• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Vücut Geliştirme ile ilgilenenler bakabilir mi?

Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
3
Arkadaşlar 4 aydır 1 gün kas 1 gün plyo olmak üzere haftada 6 gün antreman yapıyorum.Ancak 29 cm ile başladığım kol ancak 32 oldu bu 4 ayda.Definasyon 4 ay için çok iyi ama sanki kolum hala çok ince.3 aydır protein tozu kullanıyorum.Sizce mass gainere geçiş yapmalı mıyım?
Not: P90X/İnsanity hybrid yapıyorum
Not2: boy 1.89 kilo 75 ve yaş 16

Sakin ol yeter,abartmışsın haftada 6 gün idman olmaz dinlenmelisin kasları besleyen uyku ve proteindir.

Gravityninde dedigi gibi haftada 6 gün antreman cok 3 güne düsürmeni tavsiye ederim ayrıca set aralarını fazla gecirme ve kilona uygun agırlıkları tercih et protein tozuda kullanıyosan 6 ay icinde gözle görülür değisiklik alabilirsin

Son düzenleme:
Antrenman programın yanlış. Takıntılar ve sabırsızlıklar spordan soğumana ve ciddi sakatlıklara yol açabilir. Boyun uzun olduğu için kas gelişimin daha geç sürede kendini gösterir. Bu yüzden gelişimini zamana bırakman gerek. 4 aylık sporcu için protein tozu, düzenli beslenme ve düzenli antrenman yeterlidir. Mass Gainere kullanman için henüz çok erken.

Öncelikle Boyun uzun olmasına rağmen zayıfsın protein tozlarını düzenli kullanırsan olabilir ama yinede kolda hacimsel birşey bekleme kilo almadan ve ağırlıkla her gün çalışamazsın kas ı yakarsın (yıprandırırsın) kas dinlendikce gelişir haftada onu 3 yada 4 e düşür 3 ideal bence sonra 2 gün antreman 1 gun dinlenirsin .

Sadece 3 gün ağırlık kaldırıyorum diğer 3 gün yüksek darbeli zıplama antremanlarından oluşuyor,sadece vücut ağırlığı

Dinlen arada gelişme sağlayamazsın yoksa.

Sen definasyon yapıyorsan nasıl hacim bekliyorsun kardio yapmayı bırak definasyona hacimden sonra gir çok yanlış yapıyorsun. Eğer hacimsel artış istiyorsan sadece ağırlık çalış kardio definasyon en son iş vücüdü şekil verme aşamasında yapmalısın.

Son düzenleme:
Geri