• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.Net Tarayıcı ayarı.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Maxilife
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Maxilife

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 May 2012
Puanı
65
Arkadaşlar ben bir siteye yönlendirmek istiyorum fakat internet explorer değilde varsayılan tarayıcı kullanılması için ne yapmalıyım. ? yani yaptığım webbrowser varsayılan tarayıcıyı açacak ?

----------

Güncel

Process.Start("url")

Bir dahaki sorun konularını uygun bölüme açarsan sevinirim.

hatırladığma göre explorer için shellcall filan yapıp explorer.exe filan yazılıyordu sen onun yerine firefox yada chrome opera vsvs nereye kurulu mesela

C:/Program Files /Google/Chrome/Chrome.exe gibi tanıtıcaksın
ben böyle biliyorum yani :D

edit: tarayıcıymış devamını okumamıştım valla tarayıcı bende yaptım ama nasıl olduğunu unuttum :D

Process.Start("url")

Bir dahaki sorun konularını uygun bölüme açarsan sevinirim.
Teşekkürler. :D

----------

#edit bir sorun daha var.

Process.Start "URL " yazıyorum ama webbrowserde açmıyor bildiğin tarayıcıda açıyor. programdan basıyor ama masaüstünden giriyor ne yapmalıyım ?

Yanlış anlamışım sanırım. :D Eklediğin webbrowseri internet explorer değilde kullanılan varsayılan tarayıcı gibi yapmak istiyorsun ? Eğer öyle istiyosan istediğin tarayıcının sunduğu dll yoksa yapamazsın.

Edit: user-agent değişebilirsin google chromeden girmiş gibi gösterebilirsin ama sağ tıklayınca vs. normal internet explorer gibi olur yine.

Son düzenleme:
İnternet explorer komut dizini hatası veriyor o yüzden varsayılan tarayıcı istedim fakat WebBrowser1.ScriptErrorsSuppressed = True kullanınca sorun çözüldü gibi şuan için bir sorun yok. :D

Güncel bir sorum olacak. freehost bir site alsam oraya video yüklesem siteden programa videoyu çekebilirmiyim ? :)

İnternet explorer komut dizini hatası veriyor o yüzden varsayılan tarayıcı istedim fakat WebBrowser1.ScriptErrorsSuppressed = True kullanınca sorun çözüldü gibi şuan için bir sorun yok. :D

Güncel bir sorum olacak. freehost bir site alsam oraya video yüklesem siteden programa videoyu çekebilirmiyim ? :)
Evet.
.

madem konu açılmışi sorayım aklımdaydı,

vb , vb.net , C#taki webbrowser componentleri IE tabanlı bunların chrome yada firefox tabanlısı var mı?

Geri