• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Üniversite Kredi Sistemi Hk.

GodIsCoking

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 May 2009
Puanı
52
Öncelikle herkese selamlar ,
Bin bir zahmet ve uğraş sonucu üniversiteye kayıt olabildim sanırım bugün öğrenci numarası ve şifre verdiler biraz karıştırdım ECTS diye puanlamalar gördüm bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba bu konularda biraz acemiyim yaşıtlarım son sınıf olacak bu sene ben daha yeni başladım o yüzden mazur görün beni :D
1
N1lWvY.jpg

üniversiten neresi bilmiyorum ama ects dediği kredi diye düşünebilirsin bazı üniversitelerde kredi-ects/akts diye geçiyor benim üniversitemde 2 si de var ama akts göre ortalaman hesaplanır yani kısacası o dersin kredisi her dönem 30 aktslik ders alman gerekir ki zamanında mezun olman için onun dışında sen tam olarak neyi merak ediyorsan onu sorsan daha güzel olur

Görüntüsünü paylaştığım derslerde ects puan sistemi var sadece o konu hakkında bilgi istedim yani bu sistem nasıl işler nasıl dersi geçerim kaç alırsam kalırım gibi bu arada üniversitem "Polish-Japanese Academy Of Information Technology "

he ben yanlış kavramışım :D fotoya baktığımda kaç alıp geçersin hakkında yorum yapamıyorum genelde yabancı üniversitelerde not aralıkları olur 85-100 arası aa (salladım bu değerleri) ben litvanyada erasmus yaptım orada okuyanlarla konuştuğumda sistem böyleydi polonyada yakın bir ülke öyle olacağını düşünüyorum :D yukarda ki resimde bazı derslerin lecture(sınıfta ders bildiğin ) tutorial dediğide büyük ihtimal lab gibi bir ortamdır diye düşünüyorum onların saatleri yazmış bazıları derse girmen yeterli derse girince geçicen heralde yanlarında pass yazmış öyle bir mantık yürüttüm ama tamamen sallamasyon :D

he ben yanlış kavramışım :D fotoya baktığımda kaç alıp geçersin hakkında yorum yapamıyorum genelde yabancı üniversitelerde not aralıkları olur 85-100 arası aa (salladım bu değerleri) ben litvanyada erasmus yaptım orada okuyanlarla konuştuğumda sistem böyleydi polonyada yakın bir ülke öyle olacağını düşünüyorum :D yukarda ki resimde bazı derslerin lecture(sınıfta ders bildiğin ) tutorial dediğide büyük ihtimal lab gibi bir ortamdır diye düşünüyorum onların saatleri yazmış bazıları derse girmen yeterli derse girince geçicen heralde yanlarında pass yazmış öyle bir mantık yürüttüm ama tamamen sallamasyon :D
,
Sallamasyon mallamasyon fikir fikirdir dediğin gibi derse girmem yeterse iyi olur :D

ECTS-AKTS her dersin karşılığı olan avrupa kredi transfer sistemi diye geçen sistem. Yani her dersin uluslarlarası kredi karşılığı.Denklik gibi düşünebilirsin.Bir üniversiteden başka bir üniversiteye geçiş yaptın diyelimki dersini saydırmak için ECTS'ye bakıyorlar.Kendi üniversiten ile geçeceğin üniversitede denklik varsa ( Vermiş olduğun dersin AKTS kredisiyle geçeğin üniversitedeki saydırmak istediğin dersin kredisinin eşit yada daha fazla olması) dersini saydırabiliyorsun.AKTS'de ders saatine bağlı olarak veriliyor diye biliyorum.Benim bilgim bu yönde ama tamamen yanlışta olabilir :D

Geri