• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türkçe'de Unutulan Kullanılmayan Kelimeler İfşa

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ArslanBey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ArslanBey

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 Ağu 2009
Puanı
0
Evet başlıkta gördüğümüz gibi kullanılmayan yada bilmediğmiz kelimeleri veya deyim sokak deyimleri tarzı şeyleri anlamlarıyla paylaşalım hep merak etmişimdir eminim benim gibi çok arkadaş vardır hem öğrenmiş oluruz :)
Örn:Volta:
Bir halatı bir yere bir kez dolama veya babalara yöntemince sarma
İrite OImak:Gıcık olmak (kurtlar vadisinde diyodu adam hep ilk defa o dizide duydum)
Mantar bi durum mu var : bi sıkıntımı var
gibi gibi paylaşırsak sevinirim :)

Siz doktorlar dizisindeki Arslan Bey misiniz? Tanıştığımıza çok memnun oldum :)

Erinmedim telefondan yazdım :)
Baldırcan-Patlıcan
Cibelme-Şımarma
Eyle-Öyle
İlaan - helke
Aşaam - Akşam
Ellaam - Heralde
Hıyar - Salatalık
Bider - Bende bilmiyom
Şaçaklı - Çirkin
Su sulamak - Tarla sulamak

Aklıma gelirse eklerim

bu saçma sapan kelimeleri kullanmak yerine direk söylesek olmaz mı?

tamamen saçmalık bu sadece iletişim kurmayı zorlaştırır deyimler ve atasözlerine oldum olası sinir olmuşumdur mesela yabancı dil öğrenirken biri sizin bilmediğiniz bir deyim kullanınca tahmin bile edemiyorsunuz anlamını bu tür saçmalıklar dili zorlaştırmaktan başka bişey değil.

Geri