• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

WebSite Hakkında Özetleme Yapabilecek Varmı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sansilo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sansilo

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
0
Biz arkadasla tıklandıkça para kazanalım amacıyla bi websitesi açmayı düşünüyoruz zamanla ben yazılım dili öğrenip siteyi geliştirmek fakat bu sirada hâlâ tiklandikca para kazanmak istiyoruz

Biraz arastirma yaptim web hosting ve domain diye iki husus cikiyor.

Bize .com uzantılı bir sitenin maliyeti yıllık yada aylık kaça mâl olur ?
Neler gereklidir ?
Web hosting ve domain kısaca nedir ?
Bu işten kârlı çıkarmıyız ?

Şimdiden teşekkürler maxigame üyeleri.

Sadece Domain 25 TL Yıllık com yada org En ucuz Host alırsan bu 75 80 TL yıllık

yukarıda arkadaş 25 tl felan yazmış ama okadarda gözünü korkutmana gerek yok çoğu sitede kampanya v.s 15 tlye domain ve yine aynı şekilde kampanya felan bularak 25 30 tlye bir host sahibi olabilirsin tabiki host alırken dikkat etmen gereken bir unsur var websitenin kodlaması nedir html php asp hangisi ona göre host alınmalı

Web Domain Senin Siteni Temsil Eden Bir Alan adıdır örnek : maxigamerz.com

Web Hosting Web Tasarim dosyalarını Koyup internette Yayınlamana yarar ve domain olmadan Çalışmaz Aslında Çalışır ama domain yani alan adın Siteyi Görüntülemene Yarar..

Alan adı : 25 30 TL .com .net .org tarzı // .com.tr // İş Yeri Sahibleri Sadece Alabilir Kaşen İş yeri Evrakları vs gerektirir.. 35 40 TL arası //

Web Hosting iyi Bir Trafige ve Disk Alanına Sahib İstiyorsan bana ulaş ben satıyorum 75 60 50 30 TL Arası Var Ama Bu Senin Ne Kadar Büyük İş Yapacağına Bağlı

web hosting // PHP HTML ise Linux İşletim Sistemi Olan Gerekir
Windows Hosting // Genelde ASPX Tarzı Siteleri çindir..

Web Domain = Alan Adı 2 si de aynıdır.. MaxiGame Örnek Yada siteadin.com gibi düşün

Web Hosting Nedir ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Web Hosting ismini İngilizce cümlesinden alır. Web ve hosting, ayrı ayrı anlamlar içerir. O nedenle başlangıçta ayrı ayrı anlamlarını ifade etmeye muhtaçtır.

Web kelimesinin Türkçe karşılığı; “Dünya Çapında İnternet” anlamı yüklenir. Hosting kelimesinin Türkçe karşılığı ise; Ev sahipliği, barındırma veya barındıran demektir. Web hosting nedir veya web hosting nedemek sorunun cevabı, bu açıklamadan sonra web hosting cümlesinin Türkçe anlamını bir arada yapmak mümkündür. Web hosting cümlesinin Türkçe tam karşılığı; Dünya çapında web sitesini barındırıp yayınlayan, yani web sitelerine ev sahipliği yapan demektir. Web hosting barındırma, internete yayınlanmak istenen dokümanların, resimlerin, videoların veya sayfaların internet kullanıcıları tarafından erişebilmeleri için internette web sitesi yayınlamak için yüzlerce kullanıcıya aynı anda 7/24/365 canlı hizmet verebilmektedir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

WEB HOSTİNG OLMADAN SİTE KURMAK MÜMKÜN MÜ?

Web hosting nedir, web hosting ne işe yarar veya web hosting ne demek? En son açıklayacağım sorunun cevabı, en başında açıklıyorum: Bir web hosting barındırma sunucu altyapısı olmadan bir web sitesinin domain (alan adı yani site adresi) oluşturmak ve internete yayınlamak imkansızdır. Web hosting nedir, web hosting ne demek veya web hosting ne işe yarar? Web hosting firmaların var olma gerekçesi; web sitelere ev sahipliği yapmaktır ve barındırdığı web siteleri 7/24 internette yayınlamaktır. Web hosting’ in daha iyi kavrayabilmek için şöyle bir soruya yanıt aramakta yarar var: Hiç bir devletin adı geçmediği bir “mülk belgesi” olması mümkün mü? Muhtemelen vereceğiniz cevap imkansız! Olmuştur. Çünkü, bir mülk belgesinin var olması için, bir ülke adı ile mümkündür. O halde! İster bir şahıs, bir şirket veya bir devlet kurumun bir internet sitesine sahip olabilmesi için, mutlaka bir web hosting sunucu barındırma hizmeti almak ile mümkündür.

DOMAİN NEDİR VE NASIL İSİM TESCİL YAPILIR?
----------------------------------------------

Domain nedir? Domain adı İngilizce bir kelimedir. Domain kelimesinin Türkçe tam karşılığı ise; Alan, Alan adı ve Etki alanı, demektir. Yani daha açıkçası, web sitelerin İnternet teki görünen adresi demektir. Daha açık bir dile ile, domain nedir? İnternet sitesi açısından daha iyi anlayabileceğiniz somut bir örnek ile açıklayayım. Domain; Bir web sitesinin adıdır. Örneğin: Benim web sitemizin domain adı: “Site Nasıl Kurulur .Net” şeklindedir. Benim web sitemin uzantısı ve protokol ile tam adresi içerisinde şöyle yer alır: https://www.maxigamerz.com Domain adları içerisinde hiç bir zaman Türkçe (I-Ğ-Ü-Ş-Ö-Ç ) karekterler (kesinlikle) içermez. Zira domain adı için kullanılacak cümlede Türkçe karakterler bulunacak ise, bu “I-Ğ-Ü-Ş-Ö-Ç” harflerin yerine: “İ-G-U-S-O-C” harfleri olarak yer alır ve “küçük harfler” olarak domain adı tescili yapılır. Bu sadece Türkçe harflerle sınırlandırılmış bir kısıtlama değildir. Örneğin; Çince, Japonca, Rusça, Arapça, Roma rakamları, Yunanca vb. harfler de, domain adında yer alamaz. Özetle, İngilizce alfabesinde bulunmayan hiç bir harf, rakamlar veya klavyelerde bulunan özel (*/_?=(/&%+^’!é vb.) karakterler, domain adı içerisinde yer alamaz! İnternet kanunu böyledir.

Domain nasıl alınır, yani isim tescil nasıl yapılır? Domain tescili yapabilmek için bir web hosting sunucu barındırma hizmetine ihtiyaç duyulur. Domain kayıt tescili için web hosting’e yükleme ile yapılır. Öncelikle bir domain (etki alanı) bulup karar vermek gereklidir. Domain adı bulduktan sonra, müsait olan (.COM, .NET, .ORG, .İNFO, .BİZ veya .US tavsiye Uzantılar) bir uzantı ile bir web hosting sitesine yüklenir. Bir web hosting firmasından sunucu barındırma hizmeti alınarak, internet sitesine sahip olunur. Bir web hosting firması sunucu barındırma hizmeti almadan bir web sitesi kurmak ve internette yayınlamak için başka bir yolu ve alternatifi maalesef yok.

[ACIKLAMA]Çoğu Alıntı Çoğu Bana Ait [/ACIKLAMA]

Son düzenleme:
Teşekkürler CottonCandy, en yakın zamanda irtibat kurabilirim .

Benden sana dostça bir tavsiye, eğer domain nedir host nedir diye soru soracak seviyedeysen bu işten vazgeç. Hiç birşey kazanamazsın ve zarar eder oturursun yerine.

İnternetten para kazanmak öyle kolay değildir. Bu iş için öncelikle iyi derecede bir bilgi birikimin olması lazım. Elbette kimse anasının karnından bilgi birikimi ile doğmuyor herkes sonradan birşeyler öğreniyor ancak sorularından anladığım kadarı ile sen daha yolun çok ama çok başındasın. Yolun bu kadar başında olan birisinin ben tıklandıkça para kazanabileceğim bir sistem oluşturmak istiyorum demesi son derece mantıksız ve pervasız bir durumdur.

İnternetten para kazanmak için kısaca ihtiyacın olanlar :

1. İyi derecede bilgi birikimi (bunu edinmek yıllarını alabilir)

2. Hırs, emek, çalışma, istikrar. (Çok ama çok emek harcaman gerekir, gerekirse geceleri yatmaman gerekir)

3. Masraf (hiç bir site masraf yapmadan bir yerlere gelemez ve para kazanamaz. Herşey host ve domain almaktan ibaret değil. Yarın öbürgün sitene saldırı olacak güvenlik duvarı alman gerekecek, hit almak istersen seo optimizasyonu yaptırman gerekecek, sitelere backlink vermen gerekecek, reklam yapman gerekecek ve bunların hepsi para ile olan şeyler. Birşeyler vermeden alamazsın.)

4. Uzun bir zaman. (Bir sitenin para kazanacak düzeye gelmesi yılları alır, öyle bir anda ben site kurayım para kazanayım olayı kesinlikle yoktur. Siteni kuracaksın, paylaşımlarını yapacaksın, hitin artacak, reklam vereceksin, insanlar siteni duymaya öğrenmeye başlayacak... Ta ki siteni bilen insan sayısı kayda değer bir seviyeye ulaştığında para kazanmaya başlayabilirsin. O da öyle büyük miktarlar değil, çok ama çok cüzzi miktarlar.)

Maxigame 7 senedir piyasada biz de reklam yayınlıyoruz ve tıklamalardan para kazanıyoruz. Eğer tüm umudumuzu buna bağlamış olsaydık yanmıştık. Forumda 260 bin kayıtlı kullanıcı var, bunların yaklaşık 5 bin kişi kadarı aktif gerisi ara ara giriyor siteye, günde 30-40 bin arası sayfa görüntülemesi oluyor ve siteyi günlük 3 ile 8 bin arası kişi ziyaret ediyor tahmin et bakalım kaç kişi reklamlara tıklıyor ? Günde 100 tıklamadan fazla tıklama olmuyor bu da 5 TL den fazla bir gelir bırakmıyor.

Şimdi bu rakamlara göre sen düşün sen karar ver, zarar mı edersin yoksa kâr mı...

Geri