• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

W.O.W Üyelik Ücretleri

Jigglypuff

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
0
Herkese iyi günler.Şu aralar WoW a geçmeyi düşünüyorum.Ancak ücretler hakkında bir bilgim yok.Sanırım önce cd almak gerekiyormuş.Aylık ücretler vs.Bu konu hakkında net bir bilgi istiyorum.Aylık 13 ¤ gibi bir ödemesi varmış sanırım.Bunun dışında en başta ödemem gereken fiyat nedir ?

İlginiz için teşekkürler.

Oyunun kendisi: EUR 14,99 (1 aylık üyelik içinde.)
Burning Crusade : EUR 14,99 (1 aylık üyelik içinde değil!)
Wrath of the Lich King: EUR 34,99 (1 aylık üyelik içinde değil!)
1 Aylık üyelik: EUR 12,99

Başta pahalı gibi gelir ama son kuruşuna kadar değiyor.Ve bence Wrath of the Lich King i almak için Cataclysm'in gelmesini bekle o zaman Wotlk'un fiyatı düşer.Zaten yeni başlıyorsan 2 aydan önce top lvl olamazsın.

Soru sorarak bunaltıyorum kusura bakmayın =)

Şimdi ben mediamark'tan aldım diyelim.Bunun ücreti nedir ? Bunu aldıktan sonra nerelere ne kadar ödeme yapmam gerekecek ?

Açıkcası media marketlerdeki fiyatları bilmiyorum ama bunları getiren aral ticaret diye bir firma.Fiyatları ordan daha net öğrenebilirsin.Yada alacağın yerin sitesinden yada gidip bakarsın.

Şimdi bu oyunu oynamak için nasıl bir yol izlicem nereye para vericem diyorsan şöyle.

Oyun kendisi ve 2 ekstra paketten oluşuyor.Şuan için yani Cataclysm gelince 3 ekstra paketi olacak.Önce oyunun kendisini alman gerekiyor.Sonra Expantion Packleri.Her ay da para vererek oyunun süresini uzatacaksın.

1.Önce World of Worldcraft Classic olan oyunun kendisini alcaksın.
Bunu aldığında ilk bir ay oynayabilirsin.Yani oyunu alınca 1 ay sonra aylık 13 euro vermeye başlıcaksın.

2.WoW 2 paket ile güncellenmiş bir oyun. 1. Burning Crusade 2.Wrath of the Lich King ki bu şu an top lvl olan son paket.

3.Wow Classic i aldın diyelim.Eninde sonunda ben bu oyunu oynarım diyorsan hemen diğer paketleri de al derim.Deniyeceğim diyorsan sen önce Classic al parana yazık olmasın.Sonra gider expantion packlerini alırsın.

Toparlamak gerekirse önce Classic sonra Burning Crusade ve Wrath of the Lich King Expantion Packlerini alman gerekiyor.

Unutmadan söyliyim Expantion packler oyunun kendisi gibi alında 1 ay lık kullanım içermez.Sadece paketi alırsın aylık ödemelerine devam edersin.

parası fazla gibi görünüyor ama her kuruşunun hakkını veriyor sonuçta guiness rekorlar kitabına girmiş bir oyun..

Bence parası öyle abartılacak kadar pahalı değil.Sonuçta şu an itibari ile 27-28 lira ya denk geliyor aylığı.1 ay içerisinde ne kadar saçma şeylere para verdiğimizi düşününce hiçte pahalı gelmiyor. Derseniz onu veremeyende var o zaman bıraksın bu işleri gitsin çalışsın bu oyunlarla işi ne?

ben bi ay için 40 civarı bişi veriyorum istersen ö.m at soliyim nerden alıyorum

silkroaddan daha ucuza geldiği kesin,bende daha dün başladım oyuna lvl'm ezik olduğu halde oyundan zevk alarak kasıyorum zaten 15 lvlden sonra dungeonlar aktif oluyor oyunun tadına varma zamanı o zamandan sonra benim icin baslıyor.. ;)

Kanıma girdiniz bende başlıyorum. Fakat 1-2-3-4-5... sorum olacak.
1-) C.D. Parası ne kadar?
2-) Üyelik parası ne kadar?
3-) Silkroad gibi para için gerçek para ödiyeceğiz mi yoksa oyunda paraya pek fazla ihtiyaç yok mu?
4-) Oyuna bu hafta başlıyacağım toplam ne kadar tutar? ( CD, üyelik felan her şey toplam ne kadar tutar?)
5-) Oyunda lag, hacker vb. kişiler var mı?
---
6-) Bilgisayar bilgilerim:
-> Microsoft Windows XP Professional
-> Sistemi üreten firma: Gigabyte Technology
-> Sistem modeli: M61SME-S2
-> İşlemci: AMD Athlon(tm) 64 x2 Dual Core Processor 4000+, MMX, 3DNow (2 CPUs)
-> Bellek: 2048MB RAM
-> ATI Radeon HD 2600 PRO
-> Dac Türü: Internal DAC(400MHz)
-> Taklaşık Toplam Bellek: 1024.0 MB
-> Geçerli Görüntü Modu: 1024x768 (32 bit) (60Hz)

Oyunu oynarken sorun yaşarmıyım? ( Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler. )

Kanıma girdiniz bende başlıyorum. Fakat 1-2-3-4-5... sorum olacak.
1-) C.D. Parası ne kadar?
2-) Üyelik parası ne kadar?
3-) Silkroad gibi para için gerçek para ödiyeceğiz mi yoksa oyunda paraya pek fazla ihtiyaç yok mu?
4-) Oyuna bu hafta başlıyacağım toplam ne kadar tutar? ( CD, üyelik felan her şey toplam ne kadar tutar?)
5-) Oyunda lag, hacker vb. kişiler var mı?
---
6-) Bilgisayar bilgilerim:
-> Microsoft Windows XP Professional
-> Sistemi üreten firma: Gigabyte Technology
-> Sistem modeli: M61SME-S2
-> İşlemci: AMD Athlon(tm) 64 x2 Dual Core Processor 4000+, MMX, 3DNow (2 CPUs)
-> Bellek: 2048MB RAM
-> ATI Radeon HD 2600 PRO
-> Dac Türü: Internal DAC(400MHz)
-> Taklaşık Toplam Bellek: 1024.0 MB
-> Geçerli Görüntü Modu: 1024x768 (32 bit) (60Hz)

Oyunu oynarken sorun yaşarmıyım? ( Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler. )

WoW oynamıyorum fakat bildiklerimin bir kaç tanesini yanıtlayayım :

O PC ile rahat oynarsın kafana takma.

Scammer , Hacker tipleri her oyunda olur.

Oyunda Gold satışı var istersen alabilirsin.

CD Ücretleri :
WOW Classic = 15 €
WOW The Burning Crusade = 15 €
WOW Wrath Of The Lich King Ek Paketi = 35 €
WOW Cataclysm = 35 €

Fiyatlar blizzard'ın kendi sitesinden.
Classic'i alınca 1 aylık oynama hakkın olacak.
Daha sonra her ay üyelik için (sanırım) 15 € ödeyeceksin.

----------

Classic'i al başla , beğenirsen diğer ek paketleri de alabilirsin.

Dvd şeklinde almak istersen;

Aral fiyatları aşağıdaki gibidir.

Wow Claassic = 34,99 TL
Wow Burning = 34,99 TL
Wow Lich king = 79,98 TL
Wow Cataclysm = 79,98
Wow Pre-Paid Card (60 Günlük) = 59,98 TL

Havale/EFT ile ödeme yaparsan %8 gibi birde indirim uyguluyorlar.

Serverlerde en ufak lag yoktur.

Ayrıca Blizzard Hacker/Hilecilere karşı çok acımasızdır. Bknz; Blizzard 320.000 Kişiyi Banladı

Ayrıca wow'un avrupa sitesinden oyunu indirip 10 Gün süre ile test edebilrsin.

10 günlük deneme sürümünü birisi bana bağlantı bölümünü verebilir mi?
#30 günlük aldım 1 ay oyunu bırakacağım 1 aylık parasını ödemedim karakter silinir mi?
a-)Wow Claassic
b-)Wow Burning
c-)Wow Lich king
d-)Wow Cataclysm
Bunlar arasında nasıl bir fark var?

Son düzenleme:
10 günlük deneme sürümünü birisi bana bağlantı bölümünü verebilir mi?
#30 günlük aldım 1 ay oyunu bırakacağım 1 aylık parasını ödemedim karakter silinir mi?
a-)Wow Claassic
b-)Wow Burning
c-)Wow Lich king
d-)Wow Cataclysm
Bunlar arasında nasıl bir fark var?

World of Warcraft bu World of Warcraft Europe resmi sitesidir.Burda Free Trial var ordan bilgilene bilirsin.

Oyunda ki karakterlerinin silinmesi durumu yok.Bunun için bir sürü safsata okursun yok 6 ay ödemezsen silinir fln yok öyle birşey.1 sene sonra tekrar geri dönen arkadaşlarım var.

Wow da expansion pack sistemi gayet basittir.Wow classic oyunun kendisi aslında.Diğer paketler oyun geliştikçe zaman içinde hikayeye göre gelmişlerdir.Burda olay şöyle ilerler;

Wow içerisinde herhangi bir sürüm ile oynayabilirsin.Ancak yeni gelen eklentiler ile gelmiş item ve alanlara erişimin olmaz.Ancak ortak alanlarda herkesi görür herkes gibi gezebilirsin.Bunlar Irk şehirleri ve sahip olduğun paketin izin verdiği kadar a kadar olan yerlerde oynaya bilirsin.Oyun geliştikçe hikaye de gelişir.Hikaye geliştikçe eski yerler de değişebilir.Yada itemlar.Bu dosyaları update edersin.Yani ilk pakete de sahip olsan son paket ile gelen değişiklikleri görürsün ama kullanamazsın.Ancak bu paketleri alırsan sana gelen cd keyi Battle.net hesabına girer ve kendi oynaya bileceğin alanları bir aldığın paketin izin verdiği kadar oynarsın.

Burda pakerler şöyle;

Wow Classic : Lvl 60 sınırında oynarsın.Ornegin lvl 50 olmuş son pakete sahip birisi ile aynı şeyleri yaparsın.Aynı şartlarda olursun.Aynı şey diğer paketler için de geçerli.
Burning Crusade (BC) : LVL sınırı 70dir.
Wrath of the Lich King (Wotlk) : Lvl sınırı 80dir.
Cataclysm (Cata) : Lvl sınırı 85dir.

Paketler kendi içinde hikayeden dolayı farklılıklar gösterir.Bunları yazabilecek bir babayiğit varsa yazsın.Çünkü 4 ciltlik wow hikayesini buraya yazacak değilim.Sitelerinden okur yada hikayeyi questler ile öğrenirsin.

----------

Test'de ne gibi kısıtlamalar oluyor ?

Trial versiyon da lvl 20 ye kadar gelirsin.Trade yapamaz.Action House u kullanamazsın.Guilde giremez yada basit olarak diğer playerlarla iletişimin sadece yazıdır.Daha başka bir paylaşım yapamazsın.

Arkadaşlar benim abimin cataclysm cd si var peki benim cd almadan abimin cd sinden yükleyip oynaya bilirmiyim.

Arkadaşlar benim abimin cataclysm cd si var peki benim cd almadan abimin cd sinden yükleyip oynaya bilirmiyim.

Hayır oynayamazsın. Ayrıca önemli ola cd değil cd key dir. Burda ayrıca tek cd yani cataclsym ile oyuna başlayamazsın. Diğer bütün paketleri ve classic'i satın almış olman gerek.

Geri