• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Üniversite ?

ShockWave

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Eki 2011
Puanı
37
Merhaba arkadaşlar bilişim teknolojileri / ağ işletmenliği dalı okuyorum ve bu sene üniversite sınavına giricem fakat şöyle bir sorum olcak direk geçiş hakkımda var tabi direk geçiş ile şu bölümlere gidebiliyormuşum sizce en iyisi hangisidir yani şunu okumalısın dediğiniz bilgi verirmisiniz bölümler şunlar ;

1. Basın ve Yayın Teknolojileri
  2. Bilgi Güvenliği Teknolojisi
  3. Bilgi Yönetimi
  4. Bilgisayar Operatörlüğü
  5. Bilgisayar Programcılığı
  6. Bilgisayar Teknolojisi
  7. Coğrafi Bilgi Sistemleri
  8. İnternet ve Ağ Teknolojileri
  9. Mobil Teknolojileri
  10. Pazarlama

Bence bunları bırak adam gibi bi meslek için çalış ilerde çok pişman olursun :)

Başkalarının bölüm önerilerine kulak asma. Çok pişman olursun. Kendi hayalini bul. Benim hayalim Yazılım Mühendisliği ve 4 yıllık Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandığım halde gözümün ucuyla bile bakmadım bu bölüme. Yazılım'da karar kıldım. Ailem çok baskı yapmıştı gitmem için. :nse:

İsteklerini bir kağıda yazarak buna göre araştırmalar yap ve istediğin bölümü bul. Onun puanlarına bakarak o bölüme göre hazırlan. :ent

Abim 2 yılık bilgisayar programcılığı mezunu 9 eylülden. Ama o hiçbir zaman yılmadı ve çalıştığı şirketlerde hep fazla mesaiye kalıp, biraz daha fazlasını yapmaya çabaladığı için şuanda ankarada çalışıyor ve bir mühendisin alamayacağı parayı alıyor.. Yani işin özü, aklında hangi meslek varsa git, 2 yıllık felan diyip bir köşeye atma.. Biraz fazla çalışma ile çok iyi yerlere gelebilirsin.

Buradaki insanlar sana şu bölüme git dedikleri taktirde sakın onların tercihine göre hareket etme, kendi yolunu çiz ve hedeflerin doğrultusunda ilerle.
Bölümleri tek tek araştır ve hangisi ilgi alanına geliyorsa, hangi bölümü severek ve kolay okurum dersen o bölümü tercih et.

Bence severek yapacağın ve ne iş yaparsan yap en iyisini yapabileceğin bir işe git o zaman hayat koşullarını karşılayacak parayı alabilirsin.

bence hiç birine gitme derim. azcık çalış teknik öğretmenliği tercih et veya az daha çalış lys den mtok'dan süper yerler var gidilecek

Ben Liseyi sayısal okudum fakat içimde hep fotoğrafçılık vardı bnde herşeyi bi kenera bırakıp fotoğrafçılığa gittim şu anda görüntü yönetmeni asistanlığı yapıyorum pıtı pıtı ilerliyorum.
önemli olan işini yaparken mutlu olman.

herkez konuda beni taşlamış ben türkiye gerçeğini söylüyorum çok bilmiş arkadaşlar bu zamanda hayallerimizin peşinden gitmek karın doyurmuyor.

Örnek saçma değil. Internetten araştırıp bulun bir iş var ve kadınlar erkeklerin koltuk altını koklamak zorunda. Ne için bir iş olduğunu hatırlamıyorum ama böyle bir iş var. Hanginiz başkasının koltuk altını koklar saplantılı biri değilseniz ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilişim Teknolojileri gelecek vaad eden meslek, bölümler ayrı olsa da benim gibi çekirdekten yetişiyorsun ilerde bunun ödülünü alırsın.

Ağ işletmenliği dalını sevdiysen

İnternet ve Ağ Teknolojileri'ni seç, Güvenlikte kendini geliştirebilirsen Bilgi Güvenliği Teknolojisine geçmeni tavsiye ederim ama bunlarında hayatları çok kısa oluyor...

Bilgisayar Programcılığını da tavsiye ederim hatta programlamayla alakalı Türkcell'in Geleceği Yazanlar diye bir akademisi var başarılı olanlara sertifika veriyorlar buna da bir göz at; https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/

Ayrıca Basım ve Yayın mı, Basın ve Yayın mı ? iyi araştır burayı. Basın olacam diye matbaacı olma. (Basım'da çalışan insanları küçümsemek için yazmıyorum yanlış anlaşılmasın, onlar olmasa şimdi bizim yazdıklarımız Türk milletine ulaşamazdı büyük iş yapıyorlar, sadece arkadaş bir harf yüzünden yanlış bölümü okumasın diye uğraşıyorum)

verdiğin örnek saçma neden diye sorucaksan bak şimdi qnq kimse üstüne mıçmaz :D he mıçtıklarını temizlemek vardır oda 1 2 milyar arasıdır :D

ek8Dor.gif

Geri