• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

TTnet VDSL hakkında ..

ibosivas58

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
26 May 2009
Puanı
22
Arkadaşlar merhaba 9 senelık ttnet kullanısı olarak 2014 yılında 16mbps e kadar hız 75 gb akk paketini kullanıyordum, 2 senelik sözleşmem bitti artık yeni bir pakete geçmenin zamanı geldi şimdi sizlere bir kaç sorum var.Bulundum bölge 35 mbps kadar destekliyormuş hiper net VDSL bende 24 mbps kadar 75 gb akk 70 tl geçirsem mi diye düşünüyorum VDSL farkını anlıyabilirmiyim adsl den hız olarak yoksa sadece bunlar cezbetmek için mi kullanan varsa tavsiyelerinizi acilinden bekliyorum yarına kadar bir pakete geçmem lazım tabi ayrıcı VDSL modemde temin etmem gerekiyor ki verdiklerini söylediler ücretsiz pek inandırıcı gelmedi :)

Bu arada oturduğım bina yeni yapıldı hemen yanımızdada yeni yapılan bina var o binaya ayı bi telefon hattı çektiler fiber değilde hiper için 100 mbps a kadar kaldırabiliyormuş bende bunu sordum benim binama bu hattan çekilicek mi diye onlarda hayır sizin tel hattınızın kaldırabileciğini söylediler ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem .

Son düzenleme:
superonline 24mb adsl kullanıyordum bende, bazı problemler yaşadım hatlarda falan çözüme ulaşamsı 1 haftayı buldu şikayetçi oldum ve kapattırdım doping nternete geçtim vdsl 24mb 75 gb ye kadar destekliyormuş hatlar 24 mb kullanıyorum gene. superonlinedeyken 65-70 ping ms alıyordum ve speed testde 8mb hız gözüküyordu download konusunda çok sıkıntım vardı tek bir bilgisayar bağlıyken bile 3-4 saatte 4 gb falan indrme yapıyordu bilgisayar steamdan çok sıkıntıydı yani bide telefon falan bağlandıysa ve o telefondan biri wp den konuşma yapıyorsa ne bileyim güncelleme yapıyosa net felç oluodu. şimdi vdslde net genel olarak daha yavaş sayfaları yavaş açıyor loldede 77-70 arası ping ms alıyorum ( west serveri bu arada hep 10-20 ping ms değişio tr ile tr de 60-50 ) ama download konusunda baya iyi 10 gb crysis 2 yi 1,5 saatte indirdi

Arkadaşlar merhaba 9 senelık ttnet kullanısı olarak 2014 yılında 16mbps e kadar hız 75 gb akk paketini kullanıyordum, 2 senelik sözleşmem bitti artık yeni bir pakete geçmenin zamanı geldi şimdi sizlere bir kaç sorum var.Bulundum bölge 35 mbps kadar destekliyormuş hiper net VDSL bende 24 mbps kadar 75 gb akk 70 tl geçirsem mi diye düşünüyorum VDSL farkını anlıyabilirmiyim adsl den hız olarak yoksa sadece bunlar cezbetmek için mi kullanan varsa tavsiyelerinizi acilinden bekliyorum yarına kadar bir pakete geçmem lazım tabi ayrıcı VDSL modemde temin etmem gerekiyor ki verdiklerini söylediler ücretsiz pek inandırıcı gelmedi :)

Bu arada oturduğım bina yeni yapıldı hemen yanımızdada yeni yapılan bina var o binaya ayı bi telefon hattı çektiler fiber değilde hiper için 100 mbps a kadar kaldırabiliyormuş bende bunu sordum benim binama bu hattan çekilicek mi diye onlarda hayır sizin tel hattınızın kaldırabileciğini söylediler ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem .

Senin kullandığın paket 16 mbps'ye kadar, yani 1 den 16 ya da kadar herhangi bir hız alabilirsin 16 garanti değil. Eğer sana VDSL de 16 veya daha üzeri bir hız alacağını garanti edebiliyorlarsa ve hattın buna elverişli ise tabi ki geçmeni öneririm. Sonuçta 1 ile 16mbps arası belli olmayan rastgele bir hız almaktansa bunun üzeri ve garanti olan bir hız almak daha mantıklı ve avantajlı olacaktır.

35 mbps demişler hadi tam 35 olmasın 20 veya 25 olsun yine de şuan ki mevcut paketinden daha iyi ve farkedilebilir olacaktır.

Ancak 75 Gb AKK olduğunda açıkçası hızın çokta önemi kalmıyor :)

Senin kullandığın paket 16 mbps'ye kadar, yani 1 den 16 ya da kadar herhangi bir hız alabilirsin 16 garanti değil. Eğer sana VDSL de 16 veya daha üzeri bir hız alacağını garanti edebiliyorlarsa ve hattın buna elverişli ise tabi ki geçmeni öneririm. Sonuçta 1 ile 16mbps arası belli olmayan rastgele bir hız almaktansa bunun üzeri ve garanti olan bir hız almak daha mantıklı ve avantajlı olacaktır.

35 mbps demişler hadi tam 35 olmasın 20 veya 25 olsun yine de şuan ki mevcut paketinden daha iyi ve farkedilebilir olacaktır.

Patron şimdi sen ne kullanıyorsun ki günümüz Angarasında ??

Patron şimdi sen ne kullanıyorsun ki günümüz Angarasında ??

Şundan kullanıyorum mecburen, kampanya ve taahütle 90 küsür birşey ödüyorum.

1VdX4j.jpg

Modem emin değilim vdsl vericekler mi diye de her ihtimale karşı bana modem önerirmisiniz VDSL.Benim en büyük sıkıntım evimde wife bağlana diğer tellerin pingimi alt üst etmesi :( bunların hızını 1 mbs cekebılsek ne güzel olurdu

Modem emin değilim vdsl vericekler mi diye de her ihtimale karşı bana modem önerirmisiniz VDSL.Benim en büyük sıkıntım evimde wife bağlana diğer tellerin pingimi alt üst etmesi :( bunların hızını 1 mbs cekebılsek ne güzel olurdu

VDSL hat / bağlantı veripte ona uygun modem vermemeleri mümkün değil. Mutlaka uygun bir modem de verirler boşa masraf yapmayın.

Hız sabitleme olayına gelince Qos özelliği olan bir modem almak gerek. Tüm modemlerde bu özellik bulunmuyor.

VDSL hat / bağlantı veripte ona uygun modem vermemeleri mümkün değil. Mutlaka uygun bir modem de verirler boşa masraf yapmayın.

Hız sabitleme olayına gelince Qos özelliği olan bir modem almak gerek. Tüm modemlerde bu özellik bulunmuyor.

160 tl vdsl modem vericeklerde o da faturaya ek 7 tl miş bilmiyorum iyi bişe mi olduğunu.24mbps e kadar 100 gb kotalı akk 76 tl anlastım

anasını satayım para var alt yapı yok anlamadım nasıl iş

Tekrardan Merhabalar geçen hafta modemim geldi görüntüsü pek iç açıcı gelmese performansını beğendim :) Vdsl geçtikten sonra bi hız denemsi yaptım 23mbps kadar geldi bundan iyiside olamaz zaten :)

Şimdi benim için QOS ayarları önemli tek derdim bu Ümit bey yardımlarını rica ve diğer arkdaşlar ben şimdi ayalarına girdim resimde görüldüğü gibi gayet iyi işe yarıyor fakat ben kendi netimi nasıl hızlandırıcam bu herkesi etkiliyor:D Herkes wireles bağlanıyor ben sadece kendi laptobum için sınırlandırmak istemiyorum ne yapabiliriz.
VyBV.jpg

4cbd.jpg
PdxO.jpg

Sanırım burdan bişey yapıcam fakat port aralıgı ıp aralıgıma nelerı yazıcagımı bılmıyrum

Son düzenleme:
Eylül ayına kadar TTNET VDSL 50 mbit kullanıcısıydım (92₺ - 12 Ay Taahhüt). Bir dönem ciddi kopma sorunu yaşadığımı ve aylar sonra kendiliğinden çözüldüğünü saymazsak gerçekten harikaydı. Saniyede 6,230 MBps gibi hızları görebiliyordum. Bu 50 mbit üst limitine tekabül ediyor. Daha sonra fiyat konusunda TTNET ile anlaşamamamdan dolayı superonline geçtim.

Superonline'da
- 2GB Turbo + 1000dk + 1000sms mobil 40₺
- 50 Mbit 200 GB AKK 64₺
(24 Ay Taahhüt)
olarak toplam 104₺ fatura ödüyorum. Bu bir paket. Ufak tefek vergiler ile 112₺ civarı oluyor. TTNET'te aylık indirim 20₺ olduğundan taahhüt bozma halinde karşına çıkan fatura 20₺ x KullanılanAy şeklinde ödenebilir bir seviyede oluyordu. Superonline'da indirim bedeli 70₺ civarı olduğundan taahhüt bozma durumunda çok ciddi bedeller ortaya çıkıyor. Bunun haricinde fiyat gerçekten çok uygun. Bunlar ek ayrıntıydı.

Hat aynı, santral ve ankastre de aynı ancak ISS değişince santraldeki bağlı olduğunuz sunucu da değişiyor. TTNET hat hızı olarak 49Mbit seviyelerinde 5db hat gücü ile kesintisiz internet verebiliyor ve 50Mbit civarı hızlara çıkabiliyordum. Portumun aynı binada farklı bir sunucuya alınması benim hızımı biraz düşürdü. Superonline hat hızımı 45Mbit+ belirlediğinde DSL bağlantım sabitlenmiyor. Şu an ortalama 34Mbit hat hızı ile bağlanıyorum. Uploadım TTNET'te 1mbitti, şu an 4mbit.

ADSL aksine 50Mbite kadar vaad edilen hat hızınız ile 50Mbit'in üzerine VDSL ile çıkabiliyorsunuz. Yani hat destekliyorsa söz verilen hızın tamamını alabiliyorsunuz. Şu an hat hızım ortalama 34Mbit olmasına rağmen indirmelerde 40Mbit+ hızlara ulaşabiliyorum.

Kısacası VDSL; fiberden az sorun yaşaması ve kolay ulaşılabilir olması ile bence en ideal bağlantı standardı.

Bu arada küçük bir not; Superonline ilk bağlandığımda henüz hattım sisteme tanımlanmamışken kopma sorunundan dolayı arayıp teknik destek aldım. Bu destek verilirken henüz sistemde olmadığım ve şu an izlenmeyen internet kullandığım söylendi. Daha üst seviye bir teknik destek yetkilisi tarafından yardım almak zorunda kaldım ve beni ona bağladılar. Bunların neticesinde ben onların sisteminde bir tür buga girdim. Şu an AKK sayacım ilk günkü gibi deaktif durumda. Bu bir tür şans olabilir ancak sıradışı bir durum neticesinde gerçekleşmesi hizmette küçük bir açık olduğu anlamına geliyor. Tabiki arayıp bu durumu kendilerine bildirmedim :))

Bunların neticesinde ben onların sisteminde bir tür buga girdim. Şu an AKK sayacım ilk günkü gibi deaktif durumda. Bu bir tür şans olabilir ancak sıradışı bir durum neticesinde gerçekleşmesi hizmette küçük bir açık olduğu anlamına geliyor. Tabiki arayıp bu durumu kendilerine bildirmedim :))

Ben bu bugdan 20 ay faydalandım son iki aydır farkına varıp aktif hale getirdiler akk'yı :)

Eğer bölgende süper online alt yapısı varsa kesinlikle süperonlinena geç. TTnet dönemi artık kapanıyor.

yan bına turk telekom fıber geldı bunun ıcınde bolge mudurlugune basvurmak gerekıyomus su anda kopma felan yasamıyorum 24mbps fakat 26 mbps alabılıyor akk dısında herhangı bı sıkıntı yok ılk faturam 92 geldı telefonla bakalım bu ay ne gelıcek :)

Geri