• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows7 Bilgisayar Şifremi Unuttum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kamufle_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kamufle_

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Ağu 2011
Puanı
50
Bilgisayarımın şifresini unuttum arkadaşlar
Güvenli modda çalıştırdım fakat yine şifre istiyor.

Eğer bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Telefondan giriyorum.

Elcomsoft system recovery- 140MB boyutu vardı sanırsam. Onu indir kalıp dosyası şeklinde flash belleğe yada cd ye yazdır. Pc açılırken boot ayarlarını usb yada cd-rom a göre ayarla.Usb (Cd) yi tak ve başlangıçta çalıştır. Ordan ister şifreyi kaldır istersende değiştir sana kalmış:)

Saol usta indiriyorum deneyeceğim , başka çözümü olan arkadaşlardanda farklı fikirler bekliyorum.

xpde güvenli mod yarıyorduda 7de güvenli mod hiç denemedim unutunca denerim :D bir dene sende

Bilgisayarı komut istemi ile güvenli modda başlat. (açılışta f8 e bas)
CMD ekranına

1. net user "kullanıcıadı" 123456 yaz.
  2. kullanıcı adı yazan yere şifrelediğin kullaınıcının tam adını yaz. şifresi 123456 olur.
  3. pc ye reset at. şifre kısmına 123456 yaz oturumunu aç :)

[UYARI]Tırnakları kaldırma. Yani komutta tırnaklarda olacak. Mesela şifrelediğin kullanıcının adı xperian ise. komut şöyle olmalı
Kod:
net user "xperian" 123456
Bu komutla xperian kullanıcısının şifresi 123456 olur[/UYARI]

Bilgisayarrı komut istemi ile güvenli modda başlat. (açılışta f8 e bas)
CMD ekranına

1. net user "kullanıcıadı" 123456 yaz.
  2. kullanıcı adı yazan yere şifrelediğin kullaınıcının tam adını yaz. şifresi 123456 olur.
  3. pc ye reset at. şifre kısmına 123456 yaz oturumunu aç :)

[UYARI]Tırnakları kaldırma. Yani komutta tırnaklarda olacak. Mesela şifrelediğin kullanıcının adı xperian ise. komut şöyle olmalı
Kod:
net user "xperian" 123456
Bu komutla xperian kullanıcısının şifresi 123456 olur[/UYARI]

Önüme cmd ekrani felan cikniyor hakan.

Daha dogrusu cmd ekrani ne fotografini atsana bi .d

Kasanın bios pilini çıkar geri tak ben öyle yapıyordum :D
İşletim sistemini bios ta tutan bilgisayarı ilk kez duyuyorum. Bios pilinin işlevi, biosta kayıtlı olan bilgileri güncellemektir. Pil biterse; güncelleme durur. En basitinden saat ve tarih. Bios pilini çıkarında işletim sisteminde bulunan giriş şifresi sıfırlanmaz. En azından ben öyle biliyorum ve denedim. Herhangi bir değişiklik olmadı. Benim verdiğim komutlar ile açabilirsin dedim Necati'ye yapamamış. F8 tuşuna bastıktan sonra Komut İstemi ile Güvenli Mod bölümüne tıklayacaksın. Ardından karşına direkt olarak cmd.exe gelecek zaten. Verdiğim komutları yazacaksın.
Örnek;
Kod:
[COLOR=#008000]net user [/COLOR][COLOR=#a52a2a]"pureLove" [/COLOR][COLOR=#ff0000]123456[/COLOR]
ardından bilgisayarı tekrar kapat ve aç. Şifreni yukarıda verdiğim komut ile yapmış olacaksın. Ve sorunsuz gireceksin. Daha sonra kullanıcı işlemlerinden şifreni tekrar değiştirirsin.

Bro dediğim yöntem kesin.Tak cdyi uygula şifreyi değiştir kaldır. Uğraşma cmd ile:)
Senin dediğin programı bilgisayarcıda staj yaparken kullanıyorduk, bir ara cd yi taktık şifreyi vs. kaldırdık bir de ne görelim? Bilgisayarın içinde ki herşey ama herşey silinmiş. :) O elcomsoft ne yaptığını bilmiyor. Açık ve net konuşuyorum. :)

başlat cmd yaz çıkar
Adam bilgisayara giriş yapamıyor? Başlata basıp nasıl cmd yazsın? :D

başlat cmd yaz çıkar
genius-photo.png

:D

İşletim sistemini bios ta tutan bilgisayarı ilk kez duyuyorum. Bios pilinin işlevi, biosta kayıtlı olan bilgileri güncellemektir. Pil biterse; güncelleme durur. En basitinden saat ve tarih. Bios pilini çıkarında işletim sisteminde bulunan giriş şifresi sıfırlanmaz. En azından ben öyle biliyorum ve denedim. Herhangi bir değişiklik olmadı. Benim verdiğim komutlar ile açabilirsin dedim Necati'ye yapamamış. F8 tuşuna bastıktan sonra Komut İstemi ile Güvenli Mod bölümüne tıklayacaksın. Ardından karşına direkt olarak cmd.exe gelecek zaten. Verdiğim komutları yazacaksın.
Örnek;
Kod:
[COLOR=#008000]net user [/COLOR][COLOR=#a52a2a]"pureLove" [/COLOR][COLOR=#ff0000]123456[/COLOR]
ardından bilgisayarı tekrar kapat ve aç. Şifreni yukarıda verdiğim komut ile yapmış olacaksın. Ve sorunsuz gireceksin. Daha sonra kullanıcı işlemlerinden şifreni tekrar değiştirirsin.

Senin dediğin programı bilgisayarcıda staj yaparken kullanıyorduk, bir ara cd yi taktık şifreyi vs. kaldırdık bir de ne görelim? Bilgisayarın içinde ki herşey ama herşey silinmiş. :) O elcomsoft ne yaptığını bilmiyor. Açık ve net konuşuyorum. :)

Adam bilgisayara giriş yapamıyor? Başlata basıp nasıl cmd yazsın? :D

Sizde bir problem olmuş sanırsam ben şu ana kadar birçok bilgisayarda kullandım. Hiç öyle bir hata almadım. Wièrd.

Eyw. beyler herkese çok teşekkür ederim.Arkadaştan formad cd si bulup formatladım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri