• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Warframe FPS Düşüşü İçin Çözüm Önerileri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
Öncellikle merhabalar. Windows 8 -7 ve Vista kullanıcılarında görülen " Ani FPS düşüşü " konusuna çözüm yolları aramaktaydım. FPS( Frame Per Second) nedir sorusunun cevabı ise "Çerçeve oranı, saniyedeki çerçeve sayısı (FPS) ve çerçeve frekansı olarak da bilinir, bir görüntüleme aygıtının ürettiği çerçeve adı verilen benzersiz sıralı görüntülerin frekansıdır (oran)" olarak tabir edilir. Kısacası oynadığınız oyundan aldığınız hız performansı diyelim.

Destek ekibinden gelen bütün çözüm yollarını denememe rağmen aynı sorunu almaya devam ediyordum ta ki son yöntemi denediğimde sorunum halloldu. İlk önce aşağıdaki adımları tek tek deneyerek sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

- Windows Güvenlik Duvarı'na programın engellemelerine izin vermek.

- Anti-virüs programlarını devre dışı bırakmak ya da oyun kipine sokmak.

- Driverları güncellemek, Ekran kartı programlarını tamamen silip sıfır kurum yapmak.

- DirectX'i güncellemek.

- Launcher ayarlarından 64-Bit , Dx10 ve Dx11 i kapatmak.

- Launcher ayarlarından Verify ve Optimize yaptırmak.

- Programa sağ tıklayıp özellikler diyerek " Uyumluluk " menüsünden işletim sisteminizi seçmek.

- Oyun ayarlarından grafik ayarlarını minimum - low a indirmek.

- Oyunu yüksek performanslı grafik metoduyla çalıştırmak.

- Nvidia Experienced vs. tarzı programlarla optimize ederek çalıştırmak.

- msconfig'den Microsoft hizmeleri haricindeki programları devre dışı bırakmak.

- Oyunu tamamen silip tekrar kurmak

Buna benzer şeylerde işe yaramıyorsa muhtemelen sanal bellek kullanımı sorunu hemen hemen herkes de vardır. Paylaşacağım makaleyi okuyup bilgi sahibi olun ve daha sonra resimli anlatımı yaparak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/change-virtual-memory-size#1TC=windows-7

Geri