• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türkler neden Bozkurt'u sembol olarak seçti.

Psychopathic

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Tem 2011
Puanı
99
TÜRKLER NEDEN BOZKURTU SEMBOL OLARAK SEÇTİ ?

182540_386715358052516_585125015_n.jpg

Cenabı Allah bütün varlıkları yaratırken farklı özelliklerle yaratmıştır.
Ruslar ayıyı, İngilizler aslanı, Amerikalılar kartalı, İspanyollar boğayı milli sembol saymışlar.
Biz? Neden başka bir hayvan değil de Gök yeleli Bozkurtu sembol edindik?

Türkler ve Bozkurtlar Arasındaki İnanılmaz Benzerlikler:

Bozkurt' un özelliklerini temel olarak şu şekilde sıralamak mümkündür.

1- Bozkurtlar , Türk'ler gibi ataerkil bir yapıdadır . (Yani ataya bağlıdır)

2- Bozkurtlar , Türk'ler gibi teşkilat halinde bir yaşam sürerler.

3- Bozkurt sürüsünün , Türk ailesindeki gibi bir lideri vardır ve sürü o liderin emrinden çıkmaz.

4- Savaş şekilleri olarak benzerlik gösterirler .( Bozkurt sürüsü sağdan ve soldan giden öncüler , akabinde de göbekten gelen ana kuvvetle saldırırlar , Türk'lerdeki Hilal taktiği burdan gelir)

5- Bozkurtlar eşlerini kıskanırlar

6- Karda yürüyen 40 bireylik bir sürüyü takip eden biri sadece 5-6 ayak izi görebilir. Çünkü sürü önde giden lider Bozkurt'un ayak izlerine basarak ilerler. 6-7 kurt bulacağınızı düşünürken koca bir sürüyle karşılaşabilirsiniz.

7- Bozkurtlar , Türk'lerin oldugu gibi özgürlüklerine düşkünlerdir . Dünyada evcilleştirilememiş tek hayvan olma ünvanı Orta asya bozkurtlarındadır ...Hayvan yakalandığında tüm hayvanların aksine gırtlak kısmında bulunan öd denen keseyi parçalar ve intihar eder. Tüm hayvanlarda bir yavrunun annesi yada babası ölürse yavru da ölür. Fakat bozkurtlarda sürü hiyerarşisi buna müsade etmez , yavrunun hem annesi hem de babası ölse dahi yavru hayatta kalır.
Diğer sürü üyeleri yavruyu evlat edinir ve kendi yavruları gibi büyütürler.

8- Bir Bozkurt sürüsü Sadece yiyeceği kadarını avlar , ve yine harika bir özelliktir... Kuzulu koyuna saldırmazlar ( Yavrusu olan bir hayvana saldırmazlar savaşta Türklerde olduğu gibi)

Türkler yani bizler diğer ülkeler tarafından kazıklanmış durumundayız , kazıklanmaya da devam edeceğiz gibi görünüyor...
Buda sazan balığının bir özelliğidir :)

Emeğine sağlık kardeşim...

Abartı.Böyle birşey mümkün değil.Hayvanların bu gibi duyguları olduğunu düşünmüyorum..Abartmışlar fazlasıyla.Eskiden iyi güzel Türklerin simgesiydi şimdiyse sadece siyasi simge durumunda
Kertenkeleler nasıl yakalanıcağı zaman kuyrugunun bir kısmını bırakıp kaçıyorsa kurtlardada böyle birşey olması mümkün.

Abartı.Böyle birşey mümkün değil.
Bu kesinlikle mümkün hatta kanıtlanmış :)
Bunu ben ilk 9. sınıftaki (bu sene) din hocamız sormuştu neden Türkler bozkurtu seçti diye biz bu maddeyi söyleyememiştik sonra hoca söyle ve eve gelince araştırdığımda doğru çıktı :)

Değişik ve güzel bilgiler . Asla esaret altında yaşamayı kabul etmemeleri ne kadar harika :)

Abartı.Böyle birşey mümkün değil.Hayvanların bu gibi duyguları olduğunu düşünmüyorum..Abartmışlar fazlasıyla.Eskiden iyi güzel Türklerin simgesiydi şimdiyse sadece siyasi simge durumunda
niye akrepler yakalancağını anlayınca intihar ettiğine göre buda mümkündür bence

O kendini korumak için içgüdüsel olarak yapıyor peki kurtta öylemi?Duygusuyla hareket ediyor.Mümkün olduğunu düşünmüyorum hala
Ersan biraz araştırdım baktım böyle bir şey var kurtlar yakalandığında ve ya biri tarafından bir yere bağlandığında öd keselerini patlatıp intihar ediyorlar.

Nasıl mümkün değil bence mümkün en azından duygusal olarak olmasada içgüdüsel olarak böyle bişey mümkün

Akrepler yakalanınca değil sinirlenince kendini sokup öldürürler.Konu için çok teşekkürler bozkurt tam bize göre bir simge

ülkeleri böyle ayrı ayrı sınıflara ayırmak bana saçma gelio ırkçılık gibi insanları hayvan guruplarına ayırmak.

Geri