• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Universteee

DersimliZAZA

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
26 Tem 2009
Puanı
8
Merhaba bu sene üniverste gideceğim başka bir şehire acaba hemen evemi çıksam ? yoksa 1-2 ay yurtta kalıp oraya alışıp sonramı eve çıksam ??? yurt ortamları nasıldır ? cok gevsek çocuk varsa hıc yurtta kalmım gevsek inşaları sevmem genelde ağır takılırım çoğu kişi çekinir :grin

direk ev bul okul zamanı ev falan bulamazsın 1 ay önceden bulman lazım yurtta kafayı yersin üniversite de 2. senem yurt murt aman ALLAH korusun

1sene yurt ortam yap eve çıkacan arkadaşlarınıda seçmiş olursun 3 kişi seç 2inci sene eve çık :D genel formülü verdim sana

Yurt çok disiplin isteyen bir yer. Ayak uydurabileceğini düşünüyorsan git. Kafana göre bir yere çıkamıyorsun vs. vs. Tavsiyem 2 ay kadar yurtta kal. Arkadaş edin sonra eve çık. 2 aydan fazla kalırsan sıyırırsın kafayı.

Görmüş geçirmiş biri olarak söylüyorum :D Tanımadığın biriyle eve çıkma, sıkıntı yaşaman olası. Yurt, pansiyon, apart falan olabilir ilk birkaç ay. Sonra tanışıp yakın bir iki arkadaş edindikten sonra evi düşünürseniz daha mantıklı olur.

Yurt çok disiplin isteyen bir yer. Ayak uydurabileceğini düşünüyorsan git. Kafana göre bir yere çıkamıyorsun vs. vs. Tavsiyem 2 ay kadar yurtta kal. Arkadaş edin sonra eve çık. 2 aydan fazla kalırsan sıyırırsın kafayı.

Disiplinmi :D benmi :D:D lisede 2 tane okul değiştirdim alt uyarıları imzalatılan kâğıtları resmi disiplin cezalarını saymıyom :D

Yurttan kastın kyk ise git.Çünkü maddi yönden pek zorluk çıkartmıyor.Ama tabiki oraya sadece okumak için gitmiyorsan senin için sıkıntı olur.Çünkü belli bir saat sınırlamaları var. Mesela saat 23:00'dan sonra gelmek yasak.Bunun gibi yani ufak bir disiplin sistemi var.

Eğer özel yurt dersen : Bu tür yerler aslında yurt değil pansiyon olarak geçer ve senet yapmak zorunda kalırsın.İyi yönleri var ama kötü yönleri daha baskın.

İyi yönleri :

Genellikle bazılarında sabah kahvaltısını onlar yapmakta

Eğer 2. öğretim okuyorsan zaman sınırlaman yok.İleride eğer müdürle ve arkadaşlarınla iletişimi ilerletirsen.1.öğretim olsan bile zaman sınırlaman olmaz.

Fatura ödeme gibi bir derdin zaten yok.

Aklıma gelen iyi yönleri bunlar

Kötü yönleri :

Senet bazen başa bela olabiliyor.

Bazı yurtlar (pansiyonlar) yemek yapmamakta ( öğrenciler kaldığı dairenin mutfaklarından sorumlu oluyor ). Buda malzemelerinizin kendinizin alıcağı anlamına geliyor.Ama bu tür yurtlar neredeyse kalmadı artık.

Bildiğin üzere dairede 1 tek sen olmuyor.Senin dışında min 3 max 7 kişi belki de daha fazla kişi kalabiliyor.Bu durumda herkezle iyi anlaşamassın illaki tatsızlık çıkaran bir veya birkaç kişi olucaktır.Hatta kendine yakın hissettiğin arkadaşın bile ileride sana bi kaypaklık yapabilir.

Aklıma gelenler bunlar.

Eve çıkıcaksan da kazandığın yere en yakın zamanda gitmen gerekir.Yoksa ileride çok zorlanırsın hatta ev bile bulamassın.Maddi durumun iyi ise tek çık değilse eğer ne kadar az kişi olursa grupta o kadar iyi olur.Sebebi ilerde çıkabilicek karışıklıkları önlemek.

Facebook'dan kazandığın yerin üniversite sayfaları olucaktır.O sayfaları grupları bir karıştır derim.Ev arkadaşı arayan illaki birisin bulursun.

Artık kararını kendin ver :) Biraz uzun oldu ama kusura bakma :)

Yurttan kastın kyk ise git.Çünkü maddi yönden pek zorluk çıkartmıyor.Ama tabiki oraya sadece okumak için gitmiyorsan senin için sıkıntı olur.Çünkü belli bir saat sınırlamaları var. Mesela saat 23:00'dan sonra gelmek yasak.Bunun gibi yani ufak bir disiplin sistemi var.

Eğer özel yurt dersen : Bu tür yerler aslında yurt değil pansiyon olarak geçer ve senet yapmak zorunda kalırsın.İyi yönleri var ama kötü yönleri daha baskın.

İyi yönleri :

Genellikle bazılarında sabah kahvaltısını onlar yapmakta

Eğer 2. öğretim okuyorsan zaman sınırlaman yok.İleride eğer müdürle ve arkadaşlarınla iletişimi ilerletirsen.1.öğretim olsan bile zaman sınırlaman olmaz.

Fatura ödeme gibi bir derdin zaten yok.

Aklıma gelen iyi yönleri bunlar

Kötü yönleri :

Senet bazen başa bela olabiliyor.

Bazı yurtlar (pansiyonlar) yemek yapmamakta ( öğrenciler kaldığı dairenin mutfaklarından sorumlu oluyor ). Buda malzemelerinizin kendinizin alıcağı anlamına geliyor.Ama bu tür yurtlar neredeyse kalmadı artık.

Bildiğin üzere dairede 1 tek sen olmuyor.Senin dışında min 3 max 7 kişi belki de daha fazla kişi kalabiliyor.Bu durumda herkezle iyi anlaşamassın illaki tatsızlık çıkaran bir veya birkaç kişi olucaktır.Hatta kendine yakın hissettiğin arkadaşın bile ileride sana bi kaypaklık yapabilir.

Aklıma gelenler bunlar.

Eve çıkıcaksan da kazandığın yere en yakın zamanda gitmen gerekir.Yoksa ileride çok zorlanırsın hatta ev bile bulamassın.Maddi durumun iyi ise tek çık değilse eğer ne kadar az kişi olursa grupta o kadar iyi olur.Sebebi ilerde çıkabilicek karışıklıkları önlemek.

Facebook'dan kazandığın yerin üniversite sayfaları olucaktır.O sayfaları grupları bir karıştır derim.Ev arkadaşı arayan illaki birisin bulursun.

Artık kararını kendin ver :) Biraz uzun oldu ama kusura bakma :)

sana komik bişey söylimmi benim bir arkadaşım şuan askerde bu üniversteye başlarken ev arkadaşı bulmuş internetten bakınca anlamamış çocuk yumuşak çıkmış sonradan anlamış :D:D:D :D:D:D::D:D::D

Geri