• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows 8 Format DvD Oluşturma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
24m8ba1.jpg

Öncelikle merhaba arkadaşlar, bugün sizlere ön bellekli windows 8 format dvd/cd'sini yapmayı kısa ve net bir şekilde anlatacağım;

Öncelikle neden ön bellekli derseniz bazı işletim sistemlerinde bios'da ayarlı olmasına rağmen dvd/cd'yi es geçmesini önlemek için ön yüklemeli yapmak zorundayız ki sorunsuz bir şekilde işlevini gerçekleştirsin.

Öncelikle windows setup dosyalarını .iso kalıbına getirmemiz için UltraISO adlı programa ihtiyacımız var neden UltraISO derseniz hem daha kaliteli bir program hemde daha kullanışlı bir arayüzü bulunuyor, sizlere UltraISO'ya göre .iso kalıbı yapmayı anlatacağım..

maxicon1.png

Küçük bir hatırlatma yapayım eğer UltraISO orjinal değilse 300 mb üstü dosyalara .iso oluşturmaya izin vermiyor malesef. :)

Ben resimlerde minecraft dosyaları ile gösteriyorum çünkü bende windows setup dosyaları bulunmuyor kafanız karışmasın.

Öncelikle dosyalarımızı masaüstünden seçip resimde'de göründüğü gibi üst kısma kopyalıyoruz..

206k08h.jpg

maxicon1.png

Ardından dosyalarımıza ön bellek ekleyeceğiz ön belleği nereden bulacağız derseniz buradan indirebilirsiniz, 2 kb civarı bir şey. :)

Windows 8 All Version Boot (Önbellek)

Programın üst sekmelerin de Açılış İşlemleri> Açılış Dosyası Yükle kısmına geliyoruz;

kx34i.jpg

Ardından indirdiğimiz .bif uzantılı ön belleği çift tıklayarak seçtikten sonra dosyalarımıza ön bellek eklemiş oluyoruz. :)

Şimdi sıra geldi .iso kalıbı haline getirip dvd/cd yazmaya..

maxicon1.png

Aslında buda basit bir işlem aşamadır, kaydet butonundan .iso kalıp dosyamıza isim vererek .iso haline getirebiliriz.

347vhpx.jpg

Evet elimizde ön bellekli bir windows 8 .iso kalıbı oldu. :)

Bu .iso kalıbını ister dvd/cd isterseniz usb belleklere yazabilirsiniz fakat usb belleklere atarken UltraISO programında Açılış İşlemleri> Disk İmajı Yazdır'a tıklayarak yazacaksınız. Normal dvd/cd için ise Araçlar kısmında bulunan Cd İmajı Yazdır'a tıklayarak yazdırma işleminizi yapabilirsiniz...

2w2ig5u.jpg

Konuyu bilmeyen ve sorun yaşayan arkadaşlar için açmak istedim, umarım yararlı olmuşumdur. :)

maxicon1.png

Geri