• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türkiye'de Melodik Dearh Metal

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bjlkl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bjlkl

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
15 Ocak 2011
Puanı
14
Merhaba arkadaşlar. bu konuya ne kadar katılım olur hiç bilmiyorum. Türkiye'de çok sayıda thrash metal dinleyen var ama bir death metal özellikle de melodik death metal denilince kimsenin bu konu hakkında bir bilgisi yok. hatta lise döneminde benim gibi gitar çalan arkadaşlarım melodik death metal dinliyorum diye dalga geçerlerdi :D

işin aslı melodik death metal liseli gençlerin arasında Dave Mustainecilik akımına destek verenlerin dışladığı müzik türü. Bir Dave Mustaine leri varki anlatamam dünyaya bedel sanki. Ama küçümsedikleri şu melodik death metal(melodeath)'in aslında daha teknik bir müzik olduğunu bilmiyorlar. bu arkdaşlara bir Children of Bodom, Norther gibi grupları dinlemelerini tavsiye ediyorum gitaristliklerini konuşturmak istiyorlarsa

bence melodeath en iyi metal türü. siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ama türkiyede de bir akım oluşuyor ve şu anda dinlemekte olduğum Anoreksi isimli bir Türk grup var. Dark Tranquility havasında bir gruptur kendileri. sizlerin beğendiği Türk ve yabancı melodeath grupları neler? bunlar hakkında konuşalım.

Yabancı Favorilerim:

Children of Bodom
Norther
Insomnium

Türk Favori:

Anoreksi

Ben normal metal dinliyorum bro.En sevdiklerim, Rammstein ve Dimmu Borgır,Slayer.

Dimmu Borgir senfonik black metal usta o da güzel extreme türleri dinleyen TÜrklerin olması iyi :)
slayer: thrash
rammstein: NDH

ileride ben de grup kurmayı düşünüyorum melodeath ya da senfonik black olarak. satanistik olmayacak sözler tabi bize uymaz öyle ama müzik alt yapısı bomba olucak

Dimmu Borgir senfonik black metal usta o da güzel extreme türleri dinleyen TÜrklerin olması iyi :)
slayer: thrash
rammstein: NDH

ileride ben de grup kurmayı düşünüyorum melodeath ya da senfonik black olarak. satanistik olmayacak sözler tabi bize uymaz öyle ama müzik alt yapısı bomba olucak
Abi satanist tamamen insanların uydurduğu bir şey ya.Türkiye'de metal müziğe bu göz ile bakılıyor çok yanlış bir şey!

Abi satanist tamamen insanların uydurduğu bir şey ya.Türkiye'de metal müziğe bu göz ile bakılıyor çok yanlış bir şey!

bu müziği yapan gruplar arasında satanistler çok fazla iskandinav ülkelerinde yanşıl yargıyı bu getiriyor. Ben de merak ediyorum acaba ailem eve alır mı beni brutal vokal yaparken görünce :D

Children of bodom
Wintersun

bu iki grubu dinliyorum wintersun girer mi bilemedim ama

Wintersun-Time tavsiye edilir

Extreme/Gothic severlere de cradle of filth tavsiye edilir

Son düzenleme:
wintersun da girer usta. onların müziği biraz karma ama folk metal genellikle. tabi folk metalde Ensiferum derim direk benim kanaatim ve Petri Lindroos haranlığım sebebiyle

Norther - Darkest Time favori şarkım

epica,breaking benjamin,skillet

bir ara deadmetal dinliyordum güzeldi ama birden kendimi bunlarda buldum

ben de yavaştan tekrardan thrashe kaymaya başladım. 2 senedir melodeath dinleyince biraz sıkmaya başladı

Geri