• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows 8 Kurulumu - Resimli Anlatımlı!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Angelina
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Angelina

O Şimdi Asker
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
6 May 2009
Puanı
442
4g1ys3.jpg

Merhaba arkadaşlar.Bu konumda sizlere windows'un yeni sistemi olan win8 nasıl kurulacağını anlatmaya çalışacağım.İçerik Türkçe olacağı için rahatça kavrayabileceğinizi düşünüyorum. :)

Neyse başlayalım. :)

KURULUM ONCESI AYARLAR;

Windows kurulumunda standart olan; bilgisayarınızın "BIOS" ayarlarından "BOOT" menüsünden seçtiğiniz "CD veya DVD ROM" ile başlatma seçeneğini seçtikten sonra bilgisayarınızı tekarar başlatın ve kurulum ekranına geçin.. Şimdi sırasıyla aşağıdaki adımları takip edin..

Kurulumun ilk bölümünde "dil ayarları", "saat ve para birimi" ve "klavye seçeneği" olan ekran gelecektir, burada gerekli seçimlerinizi yaptıktan sonra "İLERİ" sekmesine tıklayın.
2nc3o1v.jpg

"Şimdi Yükle" seçeneğini seçerek ilerleyin

8xt3i8.jpg

169gfvk.jpg

Ürün anahtarı bölümünde yüklemek istediğiniz "Windows 8" sürümüne ait asagidaki "CD-KEY" i girip, "İleri" butonuna basin.

2wbx5kz.jpg

"Lisans koşullarını kabul ediyorum" sekmesini isaretleyip "İleri" deyin.

r0e9s8.jpg

"Özel: Yalnızca Windows' u yükle (gelişmiş)" bölümünü tıklayarak ilerleyin.

nqquxd.jpg

"Sürücü seçenekleri (gelişmiş)" bölümüne tıklayın..

2a98t3s.jpg

--> Eger mevcut olan bolumler silinip yeni bolum olusturulacaksa asagidaki anlatimi uygulayin.

Öncelikle bilgisayarinizda mevcut olan tum HDD bolumlerini silmeniz gerekir.. Bunun icin, "Sürücü Secenekleri (Gelismis)" butonuna tikladiktan sonra "Sil" secenegi ile tum HDD bolumlerini silin..En sonunda "Ayrilmamis Alan" isminde bir tek bolum kalacak.. Bu bolumun uzerine tiklayip, yine asagidaki seceneklerden "Yeni" secenegini secin.. Karsiniza ayirmak istenilen alan ile ilgili bir ekran gelecektir.. Bu ekranda ornegin (250 GB HDD var, ve 100 GB C ye, 150 GB D ye ayrilmak isteniyor)ilk olarak C ye "100000" yazip onayladiktan sonra , geriye kalan alani da D ye ("135000" mb civarinda kalmasi gerekiyor) ayrilacaktir.. Bu durumda bolum ekraninda 3 ayri bolum olacaktir..

- 350 MB lik sistem alani,
- 100 GB; C
- 150 GB; D
Daha sonra C bolumunu bicimlendirdikten sonra Windows 8 kurulumuna gecin..

2rzxhck.jpg

--> Eger mevcut olan bolumleri kullanarak kurulum yapilacaksa aşağıda ki adımı uygulayın.

Bu bölümde bilgisayarınızda mevcut bulunan sürücüler bulunmaktadır.. (C ,D, E vb..)
Burada windows u hangi bölüme yüklemek istiyorsanız o bölümü seçin ve "Biçimlendir" sekmesine
tıklayarak sürcünüzü biçimlendirin ve "İleri" butonuna tıklayın..

lf9uh.jpg

Windows yüklemeye başladı. Bilgisayarınızın hızına göre windows un yüklenme süresi değişecektir.

fknw2x.jpg

Bilgisayarınız birkaçkere kapanıp açıldıktan sonra yükleme işlemi tamamlanacaktır..
ve sırasıyla aşağıdaki bölümler gelecektir. Gelen ilk bölümde "Renk seçimi" ve "Kişisel bilgisayar adı" böümlerini isteğinize göre ayarlayip "İleri" butonuna basın.

24ook0y.jpg

14a9hx.jpg

"Ayarlar" kisminda "Hızlı ayarları kullan" secenegini secerseniz windows varsayılan olarak ayarlanan ayarları otomatik yapacaktır. Eger "Özelleştir" bolumunu seçerseniz windows' a ait ayarları detaylı olarak ayarlayabileceksiniz.

NOT: Ben "Hızlı ayarları kullan" bolumunu seçip ilerledim.

soo74g.jpg

1. Secenek;
"Oturum açın" bölümünde dilerseniz e-posta adresinizi girerek e-postanız üzerinden oturum açabilirsiniz. Bu sayede gelen mailleriniz "Windows 8" Başlangıç ekranından takip edebilirsiniz veya bir kişiye yine başlangıç ekranını kullanarak mail gönderebilirsiniz.

UYARI: E-mail hesabınız ile oturum açmak istiyorsanız eğer, internet bağlantınız kurulum sırasında aktif olmalıdır!!

2. Seçenek; Eğer e-posta ile oturum açmak istemiyorsanız sol alt taraftaki "Microsoft hesabı olmadan oturum açın" seçeneğini tıklayın.

NOT: Ben ikinci seçenekteki Microsoft Hesabı olmadan oturum açın seçeneğini seçtim.

245lch5.jpg

Gelen ekranda sag alt taraftan "Yerel Hesap" secenegini secip ilerleyin ve bir sonraki bolumde gelen "Kullanıcı Adı" ve "Parola" bolumlerini kendinize gore doldurup "Son" butonuna basin.

es6s89.jpg

2hmf390.jpg

Sonuç

Artık "Windows 8" hazır hale gelmistir

2e3tjtk.jpg

El emeği göz nuru, işte bu adamım benim.
Bu arada Windows 8 stabil hale geldiyse kurmayı düşünüyorum, fikrin nedir?

El emeği göz nuru, işte bu adamım benim.
Bu arada Windows 8 stabil hale geldiyse kurmayı düşünüyorum, fikrin nedir?
Hakan, şimdi bence kurmanda bir sakınca yok.Son zamanlarda çıkan uptadeleri kast ediyorsan onlar hiç sorun değil.Kurmasan da olur diye düşünüyorum ufak tefek açıkları ve bir kaç uygulamaları ekliyorlar.Yani uptade geldi diye microsoft da aha büyük açık çıktı gibi bir durum söz konusu değil. :) Çeşitli sitelerden zaten 8.1 uptadesini kolayca indirip, yapabiliyorsun. :)

Hakan, şimdi bence kurmanda bir sakınca yok.Son zamanlarda çıkan uptadeleri kast ediyorsan onlar hiç sorun değil.Kurmasan da olur diye düşünüyorum ufak tefek açıkları ve bir kaç uygulamaları ekliyorlar.Yani uptade geldi diye microsoft da aha büyük açık çıktı gibi bir durum söz konusu değil. :) Çeşitli sitelerden zaten 8.1 uptadesini kolayca indirip, yapabiliyorsun. :)

Aklıma biraz daha yattı aslında. Bu konuda [MENTION=1]Deepblue[/MENTION] nin bilgisi daha çok onunda yorumu gelsin bilgisayarıma kurmayı düşünüyorum. Yine sağol sezerim :)

Aklıma biraz daha yattı aslında. Bu konuda @Deepblue nin bilgisi daha çok onunda yorumu gelsin bilgisayarıma kurmayı düşünüyorum. Yine sağol sezerim :)
Rica ederim Hakan. :) Dediğim gibi kullanabilirsin.Sadece biraz tökezleyebilirsin win7 kullandığımız için uzun süre. :D Biraz değişik geliyor insana. ^^

Windows 8 değilde Windows 8.1 güncel hali ile son derece stabil, hızlı ve kullanışlı. Ben çıktığı ilk günden beridir kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim.

Bu arada konu mükemmel olmuş Sezer eline koluna sağlık.

Ben cd-dvd değilde torrent indirdim kurdum portekizce oldu pc değiştirmeye değiştiremiyorum bir şeyde yapamıyorum türkçe dil paketi vs indirdim ama yine olmadı ne yapmam lazım ? :D

Selamlar,

Windows 8.1 i kur kurabiliyorsan.

O tamamen stabil durumdadır.

Ben 8 aydır kullanıyorum.

Virüs programı dahi kurmadım.

Format dahi istemiyor durumda :)

Öneriler arttı teşekkür ederim, Ekran kartını değiştirdikten hemen sonra 8.1 yapmayı düşünüyorum :)

Ben cd-dvd değilde torrent indirdim kurdum portekizce oldu pc değiştirmeye değiştiremiyorum bir şeyde yapamıyorum türkçe dil paketi vs indirdim ama yine olmadı ne yapmam lazım ? :D

Dostum şu adımları izleyebilirsin,

eqwk8y.jpg

e687eu.jpg

2mffa7o.jpg

2d0f0a0.jpg

Dil geldikten sonra ekle diyorsun aşağıdan...

2b483o.jpg

mka5f.jpg

33ndfdz.jpg

339limx.jpg

Oturumu kapatın ve sonra değişikliğin uygulanması için Windows'da yeniden oturum açın.

Eğer ben buradan anlamadım diyorsan link;

http://support.microsoft.com/kb/2607607/tr

resimler,microsoft supporttan temin edilmiştir.

Geri