• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Visual Basic .NET 2008 Silkroad Opcode Gönderimi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan XnCN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

XnCN

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 Tem 2009
Puanı
236
2liivc6.png

Merhaba arkadaşlar sizlerde VB.NET ile basit programlar yapabilirsiniz.Silkroad'da oturtma kaldırma gibi.
Arkadaşlar kodları ben yazmadım elitepwp de bulunan kodları düzenledim ve sizlere açık bir dille anlattım .
Evet arkadaşlar ilk önce ph connector indirmemiz gerek.
İndirmek için tıklayınız.
Visual basic 2008 ile çalısır.

Opcode Bulma Konusuna Gitmek İçin Tıklayın.

Başlayalım öncelikle programın en üstüne alttaki değişkeni ekliyelim.
[BILGI]
Imports System.Net.Sockets
[/BILGI]

Daha sonra public Class Form1 altına
[BILGI]
Public Client As Socket = New Socket(AddressFamily.InterNetwork, SocketType.Stream, ProtocolType.Tcp)
[/BILGI]

Daha sonra bir buton ekleyin bu buton bağlan butonu olsun
[BILGI]
Client.Connect("127.0.0.1", 9551) 9551 = buradaki x ph connector içindeki bot port yazan sayıdır
[/BILGI]

Evet arkadaşlar daha sonra size verdiğim kodları foruma direk olarak yapıstırın.
[BILGI]
Public Sub SendPacket(ByVal OpCode As String, ByVal sData As String, ByVal Enc As Boolean)
[/BILGI]​
[BILGI]
Using buffer As New IO.MemoryStream
Using w
As New IO.BinaryWriter(buffer)
w.Write(CUShort(0))
w.Write(CUShort("&H" + OpCode))
If
Enc = True Then
w
.Write(CUShort(3))
Else
w.Write(CUShort(1))
End If
For
n = 0 To sData.Length / 2 - 1
w
.Write(CByte("&H" & sData.Substring(n * 2, 2)))
Next

w
.BaseStream.Position = 0
w
.Write(CUShort(w.BaseStream.Length - 6))
w.Flush()
Client.Send(buffer.ToArray)
End Using
End Using
End Sub
[/BILGI]

Evet arkadaşlar Simdi kolay olan kısıma geldik artık cliente opcode yolluyabiliriz .

Eğer çarınızı oturtmak isterseniz foruma oturt adında bir buton ekleyin butonun içine
SendPacket("704F","04",False)
"Bu kod çarımızı oturtur."
704F opcodemiz arkadaşlar.

Eğer beğendiyseniz Teşekkür butonuna tıklayınız arkadaşlar

Moderatörün son düzenlenenleri:
bunu elitepvpers de görmüştüm ama bişey anlamadım :D
sağolasın ben konunun sonuna yazmıştım onun için açtın galiba

Teşekürü verdim. :) Rehber Genişlermi Daha ? Yani Güncellenirmi ? :)

TeşekkürLer

sendpackette 7021 04 ten sonraki false neye yarıyor?

ha birde bir kordinata yürütmek nasıl olcak?

2 tane text box olsa onların birleşimini 7021 den sonra çıkan sayıya nasıl döndürcez ki :(

----------

heh şimdide o dedikelrini yaptımda

debug yapıp

oyun açıktı, önce bağlan butonuna bastım sonra oturma şeyine bastım dc verdi :(

opcodede yanlıslık var:) diğer konudan opcode bulmayı anlatmıstı arkadaş ordan kendi opcodeni bul ve kullan.

opcodede yanlıslık var:) diğer konudan opcode bulmayı anlatmıstı arkadaş ordan kendi opcodeni bul ve kullan.

her serverde aynı değil yani :( neyse kendım bulurum.
peki

canavar seçmeyi nasıl yapıcaz?

analyzer de opcodesini yazıp yandaki uzun yere 010101[sMonsterID] yazınca hata veriyor onu teker teker üstte çıkıyor mesela canavara tıklaıp selected monster id deki idyi kopyalayıp 010101 in sonuna yapıştırınca dalıyor :D

da onu nasıl yaptırcam vb.net den?

----------

oyurma kodunda sendpacket ( 704F,04,false) yazmak istiyodrum ama 704F yazınca orası 704.0F ye dönüşüyor

hastir :D her serverde aynı değil yani :( neyse kendım bulurum.
peki

canavar seçmeyi nasıl yapıcaz?

analyzer de opcodesini yazıp yandaki uzun yere 010101[sMonsterID] yazınca hata veriyor onu teker teker üstte çıkıyor mesela canavara tıklaıp selected monster id deki idyi kopyalayıp 010101 in sonuna yapıştırınca dalıyor :D

da onu nasıl yaptırcam vb.net den?

----------

oyurma kodunda sendpacket ( 704F,04,false) yazmak istiyodrum ama 704F yazınca orası 704.0F ye dönüşüyor

Bu kodlarda sadece gönderme var arkadaşlar oyun içinden birşeyi okutamazsın :) bu durumda canavar seçme çalısmıyıcakdır.

2008 ile çalısır diye bir madde ekledim:) 2010 da çalısmıyor yapıcak birşey yok:)

Hangi serverda çalışacağını nasıl ayarlicaz ?
Bunun için serverın IP sini falan biryere gircez mi?

----------

Zaten 2008 miş salla gitsin :spn:

Visual basic 2008 de çalısıyor

----------

Bu kodlarda sadece gönderme var arkadaşlar oyun içinden birşeyi okutamazsın :) bu durumda canavar seçme çalısmıyıcakdır.

Tek Gönderme var diyorsun Peki Almak İçin Kod Varmı Monsterıd yi almak için veya skill kodları ?? Göndermeyi yapabiliyorum sadace oturma başkada olmuyo ?

Tek Gönderme var diyorsun Peki Almak İçin Kod Varmı Monsterıd yi almak için veya skill kodları ?? Göndermeyi yapabiliyorum sadace oturma başkada olmuyo ?

almak için malesef kod bulamadım.sadece gönderme yazdım zaten .

----------

Hangi serverda çalışacağını nasıl ayarlicaz ?
Bunun için serverın IP sini falan biryere gircez mi?

----------

Zaten 2008 miş salla gitsin :spn:

ph connector içinde ip yeri var . sr proxy kullanırsan oda olur daha kolaydır.

geliştirmek istersen yardımcı olabilirim.

Geri