• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Web den anlayan arkadaşalar bakabilir mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
arkadaşlar kaç gündür kendi imkanlarımla css ve html öğrenmeye çalışıyorum html komutlarının neredeyse çoğunu öğrendim herhangibir siteye girip kaynak kodlarından istediğim satırı sorunsuz çekebiliyorum ama tasarım konusunda hiç kaynak bulamadım şimdi aşağıdaki komutu inci sözlük vine google gibi sitelerin arama çubuğunun olduğu kod satırı bunu kopyalayım kendi index.html dosyama eklediğimde aynı satırın benim sitemdeki görüntüsü çok farklı neden böyle oluyo

sitelerdeki arama bölümü

P5QPg7.png

aynı kod ile benim indexdeki arama butonu
QRQZbA.jpg

eklediğim kod satırı

<input type="text" class="search-query" placeholder="Arama" name="search">

ya css uymuyordur yollar aynı olmadığı içindir.. +

css uymuyodur derken css ile bu butonların boyutları tipleri renkleri ayarlanıyomu css ile ilgili eğitim videolarında sadece site içindeki araçları konumlandırmak tutmak için yazılır diyolar :D ?

Kullandigin kod, standart olarak ekler. Ekstra olarak efektlendirmek, renklendirmek, konumlandirmak vb. Seyleri css ile halledersin. Ayrica, JavaScript ile de cesitli animasyonlar, gecis efektleri, kullanici tanimli kontoller vb. Seyler yapabilirsin. Tek basina html kodunun gorsel olarak hic bir degeri ve onemi yok.

Kullandigin kod, standart olarak ekler. Ekstra olarak efektlendirmek, renklendirmek, konumlandirmak vb. Seyleri css ile halledersin. Ayrica, JavaScript ile de cesitli animasyonlar, gecis efektleri, kullanici tanimli kontoller vb. Seyler yapabilirsin. Tek basina html kodunun gorsel olarak hic bir degeri ve onemi yok.
anladım çok aydınlatıcı oldu teşekkür ederim :) bir sorum daha var anlıyacağını ümid ederek soruyorum üyelik paneli yapıyorum bu panelde ID PW ve PW doğrulaması satırı var sorum şu ki 1.kolondaki ID ile 2. kolondaki ID farklı olsada tamamlama sayfasına yönlendiriyo bunu ben nasıl düzeltebilirim 1.şifre ile 2. şifre uyuşmadığında şifreler uyuşmuyo diye hata verdirip 2 şifre aynı olduğunda kayıt nasıl tamamlayabilirim css kodu veya js kodu varmı bildiğin vsro panellerde bu sistem mevcut aynıdır diye düşünüyorum elinde varsa verebilirmisin :)

anladım çok aydınlatıcı oldu teşekkür ederim :) bir sorum daha var anlıyacağını ümid ederek soruyorum üyelik paneli yapıyorum bu panelde ID PW ve PW doğrulaması satırı var sorum şu ki 1.kolondaki ID ile 2. kolondaki ID farklı olsada tamamlama sayfasına yönlendiriyo bunu ben nasıl düzeltebilirim 1.şifre ile 2. şifre uyuşmadığında şifreler uyuşmuyo diye hata verdirip 2 şifre aynı olduğunda kayıt nasıl tamamlayabilirim css kodu veya js kodu varmı bildiğin vsro panellerde bu sistem mevcut aynıdır diye düşünüyorum elinde varsa verebilirmisin :)

html ile bunları yapabilmek pek mümkün gözükmüyor php öğrenmeni öneririm ve şu şekilde düşün bu bilgileri kaydedicek bişey olması gerekir değil mi ? html kodlamasında veritabanı yoktur istediğin şeyleri yapabilmen için php ve veritabanı öğrenmen gerekiyor

Ben bunu genelde Asp.NET üzerinde yaparım. Mantık şöyle; İki textbox a aynı veri kontrolü yaptırırsın, yanlışsa uyarı verir ve devam etmez, doğruysa işlemleri yapar. Aşağıda bir örneğini vereyim;

if (textBox1.Text == textBox2.Text)
{
"Buraya mesaj yazdırılır (Doğru Mesajı)
}
else if (textBox1.Text == "")
{
"Buraya ilk kutucuğun boş olduğu bilgisi yazdırılır (Lütfen Gerekli Alanları Doldurun gibi)
}
else if (textBox2.Text == "")
{
"Buraya ikinci kutucuğun boş olduğu bilgisi yazdırılır (Lütfen Gerekli Alanları Doldurun gibi)
}
else
{
"Buraya da yukarda belirtilen şartlardan hiç biri yapılmamışsa gene hata mesajı yazdırılır. (Bir şeyler ters gitti, tekrar deneyin gibi)
}

Mantık hep bu şekildedir. Daha önce PHP ile çalışmadığım için malesef onun hakkında bilgi sahibi değilim. Ama Asp.NET üzerinden devam etmek istersen yardımcı olurum.

Geri