• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[VSRO] Yeni Npc Eklemek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MrSouL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MrSouL

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
12 Şub 2012
Puanı
6
Kod:
DECLARE @CHARNAME VARCHAR (30) DECLARE @NPCNAME VARCHAR (30) 
DECLARE @ADDNEW VARCHAR (30) 
DECLARE @GAMEWORDID INT 
SET @CHARNAME = 'DW' --U Char Name 
SET @NPCNAME = '1' --U NPC NAME 
SET @GAMEWORDID = 1 --IMPORTANT! GET GAMEWORLD ID FROM THE LOCALY U WANT ADD THE NPC NORMAL CITYs = 1 
SET @ADDNEW = 'NPC' 
-- 
IF @ADDNEW = 'NPC' BEGIN 
DECLARE @MAXLINK VARCHAR (30) = (SELECT MAX (ID) FROM _RefObjChar)+1 
DECLARE @MAXCOMMONID VARCHAR (30) = (SELECT MAX (ID) FROM _RefObjCommon)+1 
SET IDENTITY_INSERT _RefObjCommon ON 
INSERT INTO _RefObjCommon (Service,ID,CodeName128,ObjName128,OrgObjCodeName128,NameStrID128,DescStrID128,CashItem,Bionic,TypeID1,TypeID2,TypeID3,TypeID4,DecayTime,Country 
,Rarity,CanTrade,CanSell,CanBuy,CanBorrow,CanDrop,CanPick,CanRepair,CanRevive,CanUse,CanThrow,Price,CostRepair,CostRevive,CostBorrow,KeepingFee,SellPrice,ReqLevelType1,ReqLevel1,ReqLevelType2,ReqLevel2,ReqLevelType3,ReqLevel3,ReqLevelType4,ReqLevel4,MaxContain,RegionID,Dir,OffsetX,OffsetY,OffsetZ,Speed1,Speed2,Scale,BCHeight,BCRadius 
,EventID,AssocFileObj128,AssocFileDrop128,AssocFileIcon128,AssocFile1_128,AssocFile2_128,Link) VALUES 
(1,@MAXCOMMONID,'NPC_'+@NPCNAME,'xxx','xxx','SN_NPC_'+@NPCNAME,'xxx',0,1,1,2,2,0,5000,3,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,-1,0,-1,0,-1,0,-1,0,-1,0,0,0,0,0,0,0,100,0,0,0,'npc\npc\chinawoman_Noblegirl_event.bsr','xxx','xxx','xxx','xxx',@MAXLINK) 
SET IDENTITY_INSERT _RefObjCommon OFF 
SET IDENTITY_INSERT _RefObjChar ON 
INSERT INTO _RefObjChar (ID,Lvl,CharGender,MaxHP,MaxMP,ResistFrozen,ResistFrostbite,ResistBurn,ResistEShock,ResistPoison,ResistZombie,ResistSleep,ResistRoot,ResistSlow,ResistFear 
,ResistMyopia,ResistBlood,ResistStone,ResistDark,ResistStun,ResistDisea,ResistChaos,ResistCsePD,ResistCseMD,ResistCseSTR,ResistCseINT,ResistCseHP,ResistCseMP,Resist24,ResistBomb,Resist26 
,Resist27,Resist28,Resist29,Resist30,Resist31,Resist32,InventorySize,CanStore_TID1,CanStore_TID2,CanStore_TID3,CanStore_TID4,CanBeVehicle,CanControl,DamagePortion,MaxPassenger,AssocTactics,PD,MD,PAR,MAR,ER,BR,HR,CHR 
,ExpToGive,CreepType,Knockdown,KO_RecoverTime,DefaultSkill_1,DefaultSkill_2,DefaultSkill_3,DefaultSkill_4,DefaultSkill_5,DefaultSkill_6,DefaultSkill_7,DefaultSkill_8,DefaultSkill_9,DefaultSkill_10,TextureType,Except_1 
,Except_2,Except_3,Except_4,Except_5,Except_6,Except_7,Except_8,Except_9,Except_10,Link) VALUES 
(@MAXLINK,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,336860180,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0) 
SET IDENTITY_INSERT _RefObjChar OFF 
SET IDENTITY_INSERT _RefShop ON 
DECLARE @ShopID VARCHAR (30) = (SELECT MAX (ID) FROM _RefShop)+1 
INSERT INTO _RefShop (Service,Country,ID,CodeName128,Param1,Param1_Desc128,Param2,Param2_Desc128,Param3,Param3_Desc128,Param4,Param4_Desc128) 
VALUES (1,15,@ShopID,'STORE_'+@NPCNAME,-1,'xxx',-1,'xxx',-1,'xxx',-1,'xxx') 
SET IDENTITY_INSERT _RefShop OFF 
SET IDENTITY_INSERT _RefShopGroup ON 
DECLARE @ShopGroupID VARCHAR (30) = (SELECT MAX (ID) FROM _RefShopGroup)+1 
INSERT INTO _RefShopGroup (Service,Country,ID,CodeName128,RefNPCCodeName,Param1,Param1_Desc128,Param2,Param2_Desc128,Param3,Param3_Desc128,Param4,Param4_Desc128) 
VALUES (1,15,@ShopGroupID,'GROUP_STORE_'+@NPCNAME,'NPC_'+@NPCNAME,-1,'xxx',-1,'xxx',-1,'xxx',-1,'xxx') 
SET IDENTITY_INSERT _RefShopGroup OFF 
SET IDENTITY_INSERT _RefShopItemGroup ON 
DECLARE @ShopItemID VARCHAR (30) = (SELECT MAX (GROUPID) FROM _RefShopItemGroup)+1 
INSERT INTO _RefShopItemGroup (Service,GroupID,CodeName128,StrID128_Group) 
VALUES (1,@ShopItemID,'STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1','SN_STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1') 
SET IDENTITY_INSERT _RefShopItemGroup OFF 
SET IDENTITY_INSERT _RefShopTab ON 
DECLARE @ShopTabID VARCHAR (30)= (SELECT MAX (ID) FROM _RefShopTab)+1 
INSERT INTO _RefShopTab (Service,Country,ID,CodeName128,RefTabGroupCodeName,StrID128_Tab) 
VALUES (1,15,@ShopTabID,'STORE_'+@NPCNAME+'_TAB1','STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1','SN_TAB_WEAPON') 
SET IDENTITY_INSERT _RefShopTab OFF 
SET IDENTITY_INSERT _RefShopTabGroup ON 
DECLARE @ShopTabGroupID VARCHAR (30) = (SELECT MAX (ID) FROM _RefShopTabGroup)+1 
INSERT INTO _RefShopTabGroup (Service,Country,ID,CodeName128,StrID128_Group) 
VALUES (1,15,@ShopTabGroupID,'STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1','SN_STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1') 
SET IDENTITY_INSERT _RefShopTabGroup OFF 
INSERT INTO _RefMappingShopGroup VALUES (1,15,'GROUP_STORE_'+@NPCNAME,'STORE_'+@NPCNAME) 
INSERT INTO _RefMappingShopWithTab VALUES (1,15,'STORE_'+@NPCNAME,'STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1') 
DECLARE @TACTICSID INT SET @TACTICSID = (SELECT MAX (dwTacticsID) FROM Tab_RefTactics)+10 
INSERT INTO Tab_RefTactics VALUES 
(@TACTICSID,@MAXCOMMONID,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,1,0,0,0,0,0,0,0,'NPC_'+@NPCNAME) 
BEGIN
DECLARE @HIVEID INT  SET @HIVEID = (SELECT MAX (dwHiveID) FROM Tab_RefHive)+1 
INSERT INTO Tab_RefHive VALUES 
(@HIVEID,0,0,0,0,0,0,@GAMEWORDID,2,'NPC_'+@NPCNAME) 
END
BEGIN
DECLARE @REGION VARCHAR (30) SET @REGION = (SELECT (LatestRegion) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME) 
DECLARE @POSX VARCHAR (30) SET @POSX = (SELECT (POSX) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME) 
DECLARE @POSY VARCHAR (30) SET @POSY = (SELECT (POSY) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME) 
DECLARE @POSZ VARCHAR (30) SET @POSZ = (SELECT (POSZ) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME) 
DECLARE @NESTID INT SET @NESTID = (SELECT MAX (dwNestID) FROM Tab_RefNest)+1 
INSERT INTO Tab_RefNest VALUES 
(@NESTID,@HIVEID,@TACTICSID,@REGION,@POSX,@POSY,@POSZ,0,0,0,0,0,0,1,0,1,0) 
END
PRINT 'add this line to characterdata_45000 @ server_dep\silkroad\textdata' 
PRINT '' 
PRINT '1    '+@MAXCOMMONID+'    '+@NPCNAME+'    xxx    xxx    '+'SN_NPC_'+@NPCNAME+'    xxx    0    1    1    2    2    0    5000    3    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    -1    0    -1    0    -1    0    -1    0    -1    0    0    0    0    0    0    0    100    0    0    0    npc\npc\chinawoman_Noblegirl_event.bsr    xxx    xxx    xxx    xxx    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    336860180    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0' 
PRINT '' 
PRINT 'Add this line to refshop.txt @ server_dep\silkroad\textdata' 
PRINT '' 
PRINT '1    15    '+@SHOPID+'    '+'STORE_'+@NPCNAME+'    -1    xxx    -1    xxx    -1    xxx    -1    xxx' 
PRINT '' 
PRINT 'Add this line to refshopgroup.txt @ server_dep\silkroad\textdata' 
PRINT '' 
PRINT '1    15    '+@SHOPGROUPID+'    '+'GROUP_STORE_'+@NPCNAME+'    '+'NPC_'+@NPCNAME+'    -1    xxx    -1    xxx    -1    xxx    -1    xxx' 
PRINT '' 
PRINT 'Add this line to shopgroupdata.txt @ server_dep\silkroad\textdata' 
PRINT '' 
PRINT '1    '+@SHOPITEMID+'    '+'STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1    '+'SN_STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1' 
PRINT '' 
PRINT 'Add this line to refshoptab.txt @ server_dep\silkroad\textdata' 
PRINT '' 
PRINT '1    15    '+@SHOPTABID+'    '+'STORE_'+@NPCNAME+'_TAB1    '+'STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1     SN_TAB_WEAPONS' 
PRINT '' 
PRINT 'Add this line to refshoptabgroup.txt @ server_dep\silkroad\textdata' 
PRINT '' 
PRINT '1    15    '+@SHOPTABGROUPID+'    '+'STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1    '+'SN_STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1' 
PRINT '' 
PRINT 'Add this line to refmappingshopgroup.txt @ server_dep\silkroad\textdata' 
PRINT '' 
PRINT '1    15    '+'GROUP_STORE_'+@NPCNAME+'    '+'STORE_'+@NPCNAME 
PRINT '' 
PRINT 'Add this line to refmappingshopwithtab.txt @ server_dep\silkroad\textdata' 
PRINT '' 
PRINT '1    15    '+'STORE_'+@NPCNAME+'    '+'STORE_'+@NPCNAME+'_GROUP1' 
PRINT '' 
PRINT 'A New NPC Has ADD Succesfuly Restart U Server and Login in '+@CHARNAME 
END
Ragezoneden Alıntıdır:
Bu Kodu Yeni Npc Eklemekte Kullana Bilirsiniz Detaylı Anlatıma Gerek Yok Diye Düşünüyorum Eyer Yapamayan Olursa Yardımcı olurum Sorunsuz Çalışmaktadır Test Edilmiştir

Son düzenleme:
Açıklamaya gerek yok. Öylemi?
bunu kullananlar mal gibi clienti açamıycak. Sen yinede açıklama yapma.

Arkadaşım bir paylaşım yapıyorsanız Media içine gereken dosyaları da paylaşın. Yada paylaşım yapmayın.

Query'nin içinde zaten nerelere neler eklemesi gerektiği yazıyor.

-----

Table '_RefObjCommon' does not have the identity property. Cannot perform SET operation. hatası veriyor ayrıca query'de çalışmıyor

Query'nin içinde zaten nerelere neler eklemesi gerektiği yazıyor.

-----

Table '_RefObjCommon' does not have the identity property. Cannot perform SET operation. hatası veriyor ayrıca query'de çalışmıyor
İndentity Aktif Et Commondan Sorun Kalmaz :)

----------

Açıklamaya gerek yok. Öylemi?
bunu kullananlar mal gibi clienti açamıycak. Sen yinede açıklama yapma.

Arkadaşım bir paylaşım yapıyorsanız Media içine gereken dosyaları da paylaşın. Yada paylaşım yapmayın.
Query İçinde Media Giriş Yerlerini Veriyor Query Bastıgın Zaman Arkadaşım Bu Arada Biz Açıklama Yapmıyoruz Ama Birazda Sen Araştırıp Bulsan ? :)

[QUOTE
Query İçinde Media Giriş Yerlerini Veriyor Query Bastıgın Zaman Arkadaşım Bu Arada Biz Açıklama Yapmıyoruz Ama Birazda Sen Araştırıp Bulsan ? :)[/QUOTE]

Piyasada birçok db de

NPC_SINAN1
NPC_SINAN2
NPC_SINAN3
NPC_SINAN4
NPC_SINAN5

diye görmüşsündür veya

Hotan önündeki 5 tane Jinn NPC sini illaki görmüşsündür.

Sen daha npc ne onu bilmezken ben onları eklemiştim.

QUERY İLE NPC EKLENMEZ. UMARIM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAMIŞSINDIR.

Zorla Kullanmanı Gerektiren Bişey yok Fakat Calıstıgını Kanıtlamam İçi Ne istiyorsun ??

Tamam anlıyorum konu-post kasmak istiyor olabilirsin. Ama kaynaklarını belirtmen gerek ne bileyim şurdan alıntı ordan copy burdan paste ^^

şunun açıklamasını yapsan daha mantıklı olurdu hani daha iyi faydası olur copy paste yapmayalım

İYİ ozaman biz de oradan alıp copy paste yapalım ilk önce baksın hatalımı değilmi boşu boşuna konu açmasınlar

Piyasada birçok db de

NPC_SINAN1
NPC_SINAN2
NPC_SINAN3
NPC_SINAN4
NPC_SINAN5

diye görmüşsündür veya

Hotan önündeki 5 tane Jinn NPC sini illaki görmüşsündür.

Sen daha npc ne onu bilmezken ben onları eklemiştim.

QUERY İLE NPC EKLENMEZ. UMARIM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAMIŞSINDIR.

aynen ben npc_sinan 1-2-3-4-5 görmüştüm çoğu dbde.

dosyalar çıktıktan 5-6 ay sonra npc eklemeye çalışıyorum o zaman bir bilgim yok bu konuda. query'i denedim yapamadım. aradan 1-2 ay geçti sonra tekrar denedim.
bu sefer query'e den bakarak yapmaya çalıştım. queryi okuyup insert yapacağı satırları kendim girdim. sonra baktım oldu diye sevinmiştim. :D
hakketen query ile olmuyor.

Geri