• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

visual basic' den anlayanlar yardım edebilir mi?

hacibaba46

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
2 Ara 2011
Puanı
1
Visaul basic'den anlayan varsa yardım edebilir mi? Veya program yazmayı bilen varsa size zahmet yardım edin! :-(

Ben bir Visual Basic kitabı aldım,aldığım kitap da ise benden Şu kodu yazmam isteniyor .txt belgesine;
Module ilk_modul
Sub Main()
System.console.write(''Şampiyon Galatasaray'')
System.console.ReadLine()
End sub
End Module

Yazıyor kaydediyorum.

Ama sonra bende bir şey daha istiyor Komut İstemine VBC ilk.vb yazmamı istiyor ben yazıyorum ama Komut isteminde ise şu hataları aldım(Her türlü denedim)

İşte o hatayı verince bir ileriye gidemiyorum bilenler yardım ederse çok sevinirim..

txt ye yazıcagına visual studyodan yeni proje aç form yerine console application yap sonra kodları yaz .kodların sonundaki ; leri sil eğer vb.net ise
console.png

2.png

Senden bir mödül yazmanı istemiş. CMD ile ne alaka çözemedim.

Şöyle modül yazmamı istemiş ama onu .exe dosyasına çevirmemi istiyor

İşte bu yüzden CSharpCodeProvider() dediğimiz bir sınıf var. İnternet üzerinde çok fazla bilgi yok. Bu yüzden bu komut tanımı ile kullanırsak yani ICodeCompiler dediğimiz sınıf, txt veya herneyse .NET Framework .exe yapabiliriz.

Geri