• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

uçaklar nasıl uçuyor anlatıyorum

-ScarFace

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Kas 2010
Puanı
51
bildiğiniz gibi doğada kaldırma kuvveti mevcuttur.
bu kaldırma kuvvetti insanda da vardır. insan bu kaldırma kuvvetti sayesinde ayakta durabilir.
düşünün bakalım insan suyun üstünde nasıl durur. tabi ki insanın kaldırma kuvveti sayesinde.
insan kendini kaldırabilir. hatta bazen vücudumuzdaki çeşitli organları bile kaldırabiliriz.
şimdi gelelim uçakların uçma mantığına.
uçaklarda insanların kaldırma kuvvetlerini performanslı kullanmaya yarayan bir mekanizma mevcuttur.
bir sürü insan uçağa bindiğinde herkesin kaldırma kuvveti birleşir ve uçak havalanır.
uçak işte böyle çalışır.

peki hiç düşündünüz mü insansız hava araçları nasıl uçar.
o da yaradanın takdiridir.

Son düzenleme:
Kanka o zaman helikopterlerde zenciler oluyordur. Malum az kişi biniyor helikoptere zencilerinde kaldırma kuvvetleri fazla :)

şimdi diceksiniz ki ey mübarek kalkarken insanlarla kalkıyoda inerken nasıl iniyo bu alet ? işte buda sizi ikilimde bırakmak ve inancınızı sınamak için hazırlanmıştır eger bunu çözebilirseniz nirvanaya ulaşabilirsiniz

Son düzenleme:
şimdi diceksiniz ki ey mübarek kalkarken insanlarla kalkıyoda inerken nasıl iniyo bu alet ? işte buda sizi ikilimde bırakmak ve inancınızı sınamak hazırlanmış birşeydir eger bunu çözebilirseniz nirvanaya ulaşabilirsiniz

Msnedende dedim 50 yıllık tinerciyim bi senin kafanı yaşayamadım kanka :D

şimdi diceksiniz ki ey mübarek kalkarken insanlarla kalkıyoda inerken nasıl iniyo bu alet ? işte buda sizi ikilimde bırakmak ve inancınızı sınamak için hazırlanmıştır eger bunu çözebilirseniz nirvanaya ulaşabilirsiniz

Birtek Mega Star AJDAR çözer bu soruyu.Aynı kafadasınız galiba :ent

bence çok saçma bir mantık. insansız hava araçları. çok güçlü motorlar sayesinde. rüsyarın üstüne çıkmaya başarırlar.

içerisinde insan olmadığı için ağırlık bir okadar azalmıstır ve bir o kadarda uçma kabiliyeti kazanır. senin dediğin mantık ile gidersek. uçağa insan bindir hiç motor koyma uçak havalansın :D

birde kaldırma küvveti mevcut peki o zaman balonlar niye uçabiliyor ? kaldırma kuvveti onun uçmasını engellemesi lağzım o mantıkla bakarsan.

suyun üstünde insan kalır diyorsun. bu bir bakıma doğru insan suyun üstünde dik bir pozisyonda kalamaz. ama yatma pozisyonunda kalır. çünkü insan içindeki HAVA onu suyun üstünde tutar. fakat dik durursak bu hiçbir etki yapmaz.

bence biraz araştırarak aç konuyu

suyun üstünde insan kalır diyorsun. bu bir bakıma doğru insan suyun üstünde dik bir pozisyonda kalamaz. ama yatma pozisyonunda kalır. çünkü insan içindeki HAVA onu suyun üstünde tutar. fakat dik durursak bu hiçbir etki yapmaz.

bence biraz araştırarak aç konuyu
vay$ yiNé té$piT édi0n HaNnY ;)...!

hemen bir deneyle ispatlamamı istiyorsan. küvede git küveti ağzına kadar su ile doldur. küvetin içine yatar pozisyonda gir.

tüm nefesini ver ve nefes alma suya battığını fark ediceksin. sonrada içine nefes çek. nefes alamayıncaya kadar çek ve kendini suyun üstünde görüceksin.

kaldırma kuvveti kütleğe bağlı olması lağzım yanlıs bilmiyorsam. :D :shm:

hemen bir deneyle ispatlamamı istiyorsan. küvede git küveti ağzına kadar su ile doldur. küvetin içine yatar pozisyonda gir.

tüm nefesini ver ve nefes alma suya battığını fark ediceksin. sonrada içine nefes çek. nefes alamayıncaya kadar çek ve kendini suyun üstünde görüceksin.

kaldırma kuvveti kütleğe bağlı olması lağzım yanlıs bilmiyorsam. :D :shm:
ben legende yıkanıyom kardeş :(

bildiğiniz gibi doğada kaldırma kuvveti mevcuttur.
bu kaldırma kuvvetti insanda da vardır. insan bu kaldırma kuvvetti sayesinde ayakta durabilir.
düşünün bakalım insan suyun üstünde nasıl durur. tabi ki insanın kaldırma kuvveti sayesinde.
insan kendini kaldırabilir. hatta bazen vücudumuzdaki çeşitli organları bile kaldırabiliriz.
şimdi gelelim uçakların uçma mantığına.
uçaklarda insanların kaldırma kuvvetlerini performanslı kullanmaya yarayan bir mekanizma mevcuttur.
bir sürü insan uçağa bindiğinde herkesin kaldırma kuvveti birleşir ve uçak havalanır.
uçak işte böyle çalışır.

peki hiç düşündünüz mü insansız hava araçları nasıl uçar.
o da yaradanın takdiridir.

not : buradaki amacım hiç bi dini aşagılamak veya dalga geçmek degildir / sorun çıkartmazsanız sevinirim

Coca Cola'yı Pepsi'den daha güzel yapan şey, Coca Cola'da böcek olması dediler. Pepsi alıp, içine böcek attım ama aynı tadı vermedi.Hadi bunu da açıkla...

O resimdeki harbiden senmisin scaryface dünyadan soğudum :pff:

Geri