• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

vb.net Open File Dialog Kullanımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan DoNotDie
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DoNotDie

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
31 Mar 2011
Puanı
7
Arkadaşlar tekrar karşınızdayım :)

Şimdi yapmak istediğim şey şu;

Button' a bastığımda bilgisayardan kullanıcı herhangi bir dosya seçecek ve bu dosya C:\Programfiles' a taşınacak.
Kodlarla anlatırsanız sevinirim.

Teşekkür ederim ..

Y3BWW2.jpg

----------

Bu şekilde yaptım ancak hata veriyor.
Openfile dialog dosya konumunu textbox1' e aktarıyor.

s o 2 sene onceydi 2 senedir hic elim degmedi ne vb ye mede c ye. Zaten o hack sitesindekilere sorarsan Kill4Dead taniyorlardir hepsi. Arge Tim lideriydim. Ancak dedigim gibi pratik olmayinca 2 senede bircok sey unutulur. Zaten 1 haftaya yeni program cikaricam gorursun zaten :)

O hack sitesinde programlamadan anlayan çok nadir kişi var... Arge midir nedir orda olan kişiler bile programlamadan anladığı yok. Ancak kendilerini avutuyorlar sağdan soldan aldıklarıyla. ^^ (Belirli kişiler için) Adamın biri virüs programı yapmış, Virüs programında olanlayı söylüyorum bak dinle :D : -Mp3 Player, Googda arama yapan tuş, Opaklık, Firewall açık kapatma, Üyelik sistemi, Wikipedia araması ve buna benzer şeyler... Yani sırf program yapmış olmak için yapılmamalı böyle bir kendini yüksek görme herkese noob diye hitap etme gibi şeyleri var, adminini de başlarına vur yani. Virüs programı bir örnekti zaten ki o da tek kişi lik iş değil, tek kişi virüs programı yapıyorsa Kaspersky gibi şirketler ne yapıyor acaba. :D O yüzden sana önerim birilerini avutma. :) Mesela yazdığın kodları şiir gibi gör sende şairi ol mesela. Herneyse şimdi konuna geçelim,

Şimdi 3 adet sub var gördüğüm kadarı ile. Bu şekilde yapma çünkü amatörlüğü gösterir. Örnek olarak bir class dosyası oluştur ve fonksiyonlar koy mesela şu şekilde,

Classs Adı - FileSystem olsun.

private string myPath;
private string myFilename;

Enum FileType{exe,txt,ini}

Struct ve Attiburite leri çok iyi kavraman gerekir.

İlk fonksiyonun adıda FileSystem olsun. Çünkü classı çağırdığımızda, FileSystem mySystem = new FileSystem(path,filename,blabla); şeklinde olacak,

public void FileSystem(string path, string filename)
{
//arg'a string koyman şart değil direk File arg1 diye de dosyayı tanımlayabilirsin.

File Class (System.IO)

myPath = path;
myFilename = filename;

ve dosya ile gerekli işlemleri yapıyoruz tabi önce dosya varmı yokmu için fonksiyon yazmak gerekir, o da IsFileExist() olsun.

//şeklinde yaparak dosyamızı class'a tanımladık. Ve artık her türlü işlemi yapmak için fonksiyon yazabiliriz.
}

public void IsFileExist(File file)
{
/Artık gerekli if yapıları ile kontrol edebiliriz. Bunu sende biliyorsun zaten bunu göstermemin amacı tek fonksiyon üstüne işlem yapma, programın akışı çok önemli bir hata olduğunda anlayamazsın şuanki gösterdiğin resim gibi. :) Bir araba nasıl çalışır ? Bütün parçalarda işlem yapılır, programda bu şekilde.
return false;
}

Ve kolay gelsin diyorum... :)

----------

Resimde de Argument hatası var. Direk File.Copy() kullan.

Son düzenleme:
Acik olsun diye 3 adet sub koydum zaten o yazdigim program değil eyvallah sagolasin

O hack sitesinde programlamadan anlayan çok nadir kişi var... Arge midir nedir orda olan kişiler bile programlamadan anladığı yok. Ancak kendilerini avutuyorlar sağdan soldan aldıklarıyla. ^^ (Belirli kişiler için) Adamın biri virüs programı yapmış, Virüs programında olanlayı söylüyorum bak dinle :D : -Mp3 Player, Googda arama yapan tuş, Opaklık, Firewall açık kapatma, Üyelik sistemi, Wikipedia araması ve buna benzer şeyler... Yani sırf program yapmış olmak için yapılmamalı böyle bir kendini yüksek görme herkese noob diye hitap etme gibi şeyleri var, adminini de başlarına vur yani. Virüs programı bir örnekti zaten ki o da tek kişi lik iş değil, tek kişi virüs programı yapıyorsa Kaspersky gibi şirketler ne yapıyor acaba. :D O yüzden sana önerim birilerini avutma. :) Mesela yazdığın kodları şiir gibi gör sende şairi ol mesela. Herneyse şimdi konuna geçelim,

benim en çok güldüğüm imzaları atıyorum visual basic %35 işte html %75 php %63 neye göre veriyolar bu yüzdeyi anlamıyorum eğer %100 üzerinden hesaplıyorsan demekki %100 üde biliyorsun bu durumda geri kalan % nereye gidiyor anlamıyorum arada canım sıkılınca bakıyorum öyle moralim yerine geliyor biri bi program yapınca hepsi ondan yapıyo klasik programları tv programı crypter antivirüs ki bu sadece md5 kodlarını tarıyo hikaye yani sms atma programı web browser olmazsa olmazlardan :D ha bide şuna deyinim adamın biri diyoki programı 1 günde yaptıysan tasarıma 2 gün vericeksin :D 2 sayfa yorum var her yorum tasarımla alakalı işte buton rengi pixeli boyu cartı curtu programın ne işe yaradığından bahseden yok. :D

Ben en cok web browser lara bitiyorum :D
Su an VP uzerinde calisiyorum bakalim iyi birsey cikar insallah

benim en çok güldüğüm imzaları atıyorum visual basic %35 işte html %75 php %63 neye göre veriyolar bu yüzdeyi anlamıyorum eğer %100 üzerinden hesaplıyorsan demekki %100 üde biliyorsun bu durumda geri kalan % nereye gidiyor anlamıyorum arada canım sıkılınca bakıyorum öyle moralim yerine geliyor biri bi program yapınca hepsi ondan yapıyo klasik programları tv programı crypter antivirüs ki bu sadece md5 kodlarını tarıyo hikaye yani sms atma programı web browser olmazsa olmazlardan :D ha bide şuna deyinim adamın biri diyoki programı 1 günde yaptıysan tasarıma 2 gün vericeksin :D 2 sayfa yorum var her yorum tasarımla alakalı işte buton rengi pixeli boyu cartı curtu programın ne işe yaradığından bahseden yok. :D

Abi aynen katılıyorum. %100 programlamadan anlıyorsa zaten o adamın o sitede işi ne + olarak direk teklif gelir adamı bırakmazlar. :D
@DoNotDie

Sana Maxigame farkını yaşatacağız. ^^ Sırf gülmek eğlenmek için bakıyorum ben de o siteye adamlar çok profesyonel birşey yapmış gibi konuşuyorlar. :D Birde her programda olan Turbo özelliği olmazsa olmazlardan. :)

Geri