• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Wi-fi Range Extender / Sinyal Güçlendirici

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Prograf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Prograf

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2010
Puanı
59
Arkadaşlar merhaba.Bir arkadaşımın internetini kullanmak istiyorum bu yüzden ne yapmamız lazım durumu aşağıdaki şekille anlatmaya çalışacağım.Arkadaşım karşı komşumun altında oturuyor nasıl bir yol izlemeliyiz bu sinyal güçlendiriciler işe yarar mı yoksa son çare yeni internet mi çekeyim.Haftanın 2 3 günü kullanacağım için yeni internet kurdurmak istemiyorum.Sinyal güçlendirici veya mesafe arttırıcı artık adına ne deniyorsa kullanan memnun kalan önerisi tavsiyesi olan bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.:srd

wtg9oh.jpg

Son düzenleme:
access point satın alman gerekiyor daha sonra onun modemiyle access pointi köprüleyeceksin modem arayüzünden bu şekilde bağlanırsın.

Access Point yerine arkadaşın modemi evin kapısına yakın bir yere yani evin ortasına alsın eğer duvarlar fazla kalın değilse çok fazla perde beton ve modemin yanında fazladan elektronik alet yoksa daha iyi yararlanabilirsin.Eğer o da olmadı ve ben acces pointle uğraşamam dersen ortak yeni modem alın mümkünse 3 veya 3'den fazla anteni olsun.

access point satın alman gerekiyor daha sonra onun modemiyle access pointi köprüleyeceksin modem arayüzünden bu şekilde bağlanırsın.

Bu dedin şey kesin çözüm müdür? Eğer işe yarayacaksa alırım sorun yok. Ama varsa alternatifi baska birşey daha makbule geçer.

Access Point yerine arkadaşın modemi evin kapısına yakın bir yere yani evin ortasına alsın eğer duvarlar fazla kalın değilse çok fazla perde beton ve modemin yanında fazladan elektronik alet yoksa daha iyi yararlanabilirsin.Eğer o da olmadı ve ben acces pointle uğraşamam dersen ortak yeni modem alın mümkünse 3 veya 3'den fazla anteni olsun.

Dostum mesafe biraz uzak yani modemi yaklaştırma olayı olmaz veya modemin markasını değiştirmekle de olmayacağını düşünüyorum. Eğer diyorsan 20m ilerisini duvarlarla çeker tamam ama sanmıyorum yani ��

Kardeşim hiç sağlıklı olmaz tavsiye etmiyorum.
şahsi deneyimim ile anlatıyorum ben aldım 4. kattan 7. kat için fakat güzel çekiyor gösteriyor fakat net hızında sorunlar oluyor + olaraktan bide kesinti sürekli oluyor.

Peki önerin nedir? Nasıl bir çözüm buldun?

Bu dedin şey kesin çözüm müdür? Eğer işe yarayacaksa alırım sorun yok. Ama varsa alternatifi baska birşey daha makbule geçer.

Dostum mesafe biraz uzak yani modemi yaklaştırma olayı olmaz veya modemin markasını değiştirmekle de olmayacağını düşünüyorum. Eğer diyorsan 20m ilerisini duvarlarla çeker tamam ama sanmıyorum yani ��

Çözümü budur hocam arkadaşımda da aynı problem vardı bu şekilde çözdük.

Aynı sorun bende vardı şuanda 3 kat aşağıdaki dairede bile görünüyor ama sizin biliceğiniz bişey tabi..

Modem arayuzunde channel width(40mhz cikartabilme imkani varsa cikart.) ve channel(1'den belli bir sayiya gider diger modemlerle cakismamasi icin onemli.) degistirin.

ve bazi modemlerde wireless power level 80% 90% seviyesinde duruyor. 100% degistirin.

diğer taraf download yaparsa video izlerse pingin 300 e fırlar yeni internet al online oyun oynamak istiyorsan ha benim online oyunlarla işim olmaz diyorsan kullanın birlikte.

Geri