• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows 8.2 İle Klasik Başlat Menüsü Geri mi Geliyor ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
vgd0q.jpg

Windows 8 ile birlikte uzun yıllar boyunca Windows İşletim sistemlerinde kullanıcılar arasında benimsenen ve adeta Windows ile özdeşleşen başlat menüsünü kaldıran Microsoft, kullanıcılardan yoğun tepki alınca Windows 8.1 ile birlikte geri adım atmış ve tekrar bir başlat menüsü eklemişti. Ancak eklenen başlat menüsü eski Windows işletim sistemlerindeki gibi işev görmüyordu ve tıklandığı anda sizi Metro arayüzüne yönlendiriyordu. Bu durum üzerine yine kullanıcılarının ağır eleştirilerine maruz kalan Microsoft nihayet kullancılarına kulak verdi ve 2014 başlarında eski klasik başlat menüsüne benzer bir başlat menüsünün tekrar Windows'a entegre edileceği gündeme geldi.

ZDNet'in bir raporuna göre 2. büyük Windows 8 güncellemesi olması beklenilen "Treshold" güncellemesi ile gelmesi beklenen klasik başlat menüsü aslında beklenilen tarihten daha erken ve bu büyük güncellemeden bağımsız bir şekilde küçük bir güncelleme ile gelme olasığının da olduğunu belirtiyor.

Eğer rapordaki bilgiler doğru ise Microsoft şuanda hali hazırda yeni bir başlat menüsün üzerinde zaten çalışmakta ve buna "mini-start" adını vermiş durumda.

Raporda başlat menüsünün tam olarak nasıl olacağına dair bir bilgiye yer verilmezken anlaşılan o ki bunu öğrenmek için 2014'ün ilk çeyreğini bekleyip hep birlikte görmemiz gerekiyor.

İnsan anlıyor ama biraz geç oldu :) Windows 7 dosya yönetimine geri dönüş olsa ve sadece interface düzenlemeleri Windows 8 olsa çok güzel olacak klasör içleri menü dolu 8 versiyonunda :saw:

Ben alıştım metroya ama oyunlarda başlat açınca kasıyor o yüzden standartı yüklemiştim.Gelsede gelmesede far etmez :D

Windows 8 benim çok hoşuma gitti programla başlatıda ekledim.

windows 8'e alıştım o ana ekran iyi geliyor banada ekledim oraya bi kaç şey ama böyle de olursa np :D

Tamda orjinal Windows 8 silip Windows 7 kurdum :-(

Lenovo A800 cihazımdan gönderildi. (yazım hatası olabilir)

Geri