• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Vb.NET DEMO YAPMA

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bjlkl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bjlkl

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
15 Ocak 2011
Puanı
14
Public Class Form1

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim u As Integer
u = 1

pb1.Value = pb1.Value + My.Settings.tra
Label1.Text = pb1.Value

If pb1.value >= 99 Then
Do While u <= 2
MsgBox("Kullanım süreniz doldu")
Loop
Else
End If
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
pb1.Value = My.Settings.trb
Timer1.Start()
Timer2.Start()

End Sub

Private Sub Timer2_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer2.Tick
My.Settings.trb = pb1.Value
End Sub

yukarıdaki kodlar yardımıyla küçük bir demo yapabiliyoruz. timer1 in intervali sizin sürenin ibtmesini istediğiniz saat olucak ve timer2nin intervali ise 100 olucak.

bn timerların çalışma kodunu butona yazdım siz form loadına yazarsanız devreye butona tıklamaksızın girecektir.

bu kodlar program kapalıyken işlemez. yani programınızı kullanan kişinin kullanım süresine göre iş yapıyor. mesela 24 saatlik bir kullanım süresi olsun. kullanıcı ilk gün 1 saat kullandı. 2. gün 4 saat kullandı. 3. gün programı açtığında 5 saati gitmiş gibi başlıyor.

el emeği göz nuru

iyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Olmuyo Bir yerde Bi Yanlışlık var :D Progress bar deilde başka şeyle dene :D

denedim de koydum buraya jojomax31, olmasaydı koymazdım

----------

ayrıca bende oluyo sende neden olmuyo anlamıyorum
sn istedin diye kod yazdım vakit ayırdım, bir kere deil 3-4 kez deneme yaptığımı da biliosun. timer intervallerine dikkat et. 1. timerın intervali 600000, 2. si ise 100.

bn bu kodu timer1 in intervali 1000'ken denedim sorun olamdı hiç düzgün çalışıo.

Şimdi Bk arkadaşım pb1.Value = My.Settings.tra ne demek progreessbarın valuesi eşittir my.settings.tra O sırada timer 2 çalışıyor My.Settings.tra = pb1.Value

pb1.value my.settings.tra ya bakarken timer 2 my.settings.tra ise pb1 value ye bakıyor yani demek istediğim progressbarın valuesi mysetings kaçsa o demi 2. timerde ise my.setings.tra ise pb1.value kaçsa ona eşit ikisi aynı anda aynı yerde kullanılırsa nolur ikisi birbirine çakışır my settings artıkça value artıcak value artıkca progressbar ikiye katlanıcak ondan olmuyor :D Belki bn yanlış sölüyorumdur :D Orasını bilemem

:) farkettiysen kodlarda trb var. trb nin en başta valuesi 0 olucak :D tra yapmışsın sadece sen. benim verdiğim kodlarda hem tra hem trb var farkettiysen :)

Pfff Olmuyo aman Boşver Uraşammam OLmuyo İşte hatada almıyom olmuyor

bnde doğru düzgün çalışıo sende niye çalışmıyo anlamadım. tra nın özellikleri type: string, scope: user, value: 1
trb nin özellikleri type: string, scope: user, value: 0 olucak.

Arkadaşım Yaptım Hatta geri Sayacta Ekledim Ama Başka Yere KoPyalayınca gene baştan başlıyor :8

Yapptımda Programı yeniden İndirdiklerinde Baştan Başlıyo Süre Ne Anlamı kaldı

onun için regedite ekleme yapman lzm ve bn onu bilmiyorum. araştırıyorum da çünkü bana da lzm. yaptığım bir prohramın pc açılınca direk açılmasını istiyorum vebunu kod istekleri bölümünde yazdım

kod bilgim her şeye yetmediği için do while ile sonsuz döngü kurdum. böylece programın kullanım süresi bitince sürekli msgbox çıkıyo

----------

sn istersen başka bir şey yap

sonsuza kadar msgbox çıkaracağına 1 defa çıkarsın programı kapatsın

onu da sen yaz bn bunu ztn jojomax31 in isteiği üzerine yaptım. neyin nereye yazılacağı belli. değiştirmek ve geliştirmek de sizin elinizde.

Yaptım Sonunda Nasıl Oldunu Buldum Demonun Paylaşıyorum Forumda Bakabilirsin

Geri