• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Turknet Sorumsuzluğu - 60 Günlük Süreç

The Predator

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Mar 2010
Puanı
213
Merhabalar öncelikle baştan turknet sevicileri uyarayım ben başımdan geçen olayları anlatıyorum, yok türknet şöyle kaliteli yok böyle hızlı v.s boş muhabbet yapmayın lütfen bu REZALETE yorum yapmak isteyenler süreci baştan sona okuyarak yorum yaparsa sevinirim.

09.02.2018 tarihinde turknet firması ile iletişime geçip internet bağlatmak istedim gerekli bilgileri aldım internetimin 2 ila 6 gün içerisinde bağlanacağı bilgisi bana verildi onların sözüne güvenerek.
12.02.2018 tarihinde turknet firmasına başvuru için gerekli belgeleri gönderdim. Aradan 5 gün geçti ve kapım çalındı turknetten gelen iki adet eleman modemi bağlayacaklarını söylediler tabi o an çok mutlu oldum malum ülkemizde sözüne güvenilen firma sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor ki bu mutluluk çok uzun sürmedi oda ne ?

Elektrik panosuna baktığımızda benim adıma herhangi bir fişleme yapılmamıştı turknet yetkilileri fotoğraf çekerek tutanak tuttular ve bana imza attırdılar ve 2 gün içerisinde problemin çözülüp internetimin bağlanacağı bilgisini verip ayrıldılar.

Bundan sonrası çok karmaşık çünkü tarihleri tam olarak hatırlayamıyorum yinede olay akışına yön verebilmek için ve olayı anlatabilmek için 3 aşşa 5 yukarı tarihleri yazacağım.

21.02.2018 tarihinde kendim iletişime geçmeyi denedim ve ilk şaşkınlığımı o an yaşadım turknetin herhangi bir müşteri temsilcisi olmadığını robotlarla görüşerek öğrendim :) (burası çok garip) herneyse sağolsunlar kendileri beni arama lüftunda bulunup sorunumu sordular durumu anlattım ve arıza kaydı oluşturduk. Buraya kadar çok sağ duyulu ve olumlu yaklaştım her insanın başına bu tarz şeyler gelebilir. (keşke gelmese keşke herkes işini adam akıllı yapsa !)

İLK REZALET BURADA BAŞLIYOR !!!!!!!
24.02.2018 aradan 3 gün geçti ve bilgi almak için turknet ile iletişime geçtim bir kadın müşteri temsilcisi beni aradı.
Müşteri temsilcisi : MST
ben : B

B: İyi günler arızamın nezaman giderileceğini ve neolduğunu öğrenmek istiyorum hanımefendi yardımcı olabilir misiniz ? 10 günden fazla oldu...
MST: İyi günler erdem bey kontrolleri sağlıyorum lütfen bekleyin....
MST: Evet erdem bey arızanızı kontrol ettim ADSL "IŞIĞIM YANMIYOR DEMİŞSİNİZ"
B: :@@@ :S :S: S: ?? ?? ? ? erorororooro
B: hanımefendi ben böyle birşey söylemedim diyip başıma gelenleri anlattım.(burdada çok anlayışlı davrandım çünkü böyle şeyler olabilir parasını haketmeyen çalışanlara sahip olmaları gayet normal sonuçta türknette kalifiye eleman yok !! bunu ileride başıma gelenlerden anlayacaksınız.)
MST: peki erdem bey anlıyorum sorununuzu en kısa sürede çözmek için gerekli yerlere bildiriyorum iyigünler...

29.02.2018
Artık sıkıldım nerden baksan 15 günden fazla olmuş tekrar bir sorayım bunların birşey yaptığı yok altı üstü 2 kablo bağlayacaklar diye düşünürken tekrar bunlarla iletişime geçtim.

MST: iyi günler size nasıl yardımcı olabilirim erdem bey ?
B: İyi günler benim arızam halen giderilmedi sorun nedir ?
MST: gerekli kontrolleri sağlıyorum lütfen bekleyin...
MST: evet erdem bey birazdan arızanızı gidereceğim "ADSL IŞIĞIM YANMIYOR" demişsiniz kabloları kontrol ettiniz mi ?
B: ......... hanım efendi siz benimle dalgamı geçiyorsunuz ?
MST: ....
B: ben size böyle birşey söylemedim benim evime internet bağlamaya gelmediniz !!! evime hiçbir şekilde bağlantı yapılmadı !!! ne adsl ne ışığı ?
MST: özür dilerim erdem bey arıza kaydınızı güncelliyorum ve en kısa sürede probleminizin çözülmesi için gerekli yerlere iletiyorum.
B: iyi günler !

03.03.2018
Artık sabrım taşmaya başladı nerden baksan 1 (bir) ay oldu ve hala internet bağlanmadı artık turknete olan inancımı yitirmeye başladım. bu arada şikayetvar sitesine şikayet oluşturdum.

Oraya yazdıklarımı aktarıyorum şuan.

TurkNet'e başvurmak için aradığımda özellikle iki şeyi sordum 1. hız 2. ne zaman bağlanır? 1. sorunun cevabını deneyimleyemedim 2. sorunun cevabı ise en geç 5 gün içerisinde oldu. Abonelik işlemlerim yapıldı 5 gün sonra dedikleri gibi TurkNet'ten bağlantı için geldiler oda ne! T** T** benim adıma binaya kablo bağlamamış. Ekipler hemen tutanak tutup 48 saat içerisinde bu sorunun çözüleceğini söyleyip gittiler gidiş o gidiş 20 gün oldu bee.

Müşteri hizmetleri ile aşağı yukarı 5 görüşmem oldu beşinide aradığımda sorum şuydu; beyefendi/hanımefendi sorunum ne zaman hallolur? Cevap; evet e** bey şimdi hallediyoruz ADSL ışığınız yanmıyor.

Erdem 03 Mart
Karakter sınırı oldu devam ediyorum

cevabım; hayır hanımefendi/beyefendi öyle bir şey yok benim sorunum... ... . (defalarca anlatmaktan midem bulandı yazmak istemiyorum kısaca bağlantım yapılmadı ama buradaki olay akışı önemli) tamam erdem bey ekiplere ilettim aciliyetinizi bildirdim bla bla bla.

3 gün sonra tekrar konuşuyoruz oda ne aldığım cevap tam olarak şu; evet erdem bey işleminizi kontrol ediyorum... ADSL ışığınız yanmıyor gerekli kontrolleri sağlayıp sorununuzu düzeltiyorum lütfen bekleyin.
Ben: höööönkk?! ?! ?! ?

Kısacası durum budur daha fazla uzatmanın bir anlamı yok.

Şimdi ben biliyorum ki buradan bana verilecek olan cevap ve sunulacak olan çözüm şundan öteye gitmez.

Gerekli kontrolleri sağladım, aciliyetinizi ekiplere ilettim.

ve turknetten bana gelen cevap şu

Merhaba Erdem Bey,

Ben Sultan. TurkNet olarak bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, üyeliğinizin başında size yaşadığınız sorun için özür dileriz.

Normalde TurkNet'te aktivasyon işlemleri 3 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak, bazı durumlarda nakilin gerçekleşeceği operatör ya da ortak altyapı kaynaklı işlemler uzamakta ve gecikmeler yaşanabilmektedir.

21.02.2018 tarihinde açılan arızanızla ilgili çözüm süreci devam etmektedir. Bu sürecin hızlandırılması için ekiplerimizle tekrar görüşüyoruz ve işin takipçisi olduğumuzu bilmenizi isteriz. Sürekli olarak arızanızın giderilmesi için iletişim kurmaktayız.

Çözüm adına gerekli tüm işlemleri tamamlayıp, sizlere bilgi vereceğiz.
Konuyu 17402615 kayıt numarası ilehttps://turk.net/online-islemler/#/login adresinden takip edebilirsiniz.

Saygılarımızla,
TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

şimdi buraları takılmayın olayın devamını anlatıyorum daha 1 aylık süreç var :))

bu arada şikayervar sitesindeki şikayet linkim budurhttps://www.sikayetvar.com/turknet-20-gundur-ses-yok

şikayetvar.com sitesinden herhangi bir sonuç alamadım ne yapsam ne etsem dedim ve turknet'i hergün twitterden taciz etmeye başladım (taciz dediysek beni arayın beni arayın şeklinde)

turknet ile yaklaşık 3 4 sefer görüştük hepsindede adsl ışığımın yanmadığını öğrendim...

Benim burada anlatmak istediğim şu bakın 1 ay boyunca adamlara adsl ışığının yanmadığını internet kablosunun olmadığını binama hiçbir şekilde bağlanmadığı anlattım ama anlamadılar size yemin ediyorum yan komşum pazartesi turktelekoma başvurdu perşembe bağlandı ben 2 ay bekledim artık bu dolandırıcılara bir dur deme zamanı geldi ve dün iptal dilekçemi gönderdim 02.04.2018 tarihinde gönderdiğim dilekçem için bugün yani 03.04.2018 tarihinde arandım

bana 3 ay %50 indirim v.s teklif ettiler kabul etmedim
interneti kapatmak için sözlü onay verirken öğrendimki bende 2 aylık fatura ve kurulum ücretini talep ettiler !!!

artık bardağı taşıran son damla bu oldu bu adamlara 1 kuruş ödeme yaparsam namerdim hem sen beni 2 ay madur et hemde gel benden para iste AFEDERSİNDE S...Mİ ALIRSIN !!

arkadaşlar sizler turknetten memnun olabilirsiniz. turknet çok harika bir iss olabilir AMA ANLAYIN BENİM BAŞIMA GELENLER BUNLAR SİZE YEMİN EDİYORUM FAZLASINI DEĞİL EKSİĞİNİ ANLATTIM DAHA NELER NELER OLDU.

bu adi firmaya kesinlikle para kaptırmayın neymiş akk yokmuş ulan zaten 2019 da akk komple kalkıyor sizin bağlamanızı beklesem 2019 olacak eee ne anlamadı kaldı ?

neymiş ucuzmuş neden ucuz ben size söyleyim bu adamların kalifiye elemanı yok saha ekibi yok yani sizin internetle ilgili bir sorun olursa mesela benimki gibi bağlantı hiçbir şekilde çözemiyorlar !!!
hadi siz şanslısınız siz bağlattınız diyelim ama sonradan problem oldu yine çözemezler adım gibi eminim ÇÜNKÜ BU ADAMLARIN KALİFİYE İŞ BİLEN ELEMANI YOK !!!!

o yüzden ucuz...

Herkesin sövdüğü saydığı eski adıyla ttnet şimdi ki türktelekom en azından telefonlarınızı açıyor ve size yardımcı olmaya çalışıyor en azından karşınızda bir muhattabınız var AMA TURKNETTE MUHATTAP YOKKKK !!!

ANCA KOPYALA YAPIŞTIR VE ACİLİYETİMİ İLET SOKUK BAŞKA NE İŞE YARARSIN sen O ALDIĞIN MAAŞIN 1 KURUŞUNU DAHİ HAKETMİYORSUN. !!!!

Bir Turknet kullanıcı olarak görüşlerimi son derece dürüst bir şekilde aktarayım ben de.

Turknet'in kaliteli falan olduğunu düşünmüyorum ve bunu söyleyen de bir tarafından sallıyordur muhtemelen. Ben de dahil büyük bir çoğunluğun Turknet'i tercih etmesinin sebebi AKN ve Taahüt olmamasıdır. Kimsenin bu firmayı seçmesindeki sebebi kalitesi falan değildir yani.

Şimdi ben Turknet ilk AKN'yi kaldırdığı zaman geçiş yaptığım için ve o zaman öyle çok fazla bir yoğunlukları olmadığı için bağlantı kısa sürede gerçekleşmişti herhangi bir aksaklık yaşamamıştım. O zamanlar telefondan birilerine ulaşıp derdimizi de anlatabiliyorduk. Ancak daha sonradan çok büyük bir kitle AKN ve Taahüt yok diye Turknete akın atmeye başladı ve tabiri cazise Turknet kapasitesini aşıp hem iş gücü hem de kalitede yetersiz kalmaya başladı. Bu aşamadan sonra hem aşırı yüklenmeden sonra günün belirli saatlerinde veya haftasonu herkesin yoğun olarak interneti kullandığı zamanlarda yavaşlamalar başladı, hem yeni başvuru yapanların bağlantıları zamanında sağlanamaz oldu hem de telefon desteği kapatılıp tamamen ticket sistemine geçiş yapıldı.

Turknet'i önerir miyim?

Şöyle öneririm; Başvurunuzu yaparsınız bekleyebilirim dediğiniz süre kadar beklersiniz gelir bağlantı sağlarlarsa ne ala sağlamazlarsa vazgeçer başka servis sağlayıcıya geçersiniz. Veya gelip bağlantı sağladılar ancak hem hız hem kopma sorunları yaşıyorsunuz ve gerekli desteği bir türlü alamayıp sorunu gideremiyorsunuz o zaman da taahüt olmadığı için internetinizi iptal eder yine başka servis sağlayıcıya geçersiniz.

Turknet'e başvurdum zamanında gelip bağlantı sağlayacaklar, hızım çok iyi olacak, kopmalar olmayacak, müşteri hizmetlerine telefonla ulaşacağım, sorunum olduğunda kısa sürece çözülecek gibi şeyleri bir kere unutun ve kafanızdan çıkarın. 2-3 gün önce bir hız sorunu yaşadım sorunu çözdürene kadar akla karayı seçtim ve lanet olsun dedirtecek seviyeye getirdiler beni.

Kısacası durum bundan ibaret. Herkes Turknet'e geçince adamlar yetersiz kaldılar ve şuan ciddi sorunlar yaşadıkları ve daha uzun bir süre de yaşayacakları gün gibi ortadadır kimse kendisini kandırmasın. Net bağlatıp hiç sorun yaşamayanlar da olabilir, ne mutlu onlara aman sesinizi çıkarmayın veya paket falan değiştirmeye çalışmayın. Düzgün çalışıyorsa kurcalamayın yoksa elinizdekini de kaybedersiniz ve bir türlü düzelttiremezsiniz.

Sıfırdan bağlatmak uzun sürüyor galiba :) , ben 2018 ocak ayında SUPERONLİNE taahhütüm bittiğinde direkt olarak Türknete geçtim sadece 1 kere operatörle konuştum gerekli evrakları çıkartıp kargoyla gönderdim internetimin aktif olması sadece 2 gün sürdü şuan sorunsuz kullanıyorum hızından memnunum AKN derdide yok

@Deepblue bu sorunlari devam etmesine karsin, turknet e devam mi abi. Ikincisi sahsen ben suan turktelekom kullaniyorum ve baglatali 5/6 ay oldu. Allah izin verirse 2 yillik tahattum bittigin de turkcell e gecmeyi dusunuyorum.

Diğer firmalar AKN ve Taahütü kaldırana kadar devam.

Geri