• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

WIN 7 Açılış hızını biraz olsun arttırın.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Angelina
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Angelina

O Şimdi Asker
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
6 May 2009
Puanı
442
4g1ys3.jpg

Not: Şahsi olarak denemiş değilim. Bir kaç arkadaşıma bu öneriyi sundum ve biraz olsun hızlandı dediler. O yüzden buradan da paylaşayım dedim.

Bu yapacağınız işlemle açılış hızını bi %20-25 kadarlık bir oranla hızlandırmış olacaksınız.

İşlemcisinin kaç olduğunu bilmediği halde kafasına göre işlemci sayısını atıp uygulamayınız. Aksi halde pcnizde oluşabilecek herhangi bir sorunla kendimi mesul tutmam.

Genelikle bu yöntem, 2 veya 4 çekirdekli işlemcilerde daha olumlu.

1.Başlat>Çalıştır msconfig yazıp "Enter"liyoruz.

2s1ruww.jpg

2. Resimde göreceğimiz gibi "Önyükleme" alanına tıklıyoruz ve aşağıdan "Gelişmiş Seçenekler" butonu tıklıyoruz.

a9s17p.jpg

Bu işlemden sonra başka bir ayarı ellemeden "Tamam" butonuna basın ve ayarları uygulayın sonra tamamlayın. Yeniden başlatma uyarısı gelir ise "Başlatmadan çık"ı işaretleyin. Sonra PC'yi kendiniz başlatın.​

benim bilgisayarım çok acayip abi. çok çok hızlı açılıyor ama çalışırken de kasılır, bios hatası verir, reset yer, ekran felan pörtleyip kendini kapatır :D ama çok hızlı açılıyo canımın içi ya :D

Geri