• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

USB Bellekten Windows 8 Kurmak

pureLove

future awesome
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 May 2009
Puanı
787
74ceivzw.gif

Optik sürücüleri
hala kullanıyor musunuz ? Açıkcası Windows 8 incelemesi yapmak için iso uzantılı dosyayı indirdim. Bir de baktım evde boş DVD yok. Zaten kullanmayalı yıl olmuş DVD'yi. Hazır durum böyleyken sizler için USB Bellekten Windows 8 Kurmak nasıl oluyormuş adım adım anlatalım dedim.
maxayrac1.png

Windows 8'i ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz. Bu sayfada yazan CD-KEY'i not etmeyi unutmayın. Bu Key'ikurulumda kullanacağız.
USB Bellekten Windows 8 ve diğer işletim sistemlerini kurmanız için ilk başta USB sürücüyü boot edilebilir hale dönüştüren bir programa ihtiyaç var. Oldukça basit bir program olan A bootable USB 2010 programını kullanın.
maxayrac1.png

purple-windows-8-metro-theme1330647952.jpg

maxayrac1.png

Programı kurduktan sonra toplam 4 tıklamadan sonra USB diskiniz, Windows CD'si ya da DVD'si gibi işlem görmeye hazır olacak. O zaman yavaş yavaş başlayalım.
maxayrac1.png

Kullandığım işletim sistemi Windows 7 64 bit fakat ben uygulamayı XP modunda açtım. Ayrıca adminstrator olarak programı açmanızı tavsiye ediyorum.
Programı açtıktan sonra ilk ekranda hangi işletim sistemini kuracaksanız bunun iso dosyasını ya da normal dosyalarını göstereceğiniz alan karşımıza çıkıyor. Biz Windows 8 iso'yu indirdik ve iso dosyasını seçiyoruz.
maxayrac1.png

baslang%C4%B1c1330642369.jpg

maxayrac1.png

iso_secme1330642393.jpg

maxayrac1.png

ISO dosyasını seçtik. Şimdi sıra hangi USB diski bootable yapmak istediğimizi seçmeye. Bilgisayarda takılı olan tümUSB diskleri görebilen uygulama, check kısmından gerekli boş yerin olup, olmadığını kontrol edebiliyor.
maxayrac1.png

usb_secme1330642508.jpg

maxayrac1.png

J sürücüsünde
takılı olan USB Diskte 145 MB bos alan var. Check etmeme gerek yok. Bu alan yeterli değil. Sürücüyü zaten seçip, ileri dediğimizde diske format atayım mı diye bizlere soruyor. Siz evet demelisiniz. Çünkü temiz bir disk her zaman için garantidir.
maxayrac1.png

format1330642600.jpg

maxayrac1.png

Evet bu kadar. Bir daha ileri dediğimizde formatlama ve USB bellek üzerine gerekli dosyaları yazma işlemi başlıyor. Bu işlem 20 dakika sürebilir. USB belleğinizin hızına göre değişir. USB 3.0 arabirimi ve hızlı bir belleğiniz varsa çok daha kısa sürebilir.
maxayrac1.png

surec1330642702.jpg

maxayrac1.png

Artık bilgisayarı yeniden başlatıp, USB diskten Windows 8'i kurma zamanı.
maxayrac1.png

Bilgisayarımızı hard disk ya da CD-DVD yerine, USB sürücüden başlatmamız gerekiyor. Ya anakartınızın boot ayarlarından ya da BIOS ayarlarından ilk USB sürücüsünü seçmeniz gerekiyor.
maxayrac1.png

secim1330645866.jpg

maxayrac1.png

Bilgisayara reset atıyoruz ve bundan sonra USB'den başlatıyoruz.
maxayrac1.png

Windows 8 kurulumu, Windows 7 kurulumu ile oldukça benzer bir şekilde başlıyor. Sadece en sonda ufak eklemeler mevcut. Windows 8'in betasında 4 farklı dil desteği var. İngilizce versiyonu indirdik biz. Zaman ve klavye seçimlerimizi yaptık.
maxayrac1.png

11330645907.jpg

maxayrac1.png

Ve kuruluma başlayalım.
maxayrac1.png

21330646043.jpg

maxayrac1.png

Ürünü indirdiğimiz Microsoft sitesinde yazan CD Key'i giriyoruz ve ileri diyoruz.
maxayrac1.png

31330646028.jpg

maxayrac1.png

Lisans sözleşmesini kabul ediyoruz.
maxayrac1.png

41330646106.jpg

maxayrac1.png

Geldik Windows 8'i nasıl kuracağımıza karar vermeye. Mecvut Windows sürümünüzü, Windows 8'e mi yükseltmek istiyorsunuz yoksa yeni bir kurulum mu yapacaksınız?
Biz yeni bir kurulum yaptık ve alttakini Custom Install bölümünü seçtik.
maxayrac1.png

51330646162.jpg

maxayrac1.png

En üstteki boş hard diske kurulum yapacağız. Sizde durum daha farklı olabilir. Eğer diske format atmak istiyorsanız Advanced Options'dan diskinize format atabilirsiniz.
maxayrac1.png

61330646308.jpg

maxayrac1.png

Artık Windows 8'in dosyaları kopyalanmaya başladı.
maxayrac1.png

71330646349.jpg

maxayrac1.png

Dosyalar kopyalandı ve Windows 8 ilk defa açılıyor.
Açılış ekranının oldukça değiştirildiğini görüyoruz. Metro arayüzünde aktif olarak kullanılan mavi rengi ve bir balık dikkat çekiyor.
maxayrac1.png

81330646417.jpg

maxayrac1.png

Buradaki işlemler de bittikten sonra artık özelleştirme ayarları başlıyor. Sonrasında da Windows 8 kurulumu bitiyor.
Renk paletini seçip, bilgisayarın adını belirleyelim.
maxayrac1.png

91330646632.jpg

maxayrac1.png

Bizlere ayarların nasıl yapılacağını soruyor. Biz de şipşak yapsın diye Express Setting'i seçiyoruz ve herşeyi Microsoft'un insaflı kollarına bırakıyoruz.
maxayrac1.png

101330646714.jpg

maxayrac1.png

Windows 8 kurulumu, bir Microsoft mail hesabı istiyor. Buraya mail adresimizi ve şifremizi giriyoruz. Windows 8, direk mail hesabınızla bağlantılı olarak geliyor.
maxayrac1.png

111330646781.jpg

maxayrac1.png

Evet. Profilimiz de gözüktü. Tolga Küçüyılmaz, bu Windows 8 kurulumunun sahibi. Bir daha bu mail adresimi girmeme gerek kalmayacak. Microsoft gerekli yerler ile maili senkronize etti.
maxayrac1.png

121330646857.jpg

maxayrac1.png

Kurulum tamamlandı ve karşımızda Microsoft'un Windows 8'de kullandığı Metro arayüzü. Gelişmiş Windows 8 deneyimini artık yaşayabilirsiniz.
maxayrac1.png

131330648193.jpg

maxayrac1.png

USB
sürücünüzden oldukça basit bir şekilde Windows 8i yükleyebilirsiniz.
maxayrac1.png

Alıntıdır.Bir kaç düzenleme ve ekleme yaptım.​

Son düzenleme:
Bilmeyenler için çok faydalı.Mesela ben bilmiyorum.

Yarın gidip sırf bunun için 8gb flash alıcam :D

Selam
Deneyip calistiran varmi? Calisip calismadiginin yaninda nasil oldugunu analatan birileri olursa sevinirim.
Kolay gelsin

Geri