• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows 8 İçin Başlat Menüleri (Start Button)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
1. Power8 :

power8 - Yet another Start menu replacer for Windows 8 - Google Project Hosting

6db03cdfbea232974bd0c672cf5fac8b.png

2. StartMenu8 :

IObit StartMenu8 Free download, Bring Start Menu back to Windows 8

1-1.jpg

3. StartMenu X :

Start Menu X

screenshotvideo.jpg

4. ClassicShell :

Welcome to Classic Shell

startmenu1.png

5. Spesoft Free Windows 8 Start Menu :

Free Windows 7 Start Menu for Windows 8

2v30d1h.jpg

6. Taskbar Classic Start Menu :

Taskbar Classic Start Menu

7. ViStart :

Windows 8 Start Menu, Windows 7 Start Menu

Start-Menu.jpg

8. Revel BringBack 8 :

The start menu for Windows 8. Back again!

BringBackBanner.png

9. Handy Start Menu :

Handy Start Menu: Makes Working with Your Start Menu Easier

1_eng.png

10. Start8 :

Start8 for Windows® 8 - Bringing back the Windows Start menu

10ndnv4.jpg

11. StartIsBack :

StartIsBack - real start menu in Windows 8

screen2.jpg

12. Start Button 8 :

Windows 8 Start Button

screenshot1.jpg

13. Pokki :

Windows 8 Start Menu | Pokki

142vt4k.jpg

14. Win8StartButton :

http://quadsoft.org/moredownloads.php

w8.jpg

15. StartFinity :

StartFinity: the missing Start Menu for Windows 8

start-menu-control-panel.png

16. Windows 8 Start Menu :

Windows 8 Start Menu Application | Free Business & Enterprise software downloads at SourceForge.net

windows8-start-menu-feature.PNG

windows8-start-menu.PNG

17. Tweaks.com Start for Windows 8 :

Tweaks.com Start for Windows 8 - Restore Start Button

tweaksstarticon.PNG

tweaksstartjumplist.PNG

18. Win8 StartButton :

Restore Your Start Button on Windows 8 - Free and Easy to Use Tool

19. 8StartButton :

8StartButton - A start button + start menu for Windows 8

boxcontent-1.jpg

20. StartMenuPlus8 :

StartMenuPlus8 Advanced Start Menu

wpdfd0175d.jpg

21. RetroUI Pro :

RetroUI ? Enhancing Windows 8 and Bringing Back the Start Menu

screen_startbuttonkey.jpg

Zevkler ve alışkanlıklar tartışılmaz :)) Başlat menüsünün yokluğuna alışamayanlar için paylaştım ^^

Eline Sağlık Abi Uğraşmışsın Baya Bilgisayarımın kaldıracağını bilsem Win8 Kullanacam Ama Kaldırmaz %90 Eski Toprak Benim PC :)

Eline Sağlık Abi Uğraşmışsın Baya Bilgisayarımın kaldıracağını bilsem Win8 Kullanacam Ama Kaldırmaz %90 Eski Toprak Benim PC :)

Windows 8, Windows 7 den daha hafif bir sistem. Daha az sistem kaynağı gerektiriyor. Eğer win7 kurabiliorsan pc ne win8 de kurabilirsin... Ama XP yi zar zor destekliyorsa o zaman hiç bulşama :))

Güzel Paylaşım ama Windows 7 mi 8 le değişmem :D

Masaüstü pc lere windows 8 kötü olur bence uzun bir süre windows 7 yi değişmeyi planlamıyorum.
Neden derseniz windows 8 dokunmatik olarak daha kullanışlı oluyo.
Masaüstünde kullanmak istiyosanız ya Logitech T620 Maus u alıcaksınız yada hiç bulaşmıcaksınız :D

Güzel Paylaşım ama Windows 7 mi 8 le değişmem :D

Masaüstü pc lere windows 8 kötü olur bence uzun bir süre windows 7 yi değişmeyi planlamıyorum.
Neden derseniz windows 8 dokunmatik olarak daha kullanışlı oluyo.
Masaüstünde kullanmak istiyosanız ya Logitech T620 Maus u alıcaksınız yada hiç bulaşmıcaksınız :D

Yanlış bir tesbit.

Dokunmatik olarak metro ekranını kullanabilirsiniz. Geri kalan herşey windows 7 ile aynı.

Mesela 3. StartMenu X bunu yüklediğinizde hem başlat menünüz oluyor hemde metro ekranını kaldırabiliyorsunuz sistem direk masaüstüne geçiyor başlangıçta ve windows 7 den hiç bir farkı kalmıyor.

Ben de şuan Windows7 kullanıyorum ama bu eklenti ile windows 8 kurmayı düşünüyorum çünkü bu eklenti ile sevmediğim metro arayüzünden kurtulabilirim ve + olarak windows 8 in hızından faydalanabilirim bu da windows 7 göre bir artı bence.

Windows 8, Windows 7 den daha hafif bir sistem. Daha az sistem kaynağı gerektiriyor. Eğer win7 kurabiliorsan pc ne win8 de kurabilirsin... Ama XP yi zar zor destekliyorsa o zaman hiç bulşama :))

Ben win7 den daha ağır sanıyordum biraz bakıyım en iyisi hmmm

Yanlış bir tesbit.

Dokunmatik olarak metro ekranını kullanabilirsiniz. Geri kalan herşey windows 7 ile aynı.

Mesela 3. StartMenu X bunu yüklediğinizde hem başlat menünüz oluyor hemde metro ekranını kaldırabiliyorsunuz sistem direk masaüstüne geçiyor başlangıçta ve windows 7 den hiç bir farkı kalmıyor.

Ben de şuan Windows7 kullanıyorum ama bu eklenti ile windows 8 kurmayı düşünüyorum çünkü bu eklenti ile sevmediğim metro arayüzünden kurtulabilirim ve + olarak windows 8 in hızından faydalanabilirim bu da windows 7 göre bir artı bence.

O eklentiyi bilmiyodum.
Ama şöylede birşey var windows 8 in en büyük özelliği Metro arayüzü onu kaldırınca bi anlamı kalmıyor bence :)

O sizin zevkinize kalmış birşey. Metroyu kaldırınca windows 7 den bir farkı kalmıyor zaten. Ve az önce de belirttiğim gibi ısrarla windows 7 den vazgeçmem diyenlerin başka bahaneside kalmıyor. Çünkü görünüm ve kullanım windows 7 ile aynı ise ve Windows 8 daha hızlı ise bence Win 7 den Win 8 e geçmemek için hiç mazret ve sebep kalmaz geriye. Israrla geçmem diyenler de kendileri bilir. Aynı sistemi daha hızlı ve verimli kullanmak varken daha yavaş bir sistemde kalmak için inat etmek bence akılsızlık.

Bu arada chipte okumuştum win 8 'e norton kurunca pc açılış hızı 24 saniyeden 20 saniyeye düşüyordu. :D

Bu arada chipte okumuştum win 8 'e norton kurunca pc açılış hızı 24 saniyeden 20 saniyeye düşüyordu. :D

Yalan, sistem 7 ile 10 saniye arasında açılıyor ve kullanıma hazır hale geliyor. + Antivirüs yüklemeye gerek yok bence. Win 8 in Deffenderi daha geliştirilmiş ve sistem daha güvenli hale getirilmiş. Extradan bir sürü virüs programı kurup sistemi kasmaya gerek yok.

Laptopumda Win 8 kullanıyorum ve şimdilik gayet memnunum. Yakında masaüstü pcme de Win 8 kuracağım ama eriniyorum :)

Bende laptobuma win8 kuracağım yakın zamanda, başlat menüsü hangisi yapsam karar veremedim bi türlü :)
Bu arada Windows 8'deki defender ne kadar güvenilir olabilirki? KIS2013 kadar iyimi?

Yalan, sistem 7 ile 10 saniye arasında açılıyor ve kullanıma hazır hale geliyor. + Antivirüs yüklemeye gerek yok bence. Win 8 in Deffenderi daha geliştirilmiş ve sistem daha güvenli hale getirilmiş. Extradan bir sürü virüs programı kurup sistemi kasmaya gerek yok.

Laptopumda Win 8 kullanıyorum ve şimdilik gayet memnunum. Yakında masaüstü pcme de Win 8 kuracağım ama eriniyorum :)
Ben chip 'in yalancısıyım. :D

6.madde deki resimler gözükmüyor , yeni menüler gayet güzel :up:

Geri