• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows 10, İlk 24 Saat İçinde 14 Milyon'dan Fazla Kullanıcı Kazandı!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kürşad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kürşad

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Ocak 2011
Puanı
186
maxigamebanner1.png

maxayrac3.png

BYc0CXb.png

Microsoft'un 29 Temmuz'da çıkan son işletim sistemi Windows 10'a ilk 24 saat içinde 14 Milyon'u aşan bir geçiş sağlandı. Özellikle ücretsiz olmasının etkisiyle yapılan geçişler Microsoft'un yüzünü güldürüyor.
Microsoft'un merakla beklenilen yeni işletim sistemiWindows 10, dolu dizgin kullanıcı kazanmaya devam ediyor. 29 Temmuz'da TSİ 07:00 civarlarında final sürümünü dağıtıma çıkartan firmanın bu yeni işletim sistemine oldukça yoğun bir ilgi bulunuyor. Birçok kullanıcının önceden rez aldığı yepyeni işletim sisteminde Microsoft Edge, her ne kadar ülkemizde kullanılmıyor olsa da Cortana gibi yenilikler ile bize merhaba diyen, klasik başlat menüsünü Windows 8'de gördüğümüz metro arayüzü ile birleştiren Microsoft, eski şaşalı günlerine geri dönecek gibi duruyor.

Bunun en büyük örneğini ise Microsoft blog'da yayınlanan ilk gün raporundan anlıyoruz. Çünkü Windows 10'un sunulduğu andan itibaren 1 gün içinde toplamda 14 milyonu aşan yeni kullanıcıya kavuştu. Bu da oldukça büyük bir başarı olarak dikkat çekiyor.

J9eJs0C.png

Tabii ücretsiz olması ve sorunsuz geçiş sağlaması ile bu başarıyı yakalayabilen Windows 10, ISO dosyalarının da çıkmasıyla bu sayıyı çoktan aştığını düşünüyorum. İlk tepkilere göre de çoğunluğa göre oldukça sevilen Windows 10'da DirectX 12 ile de oyun performansına ciddi katkılar sağlaması bekleniyor. Hatta birçok yenilik ve iyileştirme içermesi sebebiyle yeni sistem geçişi konusunda rekor kırması beklenilen Windows 10'un pazar yetkilisi Yusuf Mehdi hala hızlı bir şekilde bu sayının arttığını belirtmesi de Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıların ne kadar büyük bir istekle Win10'a geçiş yaptıklarını gösteriyor. Alıntıdır, "Kaynak".

Geri