• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Vücut Kitle Endeksi Hesaplama Programı :D

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Shi-Gin

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2011
Puanı
491
Bugün bir tavsiye ile C'ye başladım ve sahip edindiğim bilgiler doğrusunda böyle bir şey yapabileceğim aklıma geldi :D Program linkini vermeyeceğim çünkü Ozan'a [MENTION=71628]OrioN[/MENTION] attım trojan görünüyormuş içinde. Kodları veriyorum sadece :D Yorumlara açıktır :fky:

Kod:
        int kilo;	float boy;

printf("Lutfen kilonuzu giriniz: "); scanf("%d",&kilo);
	printf("Lutfen boyunuzu giriniz: "); scanf("%f",&boy);

float vke=(float)kilo/(boy*boy);

printf("Vucut kitle endeksiniz: %2.f\n",vke);

printf("Eger vucut kitle endeksiniz 19'dan dusuk ise kilo almaniz gerektigi anlamina gelmektedir.\n Eger 25'den fazla ise kilo vermeniz gerektigi anlamina gelmektedir.\n Eger endeksiniz 19 ila 25 arasinda ise kilonuz normal demektir.\n Herkese saglikli bir hayat dileriz.");

aklın sıra pcye truva atıp ele geçirecen demi çakal sandboxla açarım yine de o trojanı yemem :D

Emre dil öğrenmiş dediler geldik. :D C++ başlasaydın direk ? [MENTION=181038]Shi-Gin[/MENTION]

----------

Al hadi uğraşma karmaşık kodlarla birşeyler döktüm, :D

long VKE( int kilo, int boy )
{
return (kilo/(Math.Pow(boy,2)));
}

Karabük üniversitesi kardeşler :D [MENTION=47465]mugur2[/MENTION]

Soyadı "Canlı" son sınıflarda olabilir. Böyle bir tanıdığın varmı ya da duyduğun ? Herneyse hocalar birşeyler öğretmeye çalışıyorlarmı peki ?
Hazırlıktı benim ilk sene fakültemiz mimarlık (oyhş bi kızlar vardı hatırladım şimdi :D) ve tıp ile aynı yerdeydi mühendislik fakültesinden uzaktaydık tanımıyorum o yüzden :D Ama üst sınıftan olanlarla faceden konuştuğum kadarıyla hocalar alanında uzman gerçekten bir şeyler için uğraşan hocalarmış. Yani zorluyorlarmış öğretmek için.

Geri