• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türkiyede Yaşamak İçin 37 Neden ( Ruslara Göre )

Alliance

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Nis 2010
Puanı
138
Rusya'daki internet sitelerinde dolaşan "Türkiye'de yaşamak için 37 neden" başlıklı bir yazı tartışma yarattı. Yazı, Türkiye'de yaşamanın olumlu yanlarını anlatıyor. Aslında Rusya'yı eleştirmek için yazıldığı sanılan yazı, Türkiye'yi bilen Ruslar tarafından ise "gerçekten çok uzak" bulunuyor.
İşte "turkey.ru" sitesinde de yer alan "Türkiye'de yaşamak için 37 neden"...

-
Duvarlarında küfürlü yazılar yok.

-Yılın 340 günü güneşli.

-Kış olmadığı için her sene kışlık elbise ve ayakkabı almaya gerek yok.

-Üç tarafı sıcak denizlerle çevrili.

-Her zaman taze sebze ve meyve var

-Rusya'daki külüstür daireyi satıp Antalya'da 100 metrekarelik ev almak mümkün.

-Asık yüzlü Rus turistler dışında, insanları güler yüzlü ve nazik.

-İnsanı bezdiren evsizler, yoksullar ve çingeneler yok.

-Çalılıklar arasından alkolikler ve uyuşturucu kullananlar çıkmıyor. Evlerin girişi temiz.

-Uyuşturucu kullananları satanları hapse atıyorlar.

-Komünistlerle faşistler elde bayrak dolaşmıyor.

-Pencereden bakınca deniz ve dağlar görülüyor, elinde gamalı haç olan dazlak gençler değil.

-Votka değil, lale ülkesi.

-Kurallara uymayan sirenli Mercedesler yok.

-Doğaüstü yetenekli olduğunu iddia edenler yok.

-Nüfus sorununu Çinliler ve Özbeklerle çözmüyorlar.

-Sarhoş sürücüleri hapse atıp ehliyetine el koyuyorlar.

-Suç oranı her yıl iki kat artmıyor.

-Üniversiteye evlenmek ya da askerden kaçmak için değil, topluma faydalı bir meslek edinmek için gidiyorlar.(buna ben bile inanmadım)

-Doktorlarla öğretmenlere saygı duyuyorlar.

-Ekranda beş dakikada bir kepek şampuanı ve kanatlı kadın bağı reklamı yok.

-Yol sorana küfür etmiyorlar.

-Sözde emeklilik reformu yok.

-

Valiler ve belediye başkanları insanları öldürmüyor.

-Kadınlar ekrerlerden tembel ve ayyaş diye söz etmiyor.( bu güzel )

-Vatandaşlar yasalar önünde eşit. Polis felsefe profesörünün cebindeki parayı almıyor.

-Çocuklara yarı tanrı gibi davranıyorlar.

-Seri katiller yok.

Nehirler mikrop yuvası değil

Patika değil, gerçek yollar var.

Domuz yemiyorlar

AIDS'li ve veremli sayısı Afrika'dakinden çok değil.

Sokakları güvenli, üç kuruş için adam kesmiyorlar.

Ticarette rakipler birbirlerini öldürtmüyor

Hakkını aramak için haydutlara gitmek gerekmiyor.

• En önemlisi, başka bir Tanrıya inansalar da Türkiye'de iman var.

• Ne kadar doğru bilinmez ama pek inandırıcı değil. :)

Son düzenleme:
-Ekranda beş dakikada bir kepek şampuanı ve kanatlı kadın bağı reklamı yok.(Bu yalan
biggrin.gif
)
Sadece o yalan olsa iyi.

-Duvarlarında küfürlü yazılar yok.

-Yılın 340 günü güneşli.

-Kış olmadığı için her sene kışlık elbise ve ayakkabı almaya gerek yok.

-Asık yüzlü Rus turistler dışında, insanları güler yüzlü ve nazik.

-İnsanı bezdiren evsizler, yoksullar ve çingeneler yok.

-Çalılıklar arasından alkolikler ve uyuşturucu kullananlar çıkmıyor. Evlerin girişi temiz.

-Uyuşturucu kullananları satanları hapse atıyorlar.

-Komünistlerle faşistler elde bayrak dolaşmıyor.

-Kurallara uymayan sirenli Mercedesler yok.

-Doğaüstü yetenekli olduğunu iddia edenler yok.

-Sarhoş sürücüleri hapse atıp ehliyetine el koyuyorlar.

-Suç oranı her yıl iki kat artmıyor.

-Üniversiteye evlenmek ya da askerden kaçmak için değil, topluma faydalı bir meslek edinmek için gidiyorlar.(buna ben bile inanmadım)

-Doktorlarla öğretmenlere saygı duyuyorlar.

-Ekranda beş dakikada bir kepek şampuanı ve kanatlı kadın bağı reklamı yok.(Bu yalan
biggrin.gif
)

-Vatandaşlar yasalar önünde eşit. Polis felsefe profesörünün cebindeki parayı almıyor.

-Çocuklara yarı tanrı gibi davranıyorlar.

-Seri katiller yok.

Nehirler mikrop yuvası değil

Patika değil, gerçek yollar var.

AIDS'li ve veremli sayısı Afrika'dakinden çok değil.

Sokakları güvenli, üç kuruş için adam kesmiyorlar.

Ticarette rakipler birbirlerini öldürtmüyor

Hakkını aramak için haydutlara gitmek gerekmiyor.

Bir kaç madde değil bunların hepsi yalan

5 gün önce kemerdeydim orası bilindiği üzere rus mekanı. Ben hayatımda bu kadar rusu görmemişimdir belki, kızlar inanılmaz soğuk. Sanırsın ilk defa erkek görüyorlar. İnanılmaz rahatlar, inanılmaz güzellikleri var. Ama eğer evde de bukadar soğuklarsa; Türk Kızı <33

5 gün önce kemerdeydim orası bilindiği üzere rus mekanı. Ben hayatımda bu kadar rusu görmemişimdir belki, kızlar inanılmaz soğuk. Sanırsın ilk defa erkek görüyorlar. İnanılmaz rahatlar, inanılmaz güzellikleri var. Ama eğer evde de bukadar soğuklarsa; Türk Kızı <33

Allah Allah onlar çakma rus olmasın ? :D en çok gitmek ve görmek istediğim ülkeler arasında rusya , sırf kızları için :D

soğuksa ısıtıcaksın olm bunuda benmi öğretiyim :D

Başlğı okumama rağmen konuyu okurken acaba başka ülke adı yerine yanlışlıkla Türkiye mi yazıldı diye biaç defa bağlığa tekrar tekrar baktım...

Bazı maddeler dalga geçer gibi aynen. Örneğin : "Vatandaşlar yasalar önünde eşit. Polis felsefe profesörünün cebindeki parayı almıyor."

Ağlasam mı gülsem mi bilemedim :))

Başlğı okumama rağmen konuyu okurken acaba başka ülke adı yerine yanlışlıkla Türkiye mi yazıldı diye biaç defa bağlığa tekrar tekrar baktım...

Bazı maddeler dalga geçer gibi aynen. Örneğin : "Vatandaşlar yasalar önünde eşit. Polis felsefe profesörünün cebindeki parayı almıyor."

Ağlasam mı gülsem mi bilemedim :))

Gül gitsin abi, ağlamaya değmez. :)

Geri