• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Vb.net listbox yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan XnCN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

XnCN

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 Tem 2009
Puanı
236
basit bir koddu 30 dk dır düsünüyorum bir bulamadım listbox'da alt satıra nasıl geçiyorduk

Ben şöyle yapıyorum biraz uzun ama bende bilmiyorum kısasını

Listbox1.SelectedIndex.ToString() = label1.text
Label1.text = label1.text +1
listbox1.selecteditems(label1.text) = true

birşey diyicem
ListBox1.SelectedIndex.ToString()

bunda ne gibi bir hata olabilirki

edit

ListBox1.SelectedIndex.ToString(Label1.Text) olmalıymıs

simdide bu cıkdı:(

sayi.Text = sayi.Text + 1

vb demi birşey var anlamadım arkadaş dogru kod

Son düzenleme:
Labellerle ne uğraşıyorsunuz anlamadım. :D
onu bırakda senin kodda çalışmıyor bende:Dsenin koduda denemiştim önceden list count da denedim ama bnm vb de birşeymi var anlamadım bir bulamadım

ListBox1.SelectedIndex + 1

de hata veriyor ya ne . sey:(

----------

normal temiz bir projede verdiğiniz kodlarda sorun yok fakat benim projemde çalışmıyor

Son düzenleme:

onu bırakda senin kodda çalışmıyor bende:Dsenin koduda denemiştim önceden list count da denedim ama bnm vb de birşeymi var anlamadım bir bulamadım

Ben o kodu 100 milyon kere kullandım :D

@deadly

Biz labelciyiz agaa :D

Ula ters yazmışım ondan :D
Kod:
            Label1.Text = ListBox1.SelectedIndex.ToString
            Label1.Text = Label1.Text + 1
            ListBox1.SelectedItems(Label1.Text) = True

Olacak doğrusu bunda hiç hata yok denedim

beyler tamam kodlarda sorun yok benim projemde çalışmıyor ancak yeni bir projede sorunsuz her neyse teşekkürler

Geri