• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türkçe kelimeler

LifeKill

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 Ağu 2017
Puanı
0
Arkadaşlar bana Türkçe kelimeler ve anlamlarının olduğu bir liste lazım.Google'da baktım fakat Farsça, Arapça kelimeler eski kelimeler ve anlamları çıkıyor bir türlü günümüz Türkçesi olan kelimeleri bulamadım.Nasıl bulabilirim bu konuda yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum.

Arkadaşlar bana Türkçe kelimeler ve anlamlarının olduğu bir liste lazım.Google'da baktım fakat Farsça, Arapça kelimeler eski kelimeler ve anlamları çıkıyor bir türlü günümüz Türkçesi olan kelimeleri bulamadım.Nasıl bulabilirim bu konuda yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum.

Para ile bu tür şeyler satan yerler var. Hazır veritabanları. Ücretsiz bulmanız zor gibi gözüküyor.

Bu başlıkta bir konu bulmuşken bende bu konuya benzer bir şey sorayım dedim. :) Türkçe kelimelerin çoğunda kökenine baktığında farklı ülkeler çıkıyor hani örnek vermek gerekirse: domates, efendi, anahtar, ıhlamur, kavanoz, kuruş, vişne, şapka vs. bu kelimeler gibi birçok kelime var kökenlerine bakıldığında e bu kelimeler Türkçe olmuyor mu şimdi? Bilen biri beni de aydınlatırsa sevinirim. :D

Geri