• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Uzman Çavuş Ankara Cebeci

CottonCandy

Atlas Evren
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
26 Tem 2009
Puanı
472
Beyler uzman çavuşluk başvurusu yaptım kazanmışım sizce gitsemmi kararsız kaldım

OBVl5z.png

Bölümün nedir?
Bende izmir yada hataya atanıcam onu bekliyorum. (Denizci Tal.Öğ)
Ama personel temin merkezi genelde yüksek rütbelilerin olduğu yer olduğu için disiplin biraz olabilir ama en azından yediğin yemeğin ortamın iyi olur.
Ben askerliğimi personel subaylığında yapmıştım. Yasalar hakkında baya bir bilgiye sahibim hatırladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Bölümün nedir?
Bende izmir yada hataya atanıcam onu bekliyorum. (Denizci Tal.Öğ)
Ama personel temin merkezi genelde yüksek rütbelilerin olduğu yer olduğu için disiplin biraz olabilir ama en azından yediğin yemeğin ortamın iyi olur.
Ben askerliğimi personel subaylığında yapmıştım. Yasalar hakkında baya bir bilgiye sahibim hatırladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

bu bir ön sınav sonrası kazanırsak ki kazanırım uzman çavuş olup doğu yada batı ama bana göre doğu batıda askerlik yaptığım için

Özür dilerim unutmuşum karacılar da meslekleri onlar kendileri belirliyorlar.
Her yere gidebilirsin meslek olarak ne atadıklarına bağlı olur. Tank gibi uzmanlık atarlar ise belli bir kurs görüp öyle gidiyorsun.
Mülakatta silah söküp takabiliyor musun onu soruyorlar, askerlere komut vermeyi , atış pozisyonları, g3 piyade tanımı, Atatürk ilkelerini gibi sorular soruyorlar.

Özür dilerim unutmuşum karacılar da meslekleri onlar kendileri belirliyorlar.
Her yere gidebilirsin meslek olarak ne atadıklarına bağlı olur. Tank gibi uzmanlık atarlar ise belli bir kurs görüp öyle gidiyorsun.
Mülakatta silah söküp takabiliyor musun onu soruyorlar, askerlere komut vermeyi , atış pozisyonları, g3 piyade tanımı, Atatürk ilkelerini gibi sorular soruyorlar.

bakalım herşeyin hayırlısı olsun :)

Umarım hakkında hayırlısı olur. Her hangi bir konuda detaylı bilgi almak istersen sosyal ağ üzerinden'de bana ulaşabilirsin. :)

Askerlikte ortam, yaptığınız iş, zorunlu görev yeri ve amirler önemlidir. Herkes yapamaz ve bunu da ben o bu yapmazsak zor.

Uzman Çavuş mesleği öyle sırf para kazanalarak bir iş olarak görünürse sadece o iş değil tüm yaptığın iş ömür boyu sana zulüm olur.
Kara kuvvetlerinde uzman olmak zor evet amirler konusunda sıkı yönetim var, denizciler de o kadar fazla yok.
Bu arkadaş muhtemelen yüksek rütbelerin yanında görev alacağı için iş sıkıntısından yana bir problemi olmayacak ve evraklarla ilgilenecek.
Ayda belli günler nöbet var ki ertesi gün full tatil ayrıca maaş yönünden ve ekstra lojman,kamp (tatil yeri) gibi avantajları mevcut olacak.
2 Yıllık bitirdiğinde astsubaylık sınavlarına girebileceksin.
4 Yıl tamamladığında kıdemli olarak astsubaylığa giriş yapabilirsin. Bunların hepsini örnekte ben askerde biliyorum nerden mi? personel subaylığında yazıcıdıydım.
onun haricinde 1 yıl görev yaptıktan sonra işi bırakabilirsin 1 yıldan 3 yıla kadar yada 5 yıla kadar sen uzatabilirsin.

Uzman Çavuş mesleği öyle sırf para kazanalarak bir iş olarak görünürse sadece o iş değil tüm yaptığın iş ömür boyu sana zulüm olur.
Kara kuvvetlerinde uzman olmak zor evet amirler konusunda sıkı yönetim var, denizciler de o kadar fazla yok.
Bu arkadaş muhtemelen yüksek rütbelerin yanında görev alacağı için iş sıkıntısından yana bir problemi olmayacak ve evraklarla ilgilenecek.
Ayda belli günler nöbet var ki ertesi gün full tatil ayrıca maaş yönünden ve ekstra lojman,kamp (tatil yeri) gibi avantajları mevcut olacak.
2 Yıllık bitirdiğinde astsubaylık sınavlarına girebileceksin.
4 Yıl tamamladığında kıdemli olarak astsubaylığa giriş yapabilirsin. Bunların hepsini örnekte ben askerde biliyorum nerden mi? personel subaylığında yazıcıdıydım.
onun haricinde 1 yıl görev yaptıktan sonra işi bırakabilirsin 1 yıldan 3 yıla kadar yada 5 yıla kadar sen uzatabilirsin.

ilk 1 ay deneme fırsatı veriyorlar biliyormusun onu ?

----------

Koşulları kötü, maaş eh işte. Gitme bence. Para için yapılacak iş değil.

koşullar kötü ama en azından devlete sırtını dayıyorsun :)

@CottonCandy kurs döneminde öyle bir şey var gibi bir duyum almıştım ama emin değilim. Araştırmak lazım

memurluk benim için zor ya ben yeni bitirdim liseyi 1 seneden az oldu açıktan meslek lisesi olarak sınava girelim bir bakalım :)
Hiç meslek lisesini bitirmene gerek yok- Eğer kaynak bölümü gibi meslek okumak istiyorsan meslek kursları var devletin verdiği belli ay süreli ve iş için geçerli oluyor diye biliyorum.
Bir de işkur eskiden meslek kursları verip 6 7 ay gibi bir süre + sana her gün 15 20 TL veriyor ki şuan 25 diye biliyorum masrafların için ki hiç bir masrafın olmuyor.
Sonra ise seni işçi arayan fabrikaya staja başlatıyor 2 ay süre kadar ve senin 5 yıl boyunca sigortan onlar tarafından karşılanıyor ve iş veren sadece maaş,yemek ve yol karşılıyor.

Geri