• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows Xp'ye Bir Darbede Adobe'den

CaptainPrice

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 Tem 2009
Puanı
77
photoshop.png

Microsoft'un milyonlarca kullanıcısı bulunan işletim sistemi Windows XP'ye bir darbe de Adobe'den geldi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Photoshop'un bir sonraki sürümünün Windows XP'de çalışmayacağı söylendi. CS 6'dan sonra çıkacak yeni Photoshop Windows 7 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışacak. Alınan bu kararda eski işletim sistemlerinin grafik performansının artık zamanın gerisinde ve oldukça yavaş olmasının etkili olduğu açıklandı.

Adobe Satış Müdürü Tom Hogarty tarafından yapılan açıklamada "Photoshop CS6 (13.0) Windows CP'yi destekleyen son Photosohp versiyonu olacak" dedi. Modern performansa duyarlı yazılımlar, modern grafik donanım arayüzlerini gerektirdiğini söyleyen Hogarty, Windows XP'nin bu konuda artık başarısız kaldığını belirtti.

Öte yandan yapılan açıklamada Photoshop CS6'nın bazı hatalarının yayınlanan son güncellemeyle giderileceği ve CS7'ninde yakın bir zamanda piyasaya sürüleceği duyuruldu.

Xp nin sonu geliyor gibi gözüküyor.

Cs6 bende gayet hızlıydı win7 de ama yeni çıkacak sürüm performans açısından daha iyi olursa onu kullanayım bende :)

Doğru bir karar olmuş bence XP zaten öldü.

----------

O firmaları gerçekten merak ettim :D Win98 Excluviermi :haha

hacı sonuçta xp den 7 ye geçtirme olmuyor hani vista olanlar sıyırdı da aam nasıl tüm verileri silme şeyini göze alsın

Win 7 neredeyse hiçbir güvenlik programını desteklemiyor (Alarm seti , güvenlik kamerası vb.).Arkadaşında dediği gibi bir çok kurumsal firma halen XP işletim sistemini kullanıyor..

Burda XP-Win7 tartışması çıkarmak istemiyorum.Hiç biri babamın işletim sistemi değil :) Fakat size rahat XP'nin 6-8 aya öleceği söyliyebilirim.

Geri