• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Varus mu Caitlyn mi ?

FireLeader_

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
6 Eyl 2011
Puanı
11
Beyler kararsız kaldım Varusmu daha etkili Caitlynmi siz hangisi önerirsiniz açıklama ile birlikte yazarsanız sevinirim.

Banaa Sorarsan Varus

Sebebi yok ben hiç bir adcyi oynamam fakat adc oynamak zorunda kalırsam varus oynarım onuda iyi oynarım bi değişik gleiyor bana

varus al neden diceksen caity ile çok iyi oynaman lazım yoksa bi işe yaramaz .

Caitlyn farm konusunda daha rahat,pasifi ve ultisi sayesinde adam kaçırma oranın düşük,Varus ise ultisi olsun E'si olsun daha çok teamfight herosu.Bana sorarsan ikisinide almalısın,ama ilk Caitlyn.

Saolun beyler peki bunlardan başka önerebileceğiniz hero varmıdır ?

bence cait. minyon pushlarken her 7. vurunşun crit vuruyo yani 6 defa minyona vurup 7.yi karşı adc yada supa vurursan hatrı sayılır bi can indiriyosun. buda caitlinin lanede karşı şampiyonlara göre daha üstün bi hale getiriyo. fakar caitlinde q ve e yi aynı anda kullanmaya alışman gerek biraz. kaçarken q + e atarsan hem adamın canını hatrı sayılır şekilde indiriyosun hemde adamda uzaklaştığından adam seni kovalamayı bırakıyo. ultisini kullanması biraz sıkıntı. çünkü attığın heronun önüne başka bi hero geçerse ulti ona vuruyo. o yüzden ultini çok iyi kullanırsan güzel kill alıyosun ama araya karambole atarsan ulti işlevsiz kalıyo.

caitlyn oyundaki en uzun mesafeli saldırı yapabilen 2. şampiyon buda tf nin içine girmeden uzaktan harras yapabilmeni kolaylaştırır zaten şu anda turnuvalarda çok alınıyor.

Madred oyundan kalktı, devir max hp üzerinden true damage vuran hayvansı champların devri. Vayne ve Varus bunun en güzel iki örneği. Ama gel gelelim bu arkadaşlarla oynarken pozisyon almayı öğrenmek zordur, gerçekten uzun süre oynamış ve tecrübe sahibi olmuş olman lazım. Eğer boş bırakırsan bu arkadaşları, tank diyip güvendiğin dağlar umufak olur.

Caitlyn ise en uzun rangeli adc oyundaki. Early game iyi kullanırsan büyük avantaj sağlayabilirsin. Bir ez veya trist kada olmasada kolay kaçabilir ve pozisyon alabilir. Ama gel gelelim madred kalktı dediğim gibi, öyle çatur çutur indirmeyi bekleme adamları, biraz uğraşırsın.

bide söyle bişi var varusla focus yediğin zaman kaçman çok zor hele flash cd daha varsa, ult si dersen ult si kaçmak için kullanılmamalı bence.

Varus team fight ve vayne gibi tank killer herosu ve şuan yeni meta da iş yapar caitleyin lanesinde çok rahattır ama buna karşı varus-thresh,leona gibi bir 2 kili gelse zorlanır bence varus almalısın ama benim adc favori herom late game kraliçesi VAYNE

Geri