• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türkçe Rap Dinleme Sanatı ! # 1

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ZACA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ZACA

Aganigi Naganigi
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eyl 2011
Puanı
440
2.jpg

Merhaba Arkadaşlar ,
Ülkemizde ne yazıkki bazı ergen arabesk rapciler ve djler yüzünden rap'a ön yargılı davranıyorlar. Rap dinlemeyen birisine rapı hakkındaki düşüncelerini sorduğumuzda bize herdeyse hiç olumlu birşey söylemediğini göreceğiz. Forumdada gözüme çarptı rap'a ön yargılı davranan arkadaşlarımız var bu konuda ön yargıları kırmaya çalışacağım.

ShaggysongPics1uWmViRXzcjFKIM.jpg

Rap Kültürü Hakkında :

Hiphop 1970'li yılların sonunda Amerika'da kötü koşullarda ve azınlık olarak yaşayan zencilerin gündemden uzaklaşmak ve eğlenmek için oluşturduğu bir kültür ve yaşam tarzıdır. Bu kültür Rap müziği, Graffiti sanatı, Break dansını ve Dj'liği içerir. Hiphop kültürünün doğmasında Blues, Funk, Soul ve Jazz müziğinin etkisi oldukça büyüktür.

Rap'ı Nasıl Sevebilirim ?

İlk olarak arabesk rap gördüğün anda televizyon izliyorsan kanalı değiştir , facebookda gördüysen kim paylaştıysa engelle.Ardından enerjik , hareketli , anlaşılması kolay parçaları dinleyek başlayabilirsin.

023821342379927t_w280_h280.jpg

Azda olsa sevdiysen ne mutlu bana :)

Bu ülkede;

Bu da Rap

<strong>

Bu da rap :)

Yorma kendini boşa hocaaaam :)

<strong>

Mode XL,Norm Ender, Sansar Salvo, Saian Sakulta Salkım,Şehinşah, No1, Da Poet, Hayki, Patron, Joker, Allame, Xir Gökdeniz gibi isimleri dinlemenizi tavsiye edebilirim gerçekten çok güzel şarkıları vardır.

Norm Ender - Çıktık Yine Yollara
Joker - Yaşamak Öldürür
Allame - Allame Sendromu
Hayki - Adrenalin
Sansar Salvo - Beni Bul Anne
Xir Gökdeniz - Herşey Yolunda
No1 - Bu Benim Hayatım
Allame - Fare Kapanı
Norm Ender - Sözler Şerefsiz Oldu
Sansar Salvo - Sigara Yanınca

Bu şarkılar t-rapin en güzel şarkılarındandır dinlemenizi tavsiye ederim

----------

Bu ülkede;

Bu da Rap

<strong>

Bu da rap :)

Yorma kendini boşa hocaaaam :)

<strong>

Hocam önce ilk videonun şarkı olup olmadığına karar verelim de sonra rap mi değil mi onu tartışırız :)

Sıralamadan yanlış anlaşılma olmasın klosörümdeki gibi sıra yaptım :)

Rap diyorsanız rap budur.Yani Türkiye'de budur.

Aynen çok iyi söylemiş çok beğeniyorum bu adamı her yaptığı iş çok başarılı.
Buda Allame'nin ''Fare Kapanı'' cover(bunuda paylaşim bari :) )

Geri