızı ve tüm kaynaklardan elde ettiği iyileştirme etkilerinde %8/11/14/17/20 artış kazanır.

Buzdan Sütun(E)
Bedel: 60 Mana
Menzil: 1000
Trundle'ın hedef konumda yarattığı buzdan sütun, zemini aşılmaz hale getirerek yakındaki bütün rakip birimleri yavaşlatır.
Trundle'ın hedef konumda yarattığı buzdan sütun, zemini 6 saniyeliğine aşılmaz hale getirerek yakındaki bütün rakip birimleri %25/30/35/40/45 yavaşlatır.

Dize Getir(R)
Bedel: 75 Mana
Menzil: 650
Trundle anında hedefinin Canı ile Zırh ve Büyü Direncinin belli bir yüzdesini çalar. Sonraki 4 saniye boyunca çalınan can, zırh ve büyü direnci miktarı iki katına çıkar.
Trundle rakip şampiyonun azami Can değerinin %20/24/28 (+2% Yetenek Gücü) kadarına eşdeğer miktarda büyü hasarı verir ve yarısı anında, yarısı 4 saniye olmak üzere, Zırh ve Büyü Direnci değerlerinin %40 kadarını sömürür. Zırh ve Büyü Direnci, sömürme sona erdikten 4 saniye sonra geri gelir.

maxayrac1.png

- Arkadaşlar bu şampiyonu genelde ormanda görmeye alışkınız fakat son turnuvalarda da gördüğüm ve bizzat dereceli maçlarda denediğim için rehberimi hazırlamak istedim:)
- Pasifini doğru şekilde kullanırsak koridorda uzun süre kalabiliriz ve farm yaparken dikkatli olursak çok mana harcamamıza da gerek kalmaz
- Burada hazırlamış olduğum otomatik kullan tuşarıyla oynuyorum ben bu şampiyonun bütün yeteneklerini böylelikle daha seri oynayabiliriz.
- Oyun uzadıkça ve doğru bir build ile trundle gerçekten çok sıkıntı yaratıyor karşı takıma özellikle takım savaşlarında yetenekleri sayesinde hem tanklayabiliyor hemde ortalığı iyice karıştırabiliyor verdiği hasar da cabası ;)
- Sakin oynayın farmınıza bakın gerekirse kule dibinde kasın ve ormancınızın baskın yapmasını bekleyin o geldiğinde yetenekleri doğru kullanarak(Özellikle E yeteneğimizi) rakip oyuncuyu sıkıştırabilir ve skor alabiliriz.Devamında direkt karşı kuleye minyonlarla birlikte vurmalıyız W ve Q yetenekleriyle çok seri kule eritebiliiz

SİHİRDAR BÜYÜLERİ

ktk6.png
Kq0jzB.png

RÜNLER

9xGelişmiş Büyü Direnci Nişanı
9xGelişmiş Zırh Mührü

9xGelişmiş Saldırı Gücü Damgası
3xGelişmiş Saldırı Gücü Cevheri (Burada cevherlerin bir yada iki tanesini zırh delme vb şeylerle değiştirebilirsiniz)

EŞYA TERCİHLERİMİZ

xVOP4R.png

wvGXMD.png

w1bVzb.png

KABİLİYETLER

wLMZ9z.png

YETENEK DAĞILIMI

Ben daima Q yu hep önde götürüyorum ikinci olarak W yeteneğini uplayın tabiki R up geldikçe verip Q>W>E şeklinde devam edebilirsiniz

maxayrac1.png

Son düzenleme:
solo için çok iyi bir karakter tank olarak renektonu vs durduruyor lane de zaten lcs lerdede alınmaya başlandı

solo için çok iyi bir karakter tank olarak renektonu vs durduruyor lane de zaten lcs lerdede alınmaya başlandı
evet ben ormanda kullanıyordum hep baktım op görünüyor soloda hatta şuan gold 2 terfisindeyim trundl ile 2-3 maç attım iyi de gitti soloda dedim forumumuz güncel şeyleri kaçırmasın :) hem tank hem ad çoğu şampiyona gerek ultisi gere q suyla karşı koyabiliyo
EDİT: Daha yeni Wickd soloda trunle ile oynadı izledim baktım adam takım savaşlarında vs yıkıyor ortalığı

Son düzenleme:
Kendinmi yaptın bir yerdenmi aldın bilmiyorum ama masteriesler yanlış kardeşim :)

Geri