• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Visual Basic 6.0 Programı Silkroad'a Bağlamak [Resimli Anlatım]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dentrax
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dentrax

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 Şub 2011
Puanı
707
Merhaba,

Bu konuda yapacağımız programı, silkroad'a phconnector ve edxLoader ile silkroad'a kolayca bağlayabiliriz.Yalnız iSro'ya bağlayamayız.Diğer private server'lere kolayca bağlanabiliriz. :)

Öncelikle Yeni bir Form oluşturuyoruz.

Daha sonra üstteki Tool-Bar'dan Project Kısmından Components Kısmını açıp, Microsoft Winsock Control 6.0 ' ı Seçiyoruz.

Sonra Yan taraftaki general kısmından winsock'u forum'umuza ekliyoruz.

Daha sonra Winsock1 nesne'sinin ismini wSock olarak değiştiyoruz.Yada kendinize göre isim bulabilirsiniz..
Şimdi wSock nesnesine tıklayıp, yan tarafta bulunan Properties Kısmından RemoteHost Kısmına:127.0.0.1 Yazıyoruz.

RemotePort kısmı Oyunun BotPort'u dur.Yani Oynadığınız Private oyunun Ip adresini phConnector.ini dosyasını açıp Ip'yerine yazıyoruz.
Mesela BlackPearl'ın Ip Adresi : 31.210.115.68 'dur Port'u ise : 15779 ListenPort ise edxLoader'dan dinleyeceğimiz port Kendiniz verebilirsiniz ama böyle durmasını tavsiye ederim :10001.Şimdi asıl önemli yer burası BotPort bu Programı phConnect'e bağlamamızı sağlayan port ben : 20001 verdim.Yukarıdaki resimde RemoteHost'a yazıyoruz.Yani phConnector.ini dosyası şu şekilde olacak ;

Sonra yaptığımız programın Form_Load olayına ;

wSock.connect 'ı ekliyoruz.

Form_QueryUnload 'a End , Form_Unload olayına ise wSock.Close ve End 'i ekliyoruz ki program'ı kapatınca Winsock açık kalmasın.

Herşeyi yaptıktan sonra MakeProject.exe den .exe'mizi hazırlayıp desktop'a atıyoruz.Sonra Project'i Kaydedip çıkıyoruz.

Sonra phConnect'ı Yönetici [windows7 için] olarak çalıştırıp açıyoruz.Ardından yaptığımız projeyi açıyoruz ve phConncector'de ;

Bot Connection Accepted yazacaktır.Bu projeyi connector'e bağladık demektir.

Unutmayın önce Ph sonra yaptığımız program.

Daha Sonra edxLoader'i açıp ADD kısmından oyunumu ekleyip Launch! 'a basıyoruz.Karşımıza çıkana OK diyip geçiyoruz.

Resimdeki gibi yapıp Start! 'a basıyoruz ve oyun açılıyor.

Not: Opcode bulmak ve göndermek ;

1- https://www.maxigamerz.com/f195/vb6analyzer-kullanimi-opcode-bulmak-114464/

2- https://www.maxigamerz.com/f195/vbnet-ile-opcode-gonderimi-167356/

Not2:Bu sadece Programı phConnector'e, phConnector'u edxLoader'a, edxLoader'ı ise oyuna bağlamayı anlatan konudur.

Not3:ALINTI DEĞİLDİR

Herkese İyi Forumlar. :kheart:

Son düzenleme:
Ellerine sağlık.Botlarda zaten connector yöntemi ile server'a gönderiyor ama her serverın opcode farkı malesef.

Sadece iSro'ya bağlayamadım o kadar :D

Son düzenleme:
isroyu baglanmak icin isro versionuda girior araya Ondan
Yani Haberlesme Verileri Bilmek Gerekior Güzel Olmus

Geri