• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[Video] Photoshop 3D Text

TheOttoman

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Haz 2009
Puanı
190
280nxi0.jpg

Arkadaşlar basit bir şekilde photoshopta güzel 3D text çıkarmayı anlatacam. Konuyu okuyan herkes rahatlıkla yapabilir.

Dersimize Geçelim..

Video

http://www.youtube.com/watch?v=MPNwZnmpLEc
Resimli

1.) Öncelikle 800x500 boyutunda bir sayfa açalım. (Size kalmış)

2.) Arkaplanı beyaz yapalım.

3.) Fontu Arial olarak seçin. Kalın olarak ayarlayın ve 150px yazımızı yazalım.
raza8a4g.png

2h8u5jqc.png

4. Ardından yazımızın bulunduğu layere sağ tıklayarak > Resterize Type olarak ayarlayın.
75s4o8rj.png

5.) Ardından Text layerimize : Edit>Tranform Path>Perspective diyoruz.

6.) Perspective dedikten sonra yazımızı istediğimiz şekle sokuyoruz :)
mmwrzq24.png

7.) Ardından text layerimizi Ctrl+Alt+Sağ yön tuşuyla çoğaltıyoruz. Biraz fazla çoğaltın..
mmc9mv76.png

8.) İlk ve son text layer hariç ctrl ile hepsini tek tek seçiyoruz.
w8rb9497.png

9.) Seçtiğiniz layerleri Ctrl+E ile tek bir layer haline getiriyoruz.
yhns8twa.png

(Son hali bu şekilde)

10.) İlk text layerine sağ tıklayıp Blending Options diyoruz.
zwe3kyen.png

11.)Ortadaki text layere sağ tıklıyoruz ve Blending Options diyoruz.
43ov9t5t.png

12.) Son text layer en üsttekine sağ tıklayıp blending options diyoruz.
mimriusw.png

Vee mutlu son. Tabi Cinema 4D gibi proğramlar gibi pro sonuçlar ortaya çıkmayacaktır. Fakat effectler ile harika şeyler ortaya çıkabilir. Mantığı anlamanız önemli. Gece hazırladım uykulu hata olabilir :)

o2riw54k.png

qxb7qwf5.png

Kolay gelsin:'(

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ö.m yoluyla yapamadım diyorsunuz yapamadıysanız konu altında belirtin. Ayrıntılı anlattım çok iyi anlamanız gerek. Yine de anlamıyorsanız video çekmeyi öğretim video çekeyim :)

Eline sağlık anlatım başarılı olmuş.Bir hatırlatma,yüzey ile arka doku rengini iyi ayarlayın ve mümkünse birbirine yakın renklerde yapmazsanız daha güzel şeyler ortaya çıkar.

Eline sağlık anlatım başarılı olmuş.Bir hatırlatma,yüzey ile arka doku rengini iyi ayarlayın ve mümkünse birbirine yakın renklerde yapmazsanız daha güzel şeyler ortaya çıkar.

Elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık :)

Ve son söylediğin cümle doğru renk uyumunu iyi ayarlarsanız güzel sonuçlar ortaya çıkar.

Çok teşekkürler yeni 3D Repouse a göre daha klasik ve kullanıslı, normal 3D sekmesinden direk 3 boyutlu yapınca gereksiz ram kullanıyor pc zorluo.. bu yöntem çok hoş tekrar teşekkürler..

---------

Ctrl + Alt + Sağ derken ?

Yada Ctl+J

Son düzenleme:
Geri