• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

TTnet 16mbit

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan -FastLane
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

-FastLane

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2009
Puanı
39
Biraz önce 8mbit tahattütlü paketten aynı tahattüt üzerinden 16mbit pakete geçtim ve hızda 1-1.5mbit değişme oldu

Geçmeden önce 5-6.48mbit upload 0.50
Geçtikten sonra 8.24 upload 0.49

Fiyat 39lira'dan 44lira oldu tahattüt boyunca

zaten arama sebebim 8mbit olduğu halde 5mbit alıyordum,şimdi yine birşey değişmedi

Tekrar arayıp şikayet mi bildirsem,küfür mü etsem,çare bulun mu desem ?

gerçi arasam da bişey yapamıcaklarını düşünüyorum

Not:Kullanmadığım telefona aylık 15tl veriyorum ve telefon çaldığında internet kesiliyor,onu da ttnet alo yapıp 7tl ödicem sizce geçsem mi ?

Tahattüt ağustosta bitcek

Telefon açınca netin kopması durumu evinizde 2 hat oluyor telefon hattını kullanınca diğer hattı iptal ediyor splinter cihazı kullanırsan sorunu halledersin.

Telefon açınca netin kopması durumu evinizde 2 hat oluyor telefon hattını kullanınca diğer hattı iptal ediyor splinter cihazı kullanırsan sorunu halledersin.
Hmm anladım telefonu bu odaya taşıcaz artık :)

Birde switcher değil miydi o ? Splinter olan kaplumbağa ustası :D
ninja-kaplumbagalar-splinter-usta_88150.jpg

Karıştırmış. :D

Doğru ismi ''Splitter''

ADSL-SPLITTER__18896298_0-1.jpg

Asıl soruna gelirsek; Bu olay sadece TTnet ile alakalı değil. Çoğu kullanıcının yaptığı hata herşeyin sorumlusu olarak TTnet'i görmek.

Senin hattının, santraldan evine çekilen kablonun kalitesinin önemi çok büyük burada. TT zamanında döşeme yaparken bakır oranı düşük, kalitesiz kablolar kullandığı için bayağı değer düşmesi oluyor.

Son düzenleme:
Hocam bir şey sorayım size 8mbit taahüttünüz bitmişmiydi? bitmeden 16mbite geçiş yapabildinizmi?

Hocam bir şey sorayım size 8mbit taahüttünüz bitmişmiydi? bitmeden 16mbite geçiş yapabildinizmi?

8mbit tarife de tahattüt ağustosta biticekti aynı tahattüt üzerinden geçtim yani yine ağustosta biticek ve 1 ay içinde 3kere tarife değiştirme hakkım varmış beğenmezsem eski tarifeye geçebilirim
ve akk 50'den 75gb'e çıktı

----------

Senin hattının, santraldan evine çekilen kablonun kalitesinin önemi çok büyük burada. TT zamanında döşeme yaparken bakır oranı düşük, kalitesiz kablolar kullandığı için bayağı değer düşmesi oluyor.

Fiber kablolar gelicek mi yada var mı diye sordum yok dediler gelip gelmiceğini bilmiyorlardı
Ben fiber istiyorum aslında birde upload hızım 3mbit falan olsa iyi olurdu.Bu kablolarla anca internetten tavla oynanır

---------
Sizce ağustostan sonra başka firmaya mı geçsem ? Superonline,uydunet fiber getirir mi ?

ultra neti mi diyorsun sen bizi de aradılar 5 lira fark ödedik 16mb ye çıktı internet bulunduğum yerde altyapı değişikliği olmuş hatta AKK yi 50 gb dan 75 e çıkarttık biraz pazarlık yapıp
- Eskiden 8 mb internetim vardı ortalama 6.5 mb falan oluyordu hız testinde.Şuan 13 mb gösteriyor hız testinde ve download hızım 600 kb arttı
- Eskiden AKK 50 gb dı şuan 75 e çıkartıldı
Sonuç olarak tüm bunlar için 5 lira fazladan fark ödeyeceğim telefon aboneliği ile aldık bizde neti akşamdan sabaha kadar ücretsiz hatta diğer sabit hatlarla ben hiç kullanmadım ama bizimkiler kullanıyor ücretsiz akrabaları falan arıyorlar

ultra neti mi diyorsun sen bizi de aradılar 5 lira fark ödedik 16mb ye çıktı internet bulunduğum yerde altyapı değişikliği olmuş hatta AKK yi 50 gb dan 75 e çıkarttık biraz pazarlık yapıp
- Eskiden 8 mb internetim vardı ortalama 6.5 mb falan oluyordu hız testinde.Şuan 13 mb gösteriyor hız testinde ve download hızım 600 kb arttı
- Eskiden AKK 50 gb dı şuan 75 e çıkartıldı
Sonuç olarak tüm bunlar için 5 lira fazladan fark ödeyeceğim telefon aboneliği ile aldık bizde neti akşamdan sabaha kadar ücretsiz hatta diğer sabit hatlarla ben hiç kullanmadım ama bizimkiler kullanıyor ücretsiz akrabaları falan arıyorlar
Evet ultra net ama 1-2mbit arttı :(

Evet ultra net ama 1-2mbit arttı :(
işte o altyapı ile alakalı desteklemesi gerekiyor.Benim bulunduğum yerde gördüm 1-2 gün öncesinde arabalar heryerdeydi kablolar falan yeni hat döşüyorlardı bizi de üzerine aradılar anladım direkt dediğim farklar oldu bende işte çok memnunum

Açıkçası o konularda bir fikrim yok ama TTnet bir kişi için fiber döşeme masrafına girmez. Oturduğunuz yerden 50-100 kişi toplanıp dilekçe verseniz döşerler herhalde. Hepinizin de imza atması şartıyla..

Açıkçası o konularda bir fikrim yok ama TTnet bir kişi için fiber döşeme masrafına girmez. Oturduğunuz yerden 50-100 kişi toplanıp dilekçe verseniz döşerler herhalde. Hepinizin de imza atması şartıyla..
Öyle birşey olmayacağı için bu iş olmaz gibi, 600metre ileride büyük bi site var ordan fiber geçiyo ama burda yok

Öyle birşey olmayacağı için bu iş olmaz gibi, 600metre ileride büyük bi site var ordan fiber geçiyo ama burda yok
seninki de birşeymi öğrenci olduğum zamanlarda bulunduğum ilçede aynı direkten fiber geçiyordu hani kablolar yan yana camdan bakınca görüyordum sarı fiber kabloyu ama taride gereği bana normal hat verdiler :( neymiş efendim o diğer sitenin kendi fiber hattıymış site sakinleri toplu başvuru yapmış mış mış TTnet soygunculuktan başka birşey yapmıyor bu ülkede sunduğu interneti dieğr ülkelerle kıyasla bir bakayım :D şansa kadere bak bizim burda altyapı yaptılarda ultranetten tam verim alabiliyorum ama sende böyle

8mbit tarife de tahattüt ağustosta biticekti aynı tahattüt üzerinden geçtim yani yine ağustosta biticek ve 1 ay içinde 3kere tarife değiştirme hakkım varmış beğenmezsem eski tarifeye geçebilirim
ve akk 50'den 75gb'e çıktı

----------

Fiber kablolar gelicek mi yada var mı diye sordum yok dediler gelip gelmiceğini bilmiyorlardı
Ben fiber istiyorum aslında birde upload hızım 3mbit falan olsa iyi olurdu.Bu kablolarla anca internetten tavla oynanır

---------
Sizce ağustostan sonra başka firmaya mı geçsem ? Superonline,uydunet fiber getirir mi ?
Acaba benimde bi hakkım varmı :D benimde ağustosta bitiyor gidiyim bir konuşuyum 67 lira veriyorum 8mbit 50gb akkli nete :(

Geri