• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows mu, Linux mu, MacOS mu ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hangi İşletim Sistemini Tercih Ediyorsunuz ?

• Windows

Kullanılan: 138 85.2%
  • Linux

Kullanılan: 16 9.9%
  • MacOS

Kullanılan: 5 3.1%
  • Diğer

Kullanılan: 3 1.9%

• Kullanılan toplam oy
    162

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
11t0e15.jpg

Size göre en iyi ve en kullanışlı PC işletim sistemi hangisidir ? Artıları eksileri ve sebepleri ile birlikte yazınız lütfen. Sırf kendi kullandığınız sistemi övmeye çalışmayın objektif bir şekilde her sistemin hakkını vererek yorumlar yaparsanız çok daha iyi olacaktır.

Benim tercihim Windows. Nedenine gelince aslında oldukça basit. Çoğunlukla uygulama ve oyunlar Windows için yazılıyor diğer platformlardaki uygulama ve oyun sayısı oldukça kısıtlı bu da Windows'u tercih etmemdeki tek ve en önemli sebep. Eğer Linux'taki uygulama ve oyun sayısı Windows kadar yaygın olsaydı o zaman hiç düşünmeden direk Linux'a geçerdim çünkü Linux Windows'a nazaran çok daha hızlı, güvenli ve stabil bir sistemdir. Host firmalarıda büyük ağırlıkla sunucu makinelerine Linux tabanlı sistemelr kurarak hizmet verirler.

MacOS ise görünümü ve stabilitesi ile her ne kadar zevkli ve güzel bir işletim sistemi olasa da yine Linux'taki gibi uygulama ve oyun bakımından yetersiz bir sistem. Ayrıca Apple'ın iPhone'lardaki kısıtlamaları aklıma geldikçe bu sistemi hiç kullanmayı düşünmek istemiyorum.

Bence Windows günümüzde nerdeyse en çok kullanılan işletim sistemi olduğu için ve hiç uygulama oyun vb. şeylerin sıkıntısını çekmediğimiz için bence windows bunun yanında Meslek liselerinde(bilgisayar bölümü) Windows'üzerinden işlem yapılıyor format atması sorun giderme driver yükleme vs. gibi şeyler. Örneğin bir internet cafe'ye gittiğimizde Linux veya Mac göremeyiz gören olmuştur fakat ben görmedim :D . Her yerde Windows daha yayın olduğu için bende Windows diyorum.

Kesinlikle linux, windows kullanıyorum çünkü programlar cart curt demeyin arz talep meselesi eğer siz linux kullanıp oyun oynamak isterseniz illaki oyun şirketleri linuxi tanıyacaktır ki steamın büyük adımları var şu an ki zaman da en iyisi çift işletim sistemi çünkü benim bile windowsta çalışan programlama ihtiyacım var örneğin 3d max studio 2014 linuxde 2005 versiyonumu ne vardı arada çok fark var ama çift işletim sisteminde öyle bir sorun olmuyor. ;)

Windows daha çok başlangıç ve orta seviye linux üst düzey daha çok yazılımcıya ayrıntıya girene ama tabi linux opensrc olduğu için insan daha az tedirgin oluyor.
#Ek:Win piyasaya daha hakim bi nevi kendini zorunlu kılıyor.
#Ek2:Çok güzel konu hortlatırm.

Windows herkes tarafından çok kullanılan bi işletim sistemi. Ama eski sürümlerinde bugta kalabiliyor. iMac bilgisiyarlarda veya iPhone'da bugta bırakmam %5 felandır. iPhone kullandım 2 yıl. Daha 1 veya iki kere bugta bıraktım. O da 20 saniyeyi geçmiyor. Şahsi görüşüm bu. Windows Mac hariç her yerde kullanılıyor. İster istenilsin ister istenilmesin. Apple hariç her bilgisayardan belli parayıda alıyor.
Yani:
Windows tercih edilir. Çünkü halkımız tatmadığı şeyi yemez.
MAC OS kalitelidir.

----------

Windows:
İstesenilsede istenilmesede kullanılmaktadır. Yeni bir laptop alırken kesinlikle Windows alınmalı zaten. Yoksa boşta kalırsınız. Apple değilse eğer.
Mac OS:
Masaüstü bilgisayarlarda kullanılır zaten. Yani demek istediğim Apple'ın çıkardıkları. Zaten Apple hariç masaüstü bilgisayar alınmamalı. iMac'den daha iyi ne olabilirki. Adamlar yapmış. Halkımızın ortalama geliri 2.000 TL imiş. iMac 7.000.

Geri