• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türk insanı fakir değildir.

CaptainCoCo

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Kas 2009
Puanı
348
Öncelikle bir kaç düşüncem var ve paylaşmak istedim bu gün gördüklerimden sonra...

Öncelikle gerçekten ihtiyaç sahiplerine lafım gitmiyor allah onlara yardım etsin fakat...

Babası inşaat ustası olup cebinde yurt dışından gelme iphone5-S4 taşıyan kişiler var gerçekten anlamıyorum nasıl para buluyorlar hadi adam 1.5 bin tl maaş alıyor ev kirası-su-elektirik-doğalgaz-mutfak masrafları var.Ayrı olarak koltuk,halı,dolap,sigara,ilaç ve aklıma gelmeyen binlerce masraf.Ben bu çocukların böyle telefon taşımasını kınıyorum.Neymiş efendim lazımmış sanki şirket yönetiyorsun dakikada bir mail bakıyorsun.Temple run indirip oynuyorsun ve aileni sırf egon için masrafa sokuyorsun ayrıca şöyle birşeyde var fark ettimki paranın değeri gerçekten kalmamış herkesin elinde iphone5-s4 geziyorlar ben hiç unutmuyorum 6600 çıktığı zaman almışlardı bana herkes ağzı açık izliyordu oyun vs oynamamı ama şuan biri iphone 5 çıkarıyor haa sendemi aldın diyebiliyoruz.Ayrıca şu olayda var herkesin bir arabası var yani gerçekten 20 bin tl lik arabayı nerden bulup alıyorlar ben hayret ediyorum gidip kredi çekiyor lüks için masraf yapıyor sonra devlet bize maaş vermiyor maaşımızda haciz var.Gerçekten şu dönemde benim gözümde paranın değeri kalmamış durumda.

Daha sayamayacağım bir sürü örnek var bu türde görünüşlerinizi almak isterim.

Babası inşaat ustası olup cebinde yurt dışından gelme iphone5-S4 taşıyan kişiler var

Donanımhaberde iphone 5 çıktı haberinin hemen altında
Kredi çektim türkiyeye gelmesini bekliyorum diye bir mesaj görmüştüm,bence bu herşeyi açıklıyor.

bide türkiyede çok daha pahalı yurd dışına göre şahsen logitech g930 headset almayı düşünen biriim ama 500 tl ye kadar fıyatı var ben öğrenciyim zaten bi gamer setim yok mause hariç oda x7 ucuz bişey şu ülkede keşde daha ucuza bulabilsek bağzı şeyleri, steelseries i söylemiyorum bile türkiyede daha yok anca internetten sipariş le alıcaksın :(

Ben o kadar çok kişi biliyorumki daha aldığı telefonun taksidini bitirememiş yeni modelini sipariş eden ...

Şimdi Erdeniz millet elbette maaşlar geçinmiyor. Maaşlar yetersiz emin ol. Ben neden bu kadar eminim mesajımın sonunda açıklayacağım. Öncelikle telefonlar ve evler konusunu sana açıklayayım. Malum biliyorsun ülkemiz orta halli bir ülke sayılabilir. Kredi kartı olmayan insan sayısı belki %10 dur ülkemizde. Kredi kartı ile taksitle çok kolay telefon alınabilir ya da bu gsm şirketlerinin yaptığı tarifelere ek ücretler ile telefonlar çok rahat alınabilir. Mesela S4 ayda 24 Lira 36 ay taahhüt ile.

"Hadi telefonu anladım, arabayı nasıl alıyorlar ?" diyeceksin. Bir çok kişi kredi çekiyor düzenli işleri sayesinde ödüyorlar, ödeyemeyenlere haciz geliyor.

Ticaret ile uğraşan tüccar kişiler mesela hiç parasız kalmaz. Onların paraları mallarıdır. Yani biraz düşünürsek, düzenli bir işin var ise her şeyi yaparsın.

Maaşları açıklayacak olursak, biliyorsun sanayide staj yapıyorum. Af edersiniz köpek gibi çalışıp ayda 800 lira alan adamlar biliyorum ben. Yani devlet dairesinde dahi çalışıyor olsan kredi kartı borçları, taksitler, evin masrafı, çocuğun masrafı, eşinin masrafı vs vs vs.. bu böyle uzayıp gidebilir. Sen adama 10 milyar kazandırırsın adam sana 1 lira maaş verir. Bu sistem ne yazık ki böyle. Biraz olayın içinden bakarsak anlarız herkesi.

---------------------------------------

Son düzenleme:
Taksit işi cok kolay artık operatörler bile faturana ekleyip veriyor telefonu

Şimdi Erdeniz millet elbette maaşlar geçinmiyor. Maaşlar yetersiz emin ol. Ben neden bu kadar eminim mesajımın sonunda açıklayacağım. Öncelikle telefonlar ve evler konusunu sana açıklayayım. Malum biliyorsun ülkemiz orta halli bir ülke sayılabilir. Kredi kartı olmayan insan sayısı belki %10 dur ülkemizde. Kredi kartı ile taksitle çok kolay telefon alınabilir ya da bu gsm şirketlerinin yaptığı tarifelere ek ücretler ile telefonlar çok rahat alınabilir. Mesela S4 ayda 24 Lira 36 ay taahhüt ile.

"Hadi telefonu anladım, arabayı nasıl alıyorlar ?" diyeceksin. Bir çok kişi kredi çekiyor düzenli işleri sayesinde ödüyorlar, ödeyemeyenlere haciz geliyor.

Ticaret ile uğraşan tüccar kişiler mesela hiç parasız kalmaz. Onların paraları mallarıdır. Yani biraz düşünürsek, düzenli bir işin var ise her şeyi yaparsın.

Maaşları açıklayacak olursak, biliyorsun sanayide staj yapıyorum. Af edersiniz köpek gibi çalışıp ayda 800 lira alan adamlar biliyorum ben. Yani devlet dairesinde dahi çalışıyor olsan kredi kartı borçları, taksitler, evin masrafı, çocuğun masrafı, eşinin masrafı vs vs vs.. bu böyle uzayıp gidebilir. Sen adama 10 milyar kazandırırsın adam sana 1 lira maaş verir. Bu sistem ne yazık ki böyle. Biraz olayın içinden bakarsak anlarız herkesi.

Hacım alsınlar birşey demiyorum inan hoşumada gider hayat standartlarının yükselmesi ama okulda gelip gardaş böyle ülkenin şöyle böyle demesin bana madem paran yok alma ha benim param var almıyorum neden ihtiyacım yok o ana babalara acıyorum ben...

----------

Kendiniz için konuş ben 600-700 liralık gitarımı almak için 1,5 senedir para biriktirdim kendi cebimden ödedim aileme sarkıtmadım neredeyse ama dediğinizde haklısınız bizim burda kapıcı oğlu var telefonu aldı 15 gün sonra yeni telefon aldı ben bile telefonum bozukken yenisi almadım yani bekledim ailem aldı durumumuz orta halli olmasına rağmen

Ya ben ne diyorum sen ne diyorsun iyi ne güzel paranı biriktirip almışssın benim yazdıklarımı okurmusun önce ?

Son düzenleme:

Son düzenleme:
Bu yazanlarin aynisini anlatan bir kiz arkadasim var. Babasi insaatta calisiyor ne kadar aldigini bilmiyorum. Ama kizi bi gorseniz kalite giyinisimi diyim elinde iphone 5 mi diyim hergun kafelerde en az 50TL harcamasimi diyim hersey var. Ulan insafsiz o babaya aci be adami bi gorseniz adam tam sefalet bi halde yolda gorseniz yuzune bakmazsiniz valla. Ama kizi boyle.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu yazanlarin aynisini anlatan bir kiz arkadasim var. Babasi insaatta calisiyor ne kadar aldigini bilmiyorum. Ama kizi bi gorseniz kalite giyinisimi diyim elinde iphone 5 mi diyim hergun kafelerde en az 50TL harcamasimi diyim hersey var. Ulan insafsiz o babaya aci be adami bi gorseniz adam tam sefalet bi halde yolda gorseniz yuzune bakmazsiniz valla. Ama kizi boyle.

Şöyle bir yazı gördüm facede aklıma geldi :)

Merhaba kızlar.Öncelikle söz meclisten dışarı.
Siz hani böyle ortamlara girer, sigara içer, tayt giyer, götünüz başınız açıkta gezersiniz.
10cm'lik bir mini eteğe 150 lira öder, marka giyiniyorum dersiniz.
Gündemde olan, çeşitli suçları olan, uyuşturucu kullanan, sigara bira içen, önüne gelenle yatan çocuklara hayran kalırsınız.
***lerle çıkarsınız. 2 hafta sürmez ilişkiniz.
Öpmediğiniz dudak ellenmediğiniz el kalmaz.
Tüm bu kaşarlıkları yapar, fame edalarına girersiniz.

Sonra ask.fm başlar, sorulaar sorular. Hadi sor ♥ diye başlık atarsınız.
Bişey sorulduğunda terslersiniz. Selam yazıldığında görüldüye düşürür havalı triplerine girersiniz.
Yalnız karşınızdaki size kaşar der. En yakın dostunuz var ya, o da arkanızdan kaşar der.
Eski sevgilinizde, en sevdiğinizde.

Ama garip olan ne biliyomusunuz ?

Tüm o erkekler sadece sizdeki göte bakıyor. Seviyorum diyor, ama sizi değil sizdekileri seviyor. Bilmem anlatabildim mi ?
Biz tanınmayan, adı bile duyulmamış, güzel, facede 10-15 beğenili fotoğrafları olan, kardeşlerine aşkım demeyen, tatlı kızları seviyoruz.
Ve onlardakini değil, onları seviyoruz.

Üstelik siz sadece külotlu çorabınıza 50tl verirken babanız o 50tl ile bir palto alıyor, o paltoyu 5 yıl giyiyor, 5 yıl boyunca o palto neler görüyor...
Adam sizin külotlu çorabınızı elletmeniz için gecesini gündüzüne katıyor.

Babası didinip dururken o iPhone ile dolaşan çocuğa yazık değil, sırf yaşıtlarından geri bırakmamak için, sırf onda var bende yok dememesi için çocuğuna her şeyi almak uğruna kendini paralayan babaya yazık.

Hakikaten kim yazmissa cok dogru yazmis karsimda olsa ellerinden opmeyen adam degil be

Babası didinip dururken o iPhone ile dolaşan çocuğa yazık değil, sırf yaşıtlarından geri bırakmamak için, sırf onda var bende yok dememesi için çocuğuna her şeyi almak uğruna kendini paralayan babaya yazık.

Emre birazda olgunluk giriyor işin içine çevremdeki herkes de iphone 4s-galaxy s3 felan ama ben monte kullanıyorum şuan için arayıp -mesaj atıyorum başka bir derdim yok bilmiyorum bana abes geliyor 2 bin tl lik telefonlar.

Geri