• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows 7'den Anlayanlar Bakabilir mi?

TheOttoman

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Haz 2009
Puanı
190
İyi akşamlar herkese 1 ay öncesine kadar xp kullanıyodum fakat pek sorun yoktu. Pcye windows 7 yüklendi ilk günler sıkıntı yoktu ama şimdi video izlemek işkence çok donuyor. Ağır işliyor pc. Counter Strike bile kaldırmaz oldu. 2gb ram 512 ekran kartı var. Nedeni ne olabilir ?

[h=2][/h]
Ekran karti driverini yükle win7 icin olanı..ayrica xp ile win7 ayni degildir.. mesela bir oyun xp icin 1gb ram isterken ayni oyun win7 icin 2GB ister her oyunda bu böyledir, yani xpde rahat oynayan oyun win7 de o kadar rahat oynamayabilir...
Sürücüleri ve Directx i güncelleyin.

Windows 7 güncelleştirmesi oyunlarda takılmalara neden olabilir. Güncellediysen eğer?
Dahada yardımcı olamıcam :D

Sadece oyun olsa keşke video izlerken oluyor sayfa gezerken. İki sekme açma işkence :(

Benim pc'de aynı durumda.
Anladığım kadarı ile programların eklentileri sorun çıkartıyor. Kasmalara sebebiyet veriyorlar.

windows xp boşta 400 mb ram yiyor windows7 1 gb a yakın ram yiyor sebebi bu bence bende bu sebepten dolayı lite windowsxpye geçtim sorunu çözdüm :D windowsxp bendeki boştayken 300 mb ram yiyor.

windows xp boşta 400 mb ram yiyor windows7 1 gb a yakın ram yiyor sebebi bu bence bende bu sebepten dolayı lite windowsxpye geçtim sorunu çözdüm :D windowsxp bendeki boştayken 300 mb ram yiyor.

Gereksiz uygulamaları kaldırıp temayı klasik kullansaydın daha kolay olurdu :)
Tabi buda sebeplerden biri ama chrome gibi programların eklentileri sıkıntı çıkartıyor.Hele ki chrome öle ram'lere yükleniyor ki tarifi yok.

Gereksiz uygulamaları kaldırıp temayı klasik kullansaydın daha kolay olurdu :)
Tabi buda sebeplerden biri ama chrome gibi programların eklentileri sıkıntı çıkartıyor.Hele ki chrome öle ram'lere yükleniyor ki tarifi yok.
ben performanstan yanayım ati x1650 ekran kartım ve 400 mhz 2gb ram dual core işlemcim olmasına rağmen şu anlık beni xpde idare ediyor ama win7 de aynı performansı alamıyorum.
9899inciy5104214.jpg

Bileşenlerini doğru bir şekilde yazarsan yardımcı olabilirim.

Beyler up bir video ve bir sekme açık olunca Cpu %100 oluyor felaket kasıyor. Şuan 60,70lerde sadece bir sekme açık o da maxigame

Kardeş geri xp yap benim pcde aynı araştırdım. 512 Mb ekran kartlı pcyi xpden win7ye çıkartınca donmalar olabiliyormuş. Ben yaptım 1 hafta kullanabildim geri xp Yaptım. :( Yeni pc alırsan onu win7 yap.

Dostum ram problemli sanırım 1 gb e kadar kasıyordu ram den olabilir diye düşünüyorum :)

Geri