• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Wardların Önemi ve Konulması Gereken Noktalar

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ephesus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ephesus

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
13
[BILGI]Ward nedir: Ward, 75 gold karşılığında alınan konulduğu yeri aydınlatan ve koyulduktan yaklaşık 2 saniye sonra görünmez olan bir eşyadır. Karşı takım sizin wardlarınızı normalde fark edemez. Fakat Oracle Potion sayesinde görebilir. Bir diğer yol ise Invisleri gösteren ward alıp sizin wardınızın bulduğu yere koyup sizin wardınızı patlatmaktır. Wardlar oyun gidişatını değiştirebilir. İyi bir map control sonucu rakibinize üstünlük kurup oyunu kazanabilirsiniz. Ward alma işini carry den çok tank ve supportlara bırakmanızı tavsiye ederim. Gelelim başlıca ward noktalarına[/BILGI]

Spoilerdeki resimdeki renkler:
Kırmızı: Oyunun ilerleyen zamanlarında size asıl map control u kazandıracak noktalardır. Bunlarla sınırlı değildir fakat başlıcalar bunlardır.
Turuncu: Eğer mid line de kasıyorsanız size gank yapmaya gelen oyuncuyu önceden görüp geriye kaçıp ölmemenizi sağlayan noktalardır. Az yanlarındaki brush'a da konulabilir fakat düşmanın arkadan dolanması durumunda göremeyebilirsiniz.
Siyah: Siz line de kasarken ve karşı takımda gank kabiliyeti olan(shaco, leblanc, warwick) gibi şampiyonların size gank yapmaya geldiğinde önceden görüp kaçabilmenizi sağlayan noktalardır.
Yeşil: Dragon ve Baron kontrol noktalarıdır.
2rmmrgh.jpg

Ward noktaları bununla sınırlı değildir.

Eğer farmınızı çok iyi yapamadıysanız ve fazla kill alamadıysanız ward almayınız. Onun yerine takımınızda farm yapmış ve kill almış kişilere ward almalarını söyleyiniz.

Ama ne yazıkki Normal Game'de ward alan pek oyuncuya rastlanmıyor oyunda 1 kere bile ward almadan oyunu bitiren çok kişi görüyorum

karşı tarafta twicth vardı bi keresinde,adam coşmuştu,bizden biri bu olayı akıl etti de oyunu kazandık,öbür türlü fena ezilecektik:)

bi de şu resmi önerebilirim konun için
600px-SummonersRift.png

şunun karalanmamış halini bulsam linkini verecektim ama bulamadım:(

nz0rat.gif

Son düzenleme:
Bence yerleri gayet güzel olmuş eline sağlık...premade takımlarda wardlama çok işe yarıyor eğer skype/vent kullanıyorsanız =)

Geri